בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
האגודה לזכות הציבור נגד גל"צ: "ניסיון לסתימת פיות של הביקורת הציבורית" 
 
 הכניסה לבניין גלי צה"ל    צילום: מתוך חדשות 10    
תקשורת |
 

בתגובה להגשת התלונה במשטרה על ידי גל"צ כנגד "קמפיין המחבלים" של תנועת "ישראל שלי", אומרים באגודה כי: "כל עיתונאי ותחקירן נוקט בשיטות אלו על מנת לאסוף מידע ולחשוף גילויים לציבור"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

המאבק ההסברתי לקראת חוק גל"צ עולה מדרגה: אחרי שגלי צה"ל פנתה אתמול לאגף החקירות במשטרה ישראל בבקשה לפתוח בחקירה משטרתית מקיפה בגין הסתה והתחזות לעובדי גל"צ נגד "ישראל שלי" בעקבות הקמפיין שלהם נגדה, היום מצטרפת לתוקפי התחנה גם "האגודה לזכות הציבור לדעת" ומפרסמת הודעת מחאה על דבר הגשת התלונה: "התלונה הינה ניסיון לסתימת פיות של הביקורת הציבורית הלגיטימית המצטברת כנגד התחנה. המחבלים שרואיינו ע"י אנשי "ישראל שלי" אמרו את האמת אשר על ליבם ולא נכפו על ידי איש לצדד בתחנת הרדיו הצבאית", מודיעים היום באגודה. "כל עיתונאי תחקירן, גם כתבי גל"צ, נוקטים בשיטות אלו על מנת לאסוף מידע ולחשוף גילויים לציבור הרחב. הגשת תלונה על כך הינה מגוחכת". ביום ראשון תחשוף האגודה תוצאות סקר "השדרן המעצבן" שערכה, שבו מככבים שדרני גלי-צה"ל.

 

תחילה הפרשה ביום שלישי, אז הופצה הודעת טקסט לעשרות טלפונים ניידים של עיתונאים, אנשי תקשורת ואישים פוליטיים בה נכתב: "זה ריבחי רנטיסי מחמאס. תיכף אני מצלצל על הדיון בכנסת בנושא גל"צ". זמן קצר לאחר מכן, נשלחו לאותם המס' הודעה מוקלטת בקולו של רנטיסי והופץ גם מייל עם תוכן ההודעה. לאחר שהדברים פורסמו בתקשורת ונפוצה ההשערה כי מישהו מחקה את רנטיסי הוציאה תנועת "ישראל שלי" הודעה לעיתונות בה הבהירה כי היא זו שעומדת מאחורי כל המהלך וכי מדובר בהקלטה אמיתית ומקורית של רנטיסי, אך רנטיסי עצמו הכחיש את הדברים.

 

"ישנה הסתה בזדון נגד גלי צה"ל תוך שימוש בשם התחנה ובזהות עובדיה (שהינם עובדי ציבור או חיילים בצה"ל) בניגוד מפורש ובוטה לחוק, בכוונה להשיג מידע שכל מטרתו פגיעה בתחנה", אומרים בתחנה הצבאית. "בעניין זה גם חשיבות ציבורית גדולה נוכח העובדה כי מדובר בגוף שידור ציבורי ממלכתי צבאי שכל ניסיון הסתה נגדו והתחזות לאנשיו עלולה לפגוע בפעילותו פגיעה קשה." אך גם את מניעי "האגודה לזכות הציבור לדעת" יש מי שתוקף: "למרות השם הנייטרלי שלהם, מספיק לראות למי ולמה הם מעניקים את הפרסים השנתיים שלהם", אומר לנענע10 איש תקשורת שביקש שלא להזדהות. "כולם אנשים שמזוהים עם הימין. חוץ מעירית לינור, אבל לה הם העניקו את הפרס רק בגלל שהיא ביטלה את המנוי ל"הארץ". ממש שיקול של אתיקה עיתונאית. כמו "ישראל שלי", גם "האגודה לזכות הציבור לדעת" רוצה להשפיע על האופי של התחנה מבחינה פוליטית". פרופ' אלי פולק, יו"ר האגודה לזכות הציבור לדעת: "במקום להגיש תלונת סרק במשטרה, עדיף היה שהתחנה תערוך בירור נוקב עם עצמה, כיצד הבית של החיילים הפך לבית של המחבלים". 

 

ביום שני יתקיים דיון בוועדת הכלכלה של הכנסת דיון בהצעה לחוק גל"צ. יום קודם, מתוכננת הפגנה מול אולפני התחנה. לפני שלושה שבועות אישרה הכנסת את הוראת השעה בעניין גלי צה"ל ובכך התאפשר לתחנה להמשיך ולשדר חסויות.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by