בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
שאלה בבגרות: מי חשף ראשון את גניבת טופס הבחינה במתמטיקה  
 
 בית ידיעות אחרונות    צילום: itayba, ויקיפדיה העברית    
תקשורת |
 

בקול ישראל זועמים על "ידיעות אחרונות" וטוענים לחוסר הגינות בפרסומו של העיתון כי הוא זה שחשף את פרשת גניבת טופס בחינת הבגרות בשבוע שעבר: "אם צריך, נגיע לבית משפט"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בקול ישראל זועמים על "ידיעות אחרונות" וטוענים לחוסר הגינות בפרסומו של העיתון כי הוא זה שחשף את פרשת גניבת טופס בחינת הבגרות בשבוע שעבר.

 

במכתב ששלח לפני מספר ימים מנהל רשת ב' מוטי אמיר למועצת העיתונות ולאגודת העיתונאים הוא טוען ל"שקר גס" ו"חוסר הגינות בסיסי" בהתנהלות העיתון. לפי אמיר, את הפרשה חשף כתב החינוך של קול ישראל איתן לחובר ובאמצעי התקשורת האחרים ניתן הקרדיט לתחנה בהתאם. קצפו של אמיר יצא לאחר שבכתבת פולו-אפ של העיתון על הפרשה בחרו ב"ידיעות אחרונות" להביא צילום של הכתבה המקורית שפורסמה אצלהם ולצרף לה את הכיתוב "הפרשה נחשפה בידיעות אחרונות". אמיר מבקש ממועצת העיתונות לדון בנושא בכינס הקרוב של המועצה ולגנות את העיתון על שהוא מתאר כ"חוסר באתיקה": "לא ייתכן שתחנה כמו רשת ב' מפרסמת ידיעה בלעדית, מצוטטת בכל מקום - רק עיתון אחד טוען פתאום שזה ראשוני שלו. איך בדיוק? כי הם האזינו לרשת ב'? או שהעורך שם לא יודע מה קורה, או שהכתב רמאי. בכל אופן, זה חוסר הגינות וצריך לשים לזה סוף".

 

אמיר מאיים כי אם יהיה בכך צורך, יגיע הנושא לבית המשפט. "עידן הגניבות מרשות השידור נגמר", אומר אמיר לנענע10. "באחת מתחנות הרדיו האזורי ניסו לקחת את השם 'שירים ושערים' ששיכת לנו , ותבענו אותם בבית משפט. היה גם ניסיו לגנוב גם את השם 'דין ודברים'. אנשים חושבים כי מהשידור הציבורי אפשר לגנוב. כל מה שיגנבו משידות השידור יטופל בחומרה, וותו הדבר עם "ידיעות אחרונות". מי שיגנוב מאיתנו - מאייטמים ועד אותות תחנה - אנחנו נלך על איתו לוועדת האתיקה, ואם צריך אז גם לבית המשפט".

 

תגובת "ידיעות אחרונות" לא התקבלה.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by