בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
לא רק ספרייה ומתנ"ס: מדוע ברמת הגולן מתקשים התושבים לקלוט את שידורי גלגלצ? 
 
תקשורת |
 

מזה חודש תושבי קריית שמונה והגליל העליון לא יכולים להאזין לגלגלצ, הסיבה: המתיחות בין העירייה לתחנה הצבאית על רקע עלויות התחזוקה הגבוהות של המשדר עבור עיריית קריית שמונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מזה חודש תושבי הגליל העליון ורמת הגולן לא יכולים להאזין לגלגלצ. הסיבה: מזגן מקולקל בבניין עיריית קרית שמונה, וחילוקי דעות בדבר מימון תחזוקתו של משדר הרדיו המיושן המשמש את התחנה הצבאית.

 

גלגלצ משדרת באזור רמת הגולן והגליל העליון בתדר FM104. המשדר ממנו מועברים שידורי התחנה הצבאית נועד במקור לאפשר לרשויות להעביר שידורים בעת חירום לתושבי גבול הצפון ולכן הוא ממוקם בבניין העירייה. מדובר במשדר גדול ומיושן למדי, מה שמביא להתחממות מהירה שלו המוציאה אותו לעיתים קרובות מכלל פעולה. בעירייה נדרשים להפעיל מזגן במשך 24 שעות כדי לקרר את המשדר, וכך בכל פעם שיש תקלה במזגן - המשדר קורס ותושבי הצפון לא קולטים את שידורי גלגלצ.

 

המתיחות בין העירייה לתחנה הצבאית עולה על רקע עלויות התחזוקה הגבוהות של המשדר עבור עיריית קריית שמונה, שרק בשבועות האחרונים עלתה בהרחבה לכותרות סביב גסיסת חיי התרבות שלה מסיבות תקציביות, כחלק מסאגת סגירתם של היכל התרבות, המתנ"ס והספרייה העירונית. 

 
 

בחודשיים האחרונים אין גלגלצ בכלל. זה אמנם חזר לכמה ימים, אבל שוב נעלם. כאן בצפון אין ממש אלטרניבה לרדיו מוזיקה. יש לנו תחנה מקומית בשם "קול הגליל העליון", אבל זה לא מחליף את גלגלצ. החסרון שלה ממש מורגש, ואנחנו מקווים שהרשויות יטפלו בזה

 

לנענע10 נודע כי לאחרונה התקיימה שיחה בנושא בין מפקד גל"צ יצחק טוניק לבין ראש העיר ניסים מלכה ומנכ"ל העירייה אלי כהן במטרה לפתור את הסוגיה המתמשכת, שחוזרת על עצמה מדי שנה ופוגעת לא רק בתושבי קרית שמונה - אלא גם בתושבי המושבים והקיבוצים באזור כולו.

 

"זו לא פעם ראשונה שזה קורה", אומרת לנענע10 יעל מאיר, תושבת הגליל העליון. "בשבועות האחרונים אין גלגלצ בכלל. זה אמנם חזר לכמה ימים אבל שוב נעלם. כאן בצפון אין ממש אלטרניבה לרדיו מוזיקה. יש לנו תחנה מקומית בשם "קול הגליל העליון", אבל זה לא מחליף את גלגלצ. החסרון שלה ממש מורגש, ואנחנו מקווים שהרשויות יטפלו בזה".

 

"המשדר שייך לצבא", אומר לנענע10 גורם בעריית קריית שמונה. "בשגרה הוא משמש את גלגלצ, ואת העירייה הוא משמש בחירום. התחזוקה השוטפת שלו היא באחריות גלי-צה"ל. התקלה שהייתה במזגן טופלה על ידי העירייה והשידורים יחזרו לסדרם בשעות הקרובות". לנענע10 נודע כי הבעיה החוזרת על עצמה, כאמור, עשויה להיפתר בקרוב לצמיתות: עלותו של משדר רדיו חדש עבור תושבי הצפון היא 130,000 ש"ח, ובימים האחרונים הצליחו בעירייה לגייס את הסכום מפיקוד העורף וממשרד הבטחון.

  

מגלי צה"ל נמסר בתגובה לבדיקת נענע10: "יצחק טוניק, מפקד גל"צ, פנה ישירות לראש העיר שהתחייב לטפל בבעיה ולהתקין מזגן עד סוף השבוע".

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by