בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
בגל"צ מכבסים את השטחים 
 
 יצחק טוניק    צילום: לע"מ משה מילנר    
תקשורת |
 

מפקד גל"צ הנחה את השדרים להעדיף את השימוש במונח "יהודה ושומרון" על פני המונח "הגדה המערבית", וזאת לאחר פנייה של מאזין בספטמבר 2010 שביקש לדעת מדוע בתחנה לא משתמשים במונח התנכ"י

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שנה שלמה זה לקח, אך לבסוף נפלה בגל"צ החלטה: מפקד גלי צה״ל הנחה את השדרים להעדיף את השימוש במונח "יהודה ושומרון" על פני המונח "הגדה המערבית", וזאת לאחר פנייה שהוגשה בספטמבר 2010 ממאזין שביקש לדעת מדוע בתחנה לא משתמשים במונח התנכ"י.

 

"ביררתי את הנושא עם היועץ הלשוני, ראש מחלקת החדשות גלית אלטשטיין ואף עם מפקד גלי צה"ל יצחק טוניק", כתב נציב פניות הציבור של התחנה עודד לבינסון למאזין, במכתב תשובה שנשלח השבוע, ובו התנצל על החודשים הארוכים שעברו עד להתייחסות התחנה לסוגיה. "בבדיקה שקיימנו עולה כי שדרינו משתמשים בדרך כלל במונח "יהודה ושומרון" למרות שגם השימוש במונח "הגדה המערבית" איננו טעות גסה ובטח שלא צריך מיד לייחס לו כוונה פוליטית". הנציב עדכן את הפונה כי מפקד התחנה, יצחק טוניק, הנחה כאמור את השדרים להעדיף את המונח "יהודה ושומרון".

 

תלונות על השימוש במונח "הגדה המערבית" במקום "יהודה ושומרון" הן מהתלונות הנפוצות ביותר בשידור הציבורי, ותלונות דומות מתקבלות לא רק על גלי-צה"ל אלא גם על רשות השידור, כך אומרים לנענע10 באגודת "לדעת" שדרכה הועברה התלונה לתחנה. "במונח 'הגדה הערבית' יש הטיה פוליטית, ואנחנו מבקשים לעשות שימוש במושגים נייטרלים".

 

מגלי-צה"ל נמסר בתגובה: "הבקשה נעשתה על מנת ליצור אחידות בשידור תוך שימוש במונח השגור בדרך כלל בפי כל ולא משום מניעים פוליטיים".

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by