בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
"לא ניתן לנצח את התקשורת" 

"לא ניתן לנצח את התקשורת"

 
תקשורת |
 

אביגדור קהלני, שזוכה לאחר משפט ארוך, מספר על העוול שגורמות העיתונות והמשטרה לחשודים שלא הוכחה אשמתם ומציע להישיר מבט למצלמה ולהיצמד לאמת • "הכתם שנשאר" סדרת כתבות במהדורה המרכזית

 
 
 
 
 
 
 
 
 

נתבקשתי לכתוב על תחושתי לאחר שנחקרתי, הובאתי אל בית המשפט ויצאתי משם זכאי וטהור. אני שואל את עצמי לשם מה אני צריך את זה? ממילא הציבור שכח והכותרות החדשות מחקו את אלה מאתמול. נכון ולא נכון, כי הפרטים אכן לא זכורים לאיש פרט למואשם ואולי לעורך דינו, אך אין ספק שבתקופה שבה אדם בחזקת נאשם הוא מקבל תיוג ציבורי של מי שמשתייך לרעים, ושם לדאבוננו הוא נשאר.

 
אביגדור קהלני. לשמור על שפיות
 אביגדור קהלני. לשמור על שפיות 
 צילום: רפי דלויה 
 

האם יכול לקרות לכל אחד מאיתנו שחוקרים יתייצבו לפני עלות השחר בביתו ויקחו אותו לחקירה לפני שהתעורר? האם ייתכן שימתינו הצלמים והעיתונאים מול ביתו לראות אותו במבוכתו? האם קורה שהשוטר המתראיין מול המצלמות מעמיד פני תם וטוען שאף אחד מכחולי המדים לא אמר דבר לאנשי התקשורת? קורה גם קורה ולצערי זאת המציאות. ככל שהנאשם או החשוד הוא ציפור גדולה וחזקה יותר, כן מתאמצים יותר לשבור לה את הכנפיים ואת המקור.

 

אי אפשר לנצח בקרב שכזה אלא בכוח האמת. להיצמד לאמת ולא לעזוב אותה לרגע. לא להתפתל  - להיצמד לעובדות. גם כאשר כל עולמך חרב עליך ואתה יודע שאתה חף מפשע, תסתכל אל המצלמה ותאמר את דבריך לאומה. גם אם אחוזים קטנים בציבור יאמינו לך, השגת חלק ממטרתך. יש להבדיל בין המאבק בתוך המשפט ובתחנות משטרה למאבק ציבורי שהמטרה בו הינה שמירה על כבודך, מעמדך ואולי הכי חשוב - חבריך ומשפחתך.

 
 

השאלה המתבקשת היא האם ניתן לנצח את התקשורת בימינו אנו? ואני מראש קובע שאין אפשרות! אולי אפשר לקחת חלק ממנה אליך, במיוחד את התקשורת האלקטרונית, כי שם אתה מופיע באופן ישיר מול העם.

 

שאלה שנייה היא האם יש לחוקק חוק שאין לפרסם שמות של חשודים לפני שיש כתב אישום? במקרה של איש ציבור אין לי ספק בכך כי הדרך להילחם באיש ציבור, במיוחד לפני בחירות, היא להעמיד אותו על תקן חשוד או נאשם. ממכה שכזו הוא יתקשה להתאושש. אין לי נוסחת קסם למצבים האלה כי המאבק האמיתי נמצא בתוך גופו ונפשו של החשוד שהציבור שפט אותו. כל שצריך לעשות הוא לשמור על השפיות ועל הבריאות, כי במדינה שלנו עד שהצדק יוצא לאור יכול האדם למצוא את עצמו שנים בחושך.

 

מזלנו שבתי המשפט בארץ, יודעים להוציא את האמת לאור באומץ, במרבית המקרים. בשביל האור הזה כדאי להמשיך להילחם.

 

• הכתם שנשאר - כל הכתבות »

• עקבו אחר נענע10 ברנז'ה בפייסבוק »

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by