בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרסום ושיווק 
סקר TIM יוני: כלכלה במשבר 
 
 סקר tim    צילום: סטודיו    
פרסום ושיווק |
 

ירידה חדה בחשיפה לאתרי האינטרנט של "כלכליסט", "גלובס" ו"דה-מרקר" • גם ynet נחלש בצורה משמעותית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ירידה חדה בחשיפה לאתרי האינטרנט של "כלכליסט", "גלובס" ו"דה-מרקר", כך עולה מסקר TIM לחודש יוני שמפרסמת היום (שני) חברת TNS טלסקר. הסקר מייצג את כלל אוכלוסיית הגולשים במגזר היהודי במדינת ישראל ונערך בקרב מדגם מייצג של כ-800 משתמשי אינטרנט.

 

שלושת אתרי הכלכלה המובילים זכו לעלייה בחשיפה בחודש מאי, אך ביוני הם כאמור חווים ירידה משמעותית: את הירידה החדה ביותר סופג "גלובס", שמתדרדר מחשיפה של 16.0% אליה הגיע בחודש מאי חזרה לנתון דומה של החודשים הקודמים: 12.7%, שהם קצת יוצר מחצי מליון גולשים בחודש. "דה-מרקר" יורד מ-15% חשיפה במאי ל-13.3% ביוני, ו"כלכליסט" מציג ירידה דומה מ-16.4% במאי ל-14.5% ביוני.

 

בראש טבלת החשיפה נמצאת גוגל ששומרת על יציבות יחסית וזוכה לצפייה חודשית של 91.1% מהגולשים בישראל. מדובר ב-3.6 מליון גולשים בכל חודש. במקום השני פייסבוק שמציגה את הנתון הנמוך ביותר שלה לחצי השנה האחרונה, 68.4% חשיפה, שהם 2.7 מליון גולשים בחודש יוני. את שלושת המובילים סוגר יוטיוב שחווה ירידה משמעותית לנתון של 64.1%, כאשר במאי ובאפריל זכה לחשיפה של 67.5%.

 

 

 
היקף החשיפה לאתרי האינטרנט הגדולים בישראל
 היקף החשיפה לאתרי האינטרנט הגדולים בישראל   צילום: TNS טלסקר 
 

בגזרת החדשות נרשמת אי-יציבות, כאשר וואלה ו-ynet ממשיכים לזגזג ולהראות מגמות לא יציבות. הפער בין האתרים אמנם גדל לטובת וואלה, אך בגלל היחלשות משמעותית של ynet: האתר מבית "קבוצת ידיעות" מקבל ביוני 58.2% חשיפה, נתון דומה לזה של לפני חודשיים  וארבעה חודשים שמשמעו 2.3 מליון גולשים. עבור ynet מדובר בירידה חדה מהחודש שעבר אז קיבל 63.1%. גם וואלה נחלש אך במידה מועטה יותר, ומקבל ביוני 63.1% חשיפה.

 

"מאקו" ו"נענע10" ממשיכים את מגמת העלייה המתונה כאשר "מאקו" עולה מ-36.8% במאי ל-37.7% ביוני, ו"נענע10" עולה מ-28.1% במאי ל-29.0% ביוני. "nrg מעריב" הוא הראשון מבין אתרי החדשות שלא מגיע למליון גולשים, ובחודש יוני זכה לחשיפה של 21.3% שהיא 848 אלף גולשים, רק 20 אלף יותר מ"תפוז" שזוכה ל-20.7%. אתר זכיינית "רשת" מקבל ביוני 11.8% חשיפה, נתון זהה לזה שקיבל בחודש שעבר.

 

 

 
 צילום: סקר TIMTM של TNS 
 
 

בחלוקה לפי קבוצות בעלות (אתרים הקשורים בינהם בקשרי בעלות של לפחות 50%) מובילה קבוצת גוגל עם 93.4% חשיפה, אחריה קבוצת וואלה עם 73.2% (הקבוצה כוללת את וואלה!, וואלה! שופס, וואלה טורס ויד2) ובמקום השלישי קבוצת ידיעות אחרונות עם שיעור חשיפה של 70%, זו כוללת את האתרים  ynet, Alljobs, winwin, ymap, נט גיימס, כלכליסט ו-ONE .

 

 

 
 צילום: סקר TIMTM של TNS 
 

אומדן כלל אוכלוסיית משתמשי האינטרנט בישראל עומד כיום על כ- 4.7 מיליון גולשים מגיל 13 ומעלה. שיעור בתי האב היהודים המחוברים לאינטרנט עומד על 82.6%.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by