בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
קרע בין עובדי רשות השידור לאגודת העיתונאים בירושלים 
 
תקשורת |
 

מכתב שהופץ היום (חמישי) לחברי ועד עיתונות-הפקה ברשות השידור והגיע לידי נענע10, קורא לעובדים להפסיק לשלם את דמי החבר באגודה ובמקביל להתארגן ליצירת איגוד עובדים עצמאי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

קרע בין עובדי רשות השידור לאגודת העיתונאים בירושלים על רקע הכרזת האגודה על סכסוך עבודה עם הרשות שאמור להיכנס לתוקפו בשבוע הבא. מכתב שהופץ היום (חמישי) לחברי ועד עיתונות-הפקה ברשות השידור והגיע לידי נענע10, קורא לעובדים להפסיק ולשלם את דמי החבר באגודה ובמקביל להתחיל ולהתארגן ליצירת איגוד עובדים עצמאי לקראת מה שמכונה "תחילת הסוף של שליטת אגודות העיתונאים בעובדי רשות השידור". המכתב נשלח לכל העיתונאים, המגישים ואנשי ההפקה ברשות השידור.

 

במכתב מואשמת האגודה כ"נשלטת על-ידי פנסיונרים", כמבקשת להתערב בנהלי העבודה, וכן נטען בו לחוסר שוויון בתשלומי דמי החבר של העיתונאים הוותיקים אל מול הצעירים: "שימו לב, הגמלאים משלמים 20 ש"ח דמי חבר לעומת כ-130 ש"ח שאנחנו משלמים. אנו העובדים, משלמים יותר מפי 6. מדובר על 700 עובדים וסכום של לפחות 70,000 ש"ח לחודש מכספנו. אגודת הפנסיונרים רוצה להיות היא זו שקובעת את שדרת הניהול הבאה ותנאי העבודה שלנו", קורא המכתב. "איפה הם היו בשנים האחרונות בהן לא ראינו ולו מאבק אחד שיזמה האגודה להטיב עם כלל ציבור העובדים".

 

עוד מואשמת במכתב אגודת העיתונאים בקביעה חד-צדדית של מבנה רשות השידור "שפירושו המעשי הוא דאגה לבודדים שהיא חפצה ביקרם, שאותו היא מנהלת, בעיקר בעזרת המימון שלנו המשולם לעורכי הדין המייצגים את אותם בודדים. הגיע הזמן לדרוש עכשיו מהאגודה להפסיק להשתמש בכספים שלנו למטרות אלו, וזאת עד להעמדת הנושא להצבעה באסיפה. אנו חייבים לדרוש שהאסיפה תתקיים תוך הפסקת עבודה כך ששוב לא יהיה רוב אוטומטי לגמלאים", לשון הדברים.

 

במכתב גם התייחסות למנהל קול ישראל מיקי מירו, אשר תקף בשבוע שעבר את כלי התקשורת שפרסמו דברים לפיהם, בין היתר, קבע מירו כי ייאסר על המגישים להעביר ביקורת בתכניתם. "לגמרי במקרה מתנהל היום בעיתונות מסע דה לגיטימציה בעניין בחירתו של מיקי מירו למנהל הרדיו" נכתב. "משום מה, מיקי מירו, חבר ותיק באגודה הירושלמית, לא זוכה כלל להגנה מצידה של האגודה".

 

את תגובתו של אסף אפרתי, יו"ר חבר הנהלת אגודת העיתונאים בירושלים, לא ניתן היה להשיג. יו"ר האגודה דני זקן שוהה בימים אלה בחופשה. 


פה פוליטיקה: סיקור מיוחד של הזעזועים ברשות השידור >>

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של נענע10 ברנז'ה >> 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by