בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
מחאת האוהלים: "ישראל היום" בפרופיל נמוך; "הארץ" מוביל בסיקור 
 
 ביבי וישראל היום    צילום: אילוסטרציה    
תקשורת |
 

מבדיקה שערכה חברת "יפעת מחקרי מדיה" עבור נענע10 עולה כי ב"ישראל היום" זוכה מחאת האוהלים לחשיפה הנמוכה ביותר בישראל • גם באופי הסיקור של העיתון הנקרא בישראל יש כאמור הבדל ניכר המציג את המחאה כשמאלנית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

למעלה משבוע מאז פרצה מחאת האוהלים, וניתוח של הסיקור התקשורתי את המחאה מראה הבדלים מהותיים בין אופן הסיקור ב"ישראל היום" לבין זה של העיתונים האחרים. מבדיקה שערכה חברת "יפעת מחקרי מדיה" עבור נענע10 עולה כי ב"ישראל היום", העיתון הנקרא ביותר בישראל, זוכה מחאת האוהלים לחשיפה הנמוכה ביותר בישראל, למרות שמדובר בעיתון המוביל באזכורי בנייה ונדל"ן.

 

בפילוח הסיקור לפי העיתונים המרכזיים נמצא כי "הארץ" פרסם כפול אייטמים בנושא משאר העיתונים. נכון להיום, בתקשורת המסורתית זכתה מחאת האוהלים ל-1,877 אייטמים בעיתונות, ו-701 באתרי האינטרנט. ברדיו ובטלוויזיה שודרו כ-600 אייטמים על הנושא.

 

 

 

בחינה השוואתית של העמודים הראשיים של העיתונים מהשבוע האחרון מראה שהתייחסות "ישראל היום" למחאה נעשית בשלושה מישורים עיקריים ועוקבים: הראשון, מיצוב המחאה כמקומית (למשל, שער יום ראשון 17/7: "המחאה - בבועה התל-אביבית"). השני, מתקפה על השמאל כעומדים מאחורי המחאה שאינה חברתית אלא פוליטית (למשל, שער יום שני 18/8: "השמאל הלאומי: הבאנו עשרות אוהלים למחאה", ולצדה כותרת מאמר הדעה "אנשים טובים - הצגה גדולה").

 

השלישי, שינוי כיוון, ותמיכה של נתניהו במחאה (למשל, שער 19/7: "נתניהו: נשלים חקיקת בזק בנושא הדיור", או שער 24/7: "20 אלף הפגינו - רה"מ: אציג פתרונות").

 

עוד עולה מהנתונים כי אמצעי התקשורת נותנים למחאה היקף סיקור גדול ביחס להיקף השיח ברשתות החברתיות. כ-6,000 שיחות בנושא אותרו ברשת - רובן שליליות: 48% התייחסו באופן שלילי למחאה, 23% היו חיוביות. "ניתן להבחין ביד מכוונת השותלת תגובות התואמות את המסרים של משרד ראש הממשלה והאוצר בשיחות", אומרים לנענע10 בחברת "יפעת מחקרי מדיה" המבצעת מעקב ומיפוי של האזכורים. "המסרים החוזרים על עצמם הם "המחאה מאורגנת על ידי השמאל', "המוחים הם מפונקים שלא רוצים לגור בפריפריה", ומסרים מסוג "יש דיור זול כ-10 דקות נסיעה מתל אביב", נמסר מ"יפעת".

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של נענע10 ברנז'ה >>>

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by