בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
העיתונאים הזרים נגד הודעת הממשלה להטיל נגדם סנקציות: "מעביר מסר מצמרר לעולם"  

העיתונאים הזרים נגד הודעת הממשלה להטיל נגדם סנקציות: "מעביר מסר מצמרר לעולם"

 
תקשורת |
 

שעות מספר לאחר שלשכת העיתונות הממשלתית הזהירה את העיתונאים הזרים מפני הצטרפות למשט לעזה וסיקורו, גינו האחרונים את הכוונות להטיל נגדם סנקציות. "לעיתונאים צריך לתת את החופש לסקר אירועים חדשותיים, האיום מעלה שאלות רציניות על אודות מחויבותה של ישראל לחופש העיתונות", כתבו בהודעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ארגון העיתונאים הזרים בישראל פרסם הערב (ראשון) הודעת גינוי לכוונת הממשלה להטיל סנקציות על עיתונאים שיהיו על ספינות המשט הצפוי לחופי עזה ויסקרו את הנושא. עוד קרא הארגון לממשלת ישראל לשנות את החלטתה.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 
המרמרה. הקבינט מתכנס לדון בהיערכות למשט
 המרמרה. הקבינט מתכנס לדון בהיערכות למשט 
 צילום: רויטרס 
 

"איום ממשלת ישראל להעניש עיתונאים מעביר מסר מצמרר לעיתונות הבין-לאומית ומעלה שאלות רציניות על אודות מחויבותה של ישראל לחופש העיתונות", נכתב בהודעה, "לעיתונאים צריך לתת את החופש לסקר אירועים חדשותיים", הוסיף הארגון. גם חבר הכנסת, ד"ר נחמן שי (קדימה) גינה את ההחלטה ואמר: "ישראל כדרכה יורה לעצמה ברגל. שוב פעם אין מחמיצים הזדמנות להחמיץ הזדמנות לשבש את היחסים עם התקשורת העולמית ולפגוע בדימויה כמדינה דמוקרטית".

היום הזהירה לשכת העיתונות הממשלתית את העיתונאים הזרים מפני השתתפות במשט. "משט זה הינו פרובוקציה מסוכנת, שמאורגנת על ידי גורמים קיצוניים מערביים ואיסלאמיסטיים. המשט רק יסייע לחמאס, המוגדר בעולם כארגון טרור איסלאמי קיצוני", נכתב בהודעתם לנציגי התקשורת הזרה.

 
 

בהודעה הובהר כי השתתפות במשט משמעותה הפרה מכוונת של החוק הישראלי ועלולה להוביל למניעת כניסה במשך 10 שנים למדינת ישראל, החרמת ציוד וסנקציות נוספות למשתתפיה. אני "מפציר בכם להימנע מלקחת חלק באירוע פרובוקציה מסוכנת זו, שכל תכליתה לערער על זכות ההגנה העצמית של ישראל, ולהפר ביודעין את החוק הישראלי", כתב מנהל הלשכה, אורן הלמן. "אל תתנו במה לקיצוניים אלה, ואל תגרמו לעצמכם נזק מקצועי כתוצאה מהרחקה ממדינתנו".

 

בתוך כך מתכנס הערב הקבינט המדיני-בטחוני כדי לדון בהיערכות ישראל למשט הצפוי לרצועת עזה. הישיבה הוקדמה בשל הדיווחים על יציאתו הקרובה של המשט.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by