בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
זעם במשרד המשפטים על כותרת מעריב לפיה המשנה לפרקליט המדינה התראיין לעיתון: "שקרית"  
 
תקשורת |
 

משרד המשפטים: "עו"ד שי ניצן לא העניק כלל ראיון לעיתון והצגת הדברים באופן זה, הינה מעוותת" • מעריב: "גאים בהישג העיתונאי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

המתיחות בין "מעריב", ומשרד המשפטים עולה מדרגה: הבוקר הוציא המשרד הודעת הכחשה בלתי שגרתית לפרסום העיתון בכותרתו הראשית, לפיה המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, העניק לכתב העיתון עמיחי אתאלי ראיון אשר צפוי להתפרסם במוסף "סופשבת". דובר המשרד תוקף הבוקר את העיתון בחריפות ומאשים אותו ב"התנהגות בלתי ראויה הנוגדת את כללי האתיקה", ואת הידיעה הקודמת בעניינו של עו"ד ניצן "שקרית". ב"מעריב" דוחים בתוקף את הטענות.

 

בהודעה שהופצה הבוקר לעיתונאים כתב דובר המשפטים משה כהן כי למרות הבטחת "מעריב" לקוראיו ראיון בלעדי עם ניצן, ראיון שכזה כלל לא הוענק לעיתון. "עו"ד שי ניצן לא העניק כלל ראיון לעיתון מעריב והצגת הדברים באופן זה, הינה מעוותת. כידוע, לכלי התקשורת, עו"ד ניצן סירב בשבועות האחרונים להתראיין לכלי תקשורת, זאת למרות בקשות רבות שהופנו אליו באמצעותי, והחליט שלא להגיב להתקפות כלפיו. גם עיתון 'מעריב' העביר פנה מספר פעמים בבקשה לראיין את עו"ד שי ניצן, לרבות אתמול, ונענה בשלילה", כך לדברי כהן.

 

"התנהלות מעין זו, היא בגדר התנהגות בלתי ראויה הנוגדת את כללי האתיקה והפרקטיקה הנוהגת. צר לנו על האופן שבו בחר העיתונאי להתנהל ועל האופן שבו הדברים הוצגו בעיתון ואנו רואים את עיתון 'מעריב' כמי שנושא באחריות להתנהלות בלתי מקצועית זו", הוסיף. זו אינה הכחשה ראשונה של משרד המשפטים ידיעה של "מעריב". כזכור, בשבוע שעבר פורסמה בעיתון ידיעה לפיה גורש שי ניצן מחתונה בה נכח, ותוכן הידיעה אז הוכחש באופן גורף על ידי משרד המשפטים.

 

"זו פשוט גניבה של ראיון, זה מתאים למקומון"

 

גורם במעריב: הדובר כועס על כך שעו"ד ניתן התראיין ללא אישורו, וזה הכל. יש בידינו הקלטה של השיחה בין השניים, וממנה עולה באופן ברור כי עו"ד ניצן מודע לכך שהוא מתראיין. במהלך השיחה הוא אומר מה לציטוט ומה לרקע, על איזו אמירה הוא צריך את אישור הדובר ועל איזה לא. ברור לו שהיה שם ראיון, ואם משרד המשפטים יתעקש להביך את עצמו - אולי אפילו נחשוף את הקלטות

 

"זו פשוט גניבה של ראיון, זה מתאים למקומון לעשות דברים ולא ל'מעריב' שאני מכיר", אומר לנענע10 דובר משרד המשפטים משה כהן, שגילה על הראיון דרך מבול שיחות הטלפון הזועמות שקיבל הבוקר מהמתחרים. "גם 'מעריב', כמו כל מערכות החדשות, פונים אלי מדי יום לבקש ראיון ומקבלים סירוב. עו"ד ניצן מדבר עם עיתונאים מדי פעם, אך שיחות אלה בשום פנים ואופן אינן ראיון וזה ברור לשני הצדדים". עוד נודע לנענע10 כי כהן שוחח הבוקר עם עורך העיתון אבי משולם וביקש ממנו לגנוז את הראיון הצפוי להתפרסם מחר, אך נתקל בסירוב.

 

"הדובר כועס על כך שעו"ד ניצן התראיין ללא אישורו, וזה הכל", אומר לנענע10  גורם בכיר ב"מעריב" שאישר כי אין כוונה לגנוז את הראיון. הגורם אף הוסיף כי בידי הכתב עמיחי אתאלי הקלטה של השיחה בין השניים, וממנה עולה באופן ברור כי עו"ד ניצן מודע לכך שהוא מתראיין: "במהלך השיחה הוא אומר מה לציטוט ומה לרקע, על איזו אמירה הוא צריך את אישור הדובר ועל איזה לא. ברור לו שהיה שם ראיון, ואם משרד המשפטים יתעקש להביך את עצמו - אולי אפילו נחשוף את הקלטות", אומר הגורם.

 

מ"מעריב" נמסר בתגובה: "אנו דוחים על הסף את טענות דובר משרד המשפטים וגאים בהישג העיתונאי של הכתב עמיחי אתאלי".

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by