בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
ועדת הכלכלה: גל"צ תוכל להמשיך לשדר חסויות  
 
 "השאלה אם הקו של התחנה הוא שמאלני או ימני לא קשורה להוראת השעה". ח"כ כרמל שאמה הכהן    צילום: רפי קוץ    
תקשורת |
 

בתום דיון ארוך שעסק בשאלות נוספות מעבר לסוגיית החסויות, החליטה הוועדה לאשר לקריאה שנייה ושלישית את הארכת ההסדר בשנה וחצי על מנת לתת לממשלה שהות לבחון את הנושא ולהסדירו באופן קבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ועדת הכלכלה של הכנסת קיימה היום (שני) דיון בהצעת הממשלה להאריך בשנה נוספת את הוראת השעה המסדירה את שידורי החסויות ותשדירי השירות בגלי צה"ל ואישרה אותה פה אחד. הממשלה ביקשה להאריך את הוראת השעה בשנה כדי לבחון את ההסדר הנוכחי במהלך התקופה. בתום דיון ארוך, שעסק בשאלות נוספות מעבר לסוגיית החסויות, החליטה הוועדה לאשר לקריאה שנייה ושלישית את הארכת ההסדר בשנה וחצי על מנת לתת לממשלה שהות לבחון את הנושא ולהסדירו באופן קבוע. התיקון עוד צריך לעבור לקריאה שנייה ושלישית בכנסת.

 

יו"ר הוועדה שאמה-הכהן פתח את הדיון יתמקד גם במישור הכלכלי-פרסומי וגם במישור הפוליטי שכולל טענות לגבי התנהלות התחנה. "השאלה אם הקו של התחנה הוא שמאלני או ימני לא קשורה להוראת השעה, אבל לא נתעלם ממנה", אמר היו"ר, ואכן אל הסוגיה נדרשו משני הכיוונים: ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) הציע לצה"ל לסגור את התחנה, ח"כ דניאל בן סימון (העבודה) טען כי הפגיעה בגלי צה"ל באה ממניעים אידיאולוגיים ולא ממניעים עניינים, וח"כ נחמן שי (קדימה) אמר כי "הוויכוח המכוער והמיותר סביב גל"צ עשה את העניין לפוליטי והוא לא פוליטי אלא כלכלי". לדבריו, הניסיונות להשתיק את התקשורת לא יצלחו. הוא הציע לשקול בחיוב את הצעתו של ברקאי בדבר הארכה של שנתיים והוסיף כי יש לסייע לתחנות הרדיו האזוריות בדרכים אחרות, בהן הפחתת התמלוגים.

 

במהלך הדיון הציג ח"כ יעקב כץ (האיחוד הלאומי) נתונים לפיהם רק 4% מהשידורים של התחנה עוסקים בתכנים צבאיים. מפקד גלי צה"ל, יצחק טוניק, אמר מנגד כי המחקר בדק תוכניות קבועות וכי התחנה משדרת שידורים צבאיים רבים במתכונת מיוחדת, כמו לציון יום המילואים, לציון 5 שנים לחטיבת כפיר ועוד, שלא באים לידי ביטוי במחקר.

 

"לא יכול להיות שלכל השדרנים הבכירים בתחנה יש את אותה דעה"

בדיון נכחה גם איילת שקד ממנהלי תנועת "ישראל שלי" אשר השיקה בתקופה האחרונה קמפיין  נגד התחנה. שקד אמרה כי התנועה יצאה למאבק פוליטי "לשבור את המונופול של השמאל על התחנה: אנחנו רק רוצים גיוון בשדרנים, לא יכול להיות שלכל השדרנים הבכירים בתחנה יש את אותה דעה. אנחנו מבקשים גם שגל"צ תעמוד מאחורי הלוחמים בשעת מלחמה ונושא החסויות הוא הזדמנות להתנות את האישור ברפורמה בתחנה", אמרה.

 

"בראיית הרמטכ"ל והמטכ"ל, התחנה חיונית לצה"ל ולעם ישראל כולו", אמר בדיון תא"ל שרמייסטר, קצין חינוך ראשי. לדבריו, הפיקוח על התכנים כולל כפיפות לחוק רשות השידור וכן יש עליה פיקוח גם מתוקף היותה יחידה צבאית. הוא הסביר כי החסויות בגל"צ הן ייחודיות, קצרות ובעלות תוכן מוגדר. רזי ברקאי הסביר לחברי הוועדה כי התחנה משדרת חסויות ותשדירי שירות במשך 4 דקות בשעה בלבד, כאשר 3:40 דקות מוקצים לתשדירי שירות למוסדות ללא כוונת רווח ולמוסדות ציבור ועוד 20 שניות לחסויות.

 

בדיון הושמעו טענות על כך שהתחנה לא עונה באופן מספק על תלונות הציבור, ובעניין זה קיבל היו"ר שאמה-הכהן את הצעת ח"כ שי וקרא לתא"ל שרמייסטר למנות ממונה על קבילות הציבור שיהיה בעל סמכות הדומה למנגנון שאישרה הוועדה בחוק רשות השידור.

 

יצחק טוניק הוסיף כי תקציב התחנה עומד על כ-40 מיליון שקל, כאשר חצי ממנו מגיע מהצבא וחצי מגיע משידור החסויות ותשדירי השירות. לדבריו, תשדירי השירות והחסויות מכניסים לתחנה כ-17 מיליון שקל בשנה.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by