בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
נציבות שירות המדינה בודקת: הטרדה מינית בקול ישראל 
 
 נתפס על חם    צילום: Getty Images / אימאג'בנק    
תקשורת |
 

רשות השידור העבירה לנציבות את הטיפול בתלונתה של עובדת קול ישראל נגד עורך בכיר בתחנה שביצע בעצמו, לכאורה, מעשה מיני בעת ששהה במשרדו, אליו היא נחשפה • גורמים המקורבים לעורך המדובר: "התלונה - ממניעים אישיים, ועל רקע מתיחות מקצועית בין השניים" • עורכת דינו: "מדובר ברכילות מרושעת"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

רשות השידור העבירה לנציבות שירות המדינה את הטיפול בתלונתה של עובדת קול ישראל נגד עורך בתחנה שביצע, לכאורה, מעשה מיני שאליו היא נחשפה בעת עבודתה. לנענע10 נודע כי הצדדים העידו בנציבות בימים האחרונים, כמן כן העיד גם מאבטח התחנה שהיה עד למקרה.

 

מקורביו של העורך, אחד הבכירים והוותיקים בתחנה, טוענים כי התלונה הוגשה על רקע יריבות השוררת בין השניים מזה חודשים ארוכים על רקע תביעה שהגישה המתלוננת נגד רשות השידור בבית הדין לעבודה לפני מספר שנים - תביעה שעדיין מתנהלת, אך מקורביה מכחישים את הדברים. 

 

תחילת הפרשה לפני שלושה שבועות, אז נחשפה אחת מעובדות מערכת החדשות של קול ישראל בירושלים למעשה מיני, לכאורה, שביצע בעצמו אחד מעובדי התחנה בעת ששהה במשרדו ובעת שבמערכת שהו עובדים נוספים. העובדת הזעיקה את מאבטח המקום שהעיר את תשומת ליבו של האיש, וביום שלמחרת הגישה העובדת תלונה לממונה על מעמד האישה ברשות השידור. הממונה פתח בבדיקה של המקרה והעביר כאמור את הטיפול לנציבות שירות המדינה.

 

האיש, ששמו שמור במערכת, הוא עורך וותיק ומוערך באגף החדשות של קול ישראל בירושלים. עקב היעדר כלים וסמכויות חקירה של מקרים מסוג זה החליטה הנהלת הרשות להעביר את התלונה לנציבות, וזו קיימה חקירה ראשונית של המקרה במהלך הימים האחרונים. לנענע10 נודע כי בין עובדי חדר החדשות שזומנו לנציבות נמצא גם קריין החדשות מלאכי חזקיה שצפוי לתת את עדותו ביום ראשון. 

 
 

מקורב למתלוננת: אין פה מילה נגד מילה, יש לסיפור הזה עדים. הרי הוא ידע שיש אנשים בתחנה בשעה הזו, ושהם עוברים ליד המשרד שלו ויכולים לראות פנימה. עדיף היה שיתנצל במקום להכחיש בעקביות, שכן התנהלותו פוגעת במוניטין של התחנה יותר מהמעשה שעשה

 

עובדי מחלקת החדשות סרבו היום להתייחס למקרה, אך מקורביה של המתלוננת סיפרו היום לנענע10 כי מאז הגשת התלונה ניכרת הרעה בתנאי התעסוקה שלה מצד הממונים על מחלקת החדשות. לדבריהם, "עבודתו של העורך לא הושהתה עד לבירור פרטי המקרה, ולמרות שנקבעו לשניים משמרות לא חופפות - שעות העבודה של המתלוננת צומצמו והיא אף ננזפה שלא באופן רשמי על דבר הגשת התלונה". מנהל חדר החדשות, יאיר קורן, סרב להתייחס לדברים.

 

"מדובר באישה מבוגרת עם ילדים, שמאז נחשפה למקרה היא ממש מעורערת ומרגישה מאוד לא בנוח בתחנה", מוסיפים מקורביה של המתלוננת, "אמרו לה שהיא הייתה צריכה לשתוק ולא לעשות עניין, אבל למה שתשתוק? היא עובדת כאן עשרות שנים ואין סיבה שהיא תרגיש שהמקום הפך למכון ליווי. היא לא עשתה שום דבר רע".

 
 

"אין קשר בין המשפט המתנהל כנגד העובדת לפרשה הנוכחית"

בתוך כך נודע לנענע10 כי בתחילת השנה התקיים בבית הדין האזורי לעבודה דיון בדבר תביעה של העובדת את רשות השידור. גורמים המקורבים לעורך טוענים כי תלונתה הגיעה על רקע מתיחות מקצועית בין השניים, אך מקורביה של המתלוננת דוחים את הטענות. "אין קשר בין המשפט המתנהל בבין הדין לבין הפרשה הנוכחית. כל קשר הוא ניסיון להכתים את המתלוננת". 

 

עוד אומרים בתחנה כי למרות הכחשותיו, האיש כן זומן לחקירה בנציבות ויחד איתו זומנה למתן עדות גם המתלוננת ומאבטח שהיה עד לאירוע. "אין פה מילה נגד מילה, יש לסיפור הזה עדים. הרי הוא ידע שיש אנשים בתחנה בשעה הזו, ושהם עוברים ליד המשרד שלו ויכולים לראות פנימה. עדיף היה שיתנצל במקום להכחיש בעקביות, שכן התנהלותו פוגעת במוניטין של התחנה יותר מהמעשה שעשה".

 

מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "בנציבות אכן נתקבלה תלונה מעובדת רשות השידור על אירוע חריג שהתרחש בין כתלי הרשות. נפתחה חקירה והיא נמשכת. הנציבות אינה נוהגת למסור פרטים אודות חקירות המתנהלות".

 

מרשות השידור נמסר: "אנו מנועים מלהגיב מאחר והנושא נמצא בבדיקה".

 

עו"ד נוגה ויזל המייצגת את העורך מסרה בתגובה: "מרשי מכחיש בתוקף את הנאמר בכתבה. במידה והייתה מוגשת תלונה הרי שמרשי היה מוזמן לבירור. משלא זומן לבירור ניתן ללמוד שמדובר ברכילות מרושעת".

 

המתלוננת סירבה להגיב לדברים.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by