בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
מסתמן: יוני בן-מנחם ימונה למנכ"ל רשות השידור 
 
 יוני בן מנחם    צילום: אביב חופי    
תקשורת |
 

ועדת האיתור לבחירת מנכ"ל לרשות המליצה פה אחד על מועמדותו לתפקיד; העבירה את המלצותיה לראש הממשלה המשמש כשר הממונה על ביצוע חוק רשות השידור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ועדת האיתור לבחירת מנכ"ל רשות השידור המליצה פה אחד על מועמדותו של יוני בן-מנחם לתפקיד. הוועדה, בראשותו של יו"ר רשות השידור ד"ר אמיר גילת, העבירה את המלצותיה לראש הממשלה בנימין נתניהו המשמש כשר הממונה על ביצוע חוק רשות השידור. רשות השידור מתפקדת כיום ללא מנכ"ל מכהן מאז סיים מוטי שקאלר את תפקידו בתחילת החודש בטונים צורמים, לאחר שדו"ח מבקר המדינה שפורסם לפני חודשיים קבע כי הטמיע ברשות "תרבות ארגונית קלוקלת".

 

בתוך כך, היום במהלך הלילה תדון מליאת הכנסת בנעשה ברשות השידור בעקבות הצעה דחופה לסדר שיזמה חברת הכנסת זהבה גלאון, תחת הכותרת "הפוליטיזציה ברשות השידור". יוני בן-מנחם נחשב למקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, ועל רקע דברים אלה זכתה ההצעה לתמיכה חוצת-מפלגות. לדברי גלאון, "ראש הממשלה מבקש להחזיר אותנו לתקופה שרשות השידור הייתה מחלקה במשרד ראש הממשלה ושימשה שופר של השלטון". להצעה הצטרפו חברי כנסת נוספים ביניהם דני דנון (הליכוד), נחמן שי (קדימה), מוחמד ברכה (חד"ש), איתן כבל (העבודה), אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל), מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי), וישראל אייכלר (יהדות התורה).

 

המלצת הוועדה מגיעה יום אחד בלבד אחרי שאגודת העיתונאים בירושלים הכריזה על סכסוך עבודה שאמור להיכנס לתוקפו תוך שבועיים, וזאת על רקע ניהול המשא-ומתן בדבר הרפורמה ברשות. הסכסוך כמו גם הרפורמה יהיו מהנושאים הראשונים להם יידרש בן-מנחם עם כניסתו לפקיד, זאת בהנחה שראש הממשלה יקבל את המלצות הוועדה. כמו כן יידרש בן-מנחם לפעול לתיקון הליקויים עליהם הצביע מבקר המדינה, בכללם מינויים שנעשו בניגוד למנהל התקין. 

 

"לתקן את העוול שנגרם לצופים בשידורי הרשות בערבית"

כזכור, הוועדה לאיתור המנכ"ל התכנסה בסוף חודש מאי וכללה את איש העסקים יואב הורביץ, חבר הועד המנהל של רשות השידור, עו"ד משה דיין, נציב שירות המדינה, ד"ר אביעד הכהן, דיקן מכללת שערי משפט, והשחקנית והיוצרת יונה אליאן. את עבודת הוועדה ליוותה עורכת הדין יעל כהן, סגנית היועמ"ש של משרד ראש הממשלה.

 

"בן מנחם שם לו כיעד לתקן את העוול שנגרם לצופים בשידורי רשות השידור בערבית ולהחזיר את המובילות שהייתה לרשות בתחום זה", כתבו בהחלטתם חברי הוועדה. "הוועדה התרשמה במהלך הראיונות שקיימה עימו ומנייר העמדה שהגיש, כי לבן מנחם יתרונות וכישורים עדיפים ובכלל זה: ניסיון משמעותי הן בטלוויזיה והן ברדיו וכן ידע וניסיון במדיה בערבית. בן מנחם התבלט בכישורים, ביכולות ובניסיון שהוא מביא עמו לתפקיד".

 

יוני בן-מנחם, יליד 1957, הוא בעל תואר ראשון בשפה וספרות ערבית ולימודי מזרח אסיה מטעם האוניברסיטה העברית. בין השנים 2003 - 2008 היה מנהל ועורך ראשי של תחנות הרדיו של קול ישראל ובמקביל לתפקידו זה שימש משך כחמש שנים כחבר נשיאות ועדת העורכים של אמצעי התקשורת בישראל. בשנת 2008 הדיח אותו מוטי שקאלר מתפקידו כמנהל תחנת הרדיו. לאחר מכן שימש במשך שנתיים כממלא מקום קבוע של מנכ"ל רשות השידור דאז, יוסף בראל.

 

בשנים 1997 - 2003 הועסק ככתב ופרשן מדיני ברשת ב' של "קול ישראל", קודם לכן, בשנים 1994 - 1997 שימש ראש הדסק לענייני פלסטינים ברשת ב' של "קול ישראל". בשנים 1983 - 1994 הועסק ככתב בטלוויזיה הישראלית בשפה הערבית. את דרכו בתקשורת החל בשנת 1981 בתור מפיק בסניף הישראלי של ערוץ הטלוויזיה הממלכתית של יפן. בן-מנחם הוא זוכה פרס מנכ"ל רשות השידור ע"ש אילן רועה ז"ל לשנת 2001.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by