בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
אגודת העיתונאים עתרה לבג"צ נגד מינוי יוני בן מנחם לתפקיד מנכ"ל רשות השידור  
 
תקשורת |
 

כצעד ראשון, מבקשת האגודה להוצאי באופן מיידי צו ביניים שיקפיא את המינוי • העתירה מתבססת על קשריו עם רוה"מ • עוד מזכירים העותרים כי בן מנחם לא עבר את מבחני המיון בפילת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אגודת העיתונאים בתל-אביב הגישה אחר הצהרים (רביעי) עתירה להית המשפט העליון בירושלים נגד מינויו של יוני בן-מנחם לתפקיד מנכ"ל רשות השידור.

 

כצעד ראשון, מבקשת האגודה להוצאי באופן מיידי צו ביניים שיקפיא את המינוי. העתירה הוגשה באמצעות עו"ד אילן בומבך נגד ממשלת ישראל, ראש הממשלה בנימין נתניהו (המכהן כשר הממונה על רשות השידור) נגד הרשות ונגד בן-מנחם עצמו. יצוין כי אגודת העיתונאים בירושלים הותיאה בשבוע שעבר הודעת תמיכה בבן מנחם, לאחר שועדת האיתור לבחירת ממנכ"ל רשות השידור המליצה פה אחד על מועמדותו. אגודת העיתונאים בתל-אביב  דורשת כי במידה ולא תתקבל דרישתה לצו ביניים, יתקיים בנושא דיון דחוף בבית המשפט שכן הממשלה צפויה לאשר את המינוי בשבוע הבא.

 

האגודה טוענת בין היתר כי מינויו של בן-מנחם הוא מינוי פוליטי פסול, כי בן מנחם ביצע עבודות פרטית ללא קבלת היתר כמתחייב מהוראות התקש"ר, כי קיים בעניינו חשד לכאורה ברישום כוזב במסמכי תאגיד וכי פיטר עובדים בחוסר תום לב. עוד נטען בעתירה כי בן מנחם נמצא לא מתאים לפי מבחני פילת, וכי בעת היותו מנהל תכניות הרדיו התגלתה מעילה בסך ארבעה מליון שקלים מתחנת מוניות שאת חשבונותיה אישר בן-מנחם.

 

עוד טוענים העותרים כי וועדת האיתור קיבלה החלטה לא עניינית: "שנים מחברי הוועדה הינם ד"ר אמיר גילת ומר יואב הורביץ, אשר זיקתם לראש הממשלה נתניהו הינה זיקה מוכחת", נכתב בעתירה. "עצם ההחלטה להמליץ בשורה התחתונה על מר בן מנחם, מהווה תעודת עניות לדרך בה אמורים להתמנות עובדי מדינה לתפקידים בכירים ביותר, ויש בה עדות להפעלתה קלוקלת ביותר ובלתי סבירה לחלוטין של שיקול הדעת המינהלי", כך אגודת העיתונאים.  

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של נענע10 ברנז'ה >>>

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by