בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
בג"צ דחה את דרישת אגודת העיתונאים להוציא צו ביניים נגד מינויו של בן מנחם 
 
תקשורת |
 

בכתב התביעה נכתב כי הממשלה צפויה לאשר את מינוי יוני בן מנחם למנכ"ל רשות השידור בישיבתה הקרובה ביום ראשון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 בית המשפט העליון דחה היום (חמישי) את דרישת אגודת העיתונאים להוציא צו ביניים שיקפיא את מינויו של יוני בן-מנחם למנכ"ל רשות השידור, זאת במסגרת עתירה לבג"ץ שהגישה האגודה אתמול. "אי-מתן הצו יגרום לפגיעה בלתי הפיכה בשידור הציבורי במדינת ישראל וינציח מינוי פוליטי מרכזי אשר יש בו כדי לפגוע ברקמות העדינות ביותר של שלטון החוק", כך לפי התביעה. בכתב התביעה נכתב כי הממשלה צפויה לאשר את המינוי בישיבת הממשלה שתתקיים ביום ראשון הקרוב.

 

"בשלב זה, איני רואה ליתן צו ארעי או צו ביניים", כתב השופט יצחק עמית בהחלטתו והורה על העברת העתירה תועבר בפני הרכב בהקדם, וכי על המשיבים להגיש את תגובתם עד 7 ימים לפני הדיון. בהתאם לעתירה, המשיבים הם ממשלת ישראל, ראש הממשלה בנימין נתניהו, רשות השידור, ועדת האיתור לתפקיד מנכ"ל רשות השידור ויוני בן-מנחם עצמו.

 

בעתירה שהוגשה אתמול טוענת אגודת העיתונאים כי וועדת האיתור למנכ"ל הרשות קיבלה החלטה לא עניינית: "שנים מחברי הוועדה הינם ד"ר אמיר גילת ומר יואב הורביץ, אשר זיקתם לראש הממשלה נתניהו הינה זיקה מוכחת", נכתב בעתירה. "לא ניתנה תשומת הלב היתרה לכך שמר יואב הורוביץ, פעיל ליכוד מרכזי, שימש בעברו כראש המטה האישי של מר נתניהו בבחירות הפנימיות בתנועת הליכוד ... עצם ההחלטה להמליץ בשורה התחתונה על מר בן מנחם, מהווה תעודת עניות לדרך בה אמורים להתמנות עובדי מדינה לתפקידים בכירים ביותר, ויש בה עדות להפעלתה קלוקלת ביותר ובלתי סבירה לחלוטין של שיקול הדעת המינהלי", לשון התביעה.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by