בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
סופית: חדשות 10 ישדרו מבית JCS בירושלים 
 
 אולפני הבירה בירושלים    צילום: ויקיפדיה Nettadi    
תעשייה |
 

מנכ"ל חברת החדשות של הערוץ ראודור בנזימן הודיע כי העבודות על הקמתו של האולפן החדש באולפני הבירה יחלו כבר החודש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עכשיו זה רשמי: האולפן החדש של חדשות 10 יוקם בבית JCS (אולפני הבירה) בירושלים, כך הודיע בשעה האחרונה מנכ"ל חברת החדשות ראודור בנזימן.

 

לרשות חברת החדשות יעמדו 3 קומות בבניין: בקומה העליונה יוקם האולפן הראשי, הקונטרול ודסק החדשות. בקומות האחרות ימוקמו אמצעי הייצור והמשרדים. על פי ההודעה העבודות על האולפנים החדשים יחלו תוך כחודש ימים והשידורים מירושלים יחלו בסוף 2011/תחילת 2012.

 

יצוין כי בערוץ כבר נחתם בעבר הסכם עקרונות למעבר לאזור אבו-גוש בעלות חודשית של כ-65 אלף ש"ח בחודש וארנונה נמוכה בהרבה מזו שבעיר עצמה.

 

מלבד אבו-גוש, בשבועות האחרונים נבחנו בערוץ 10 חלופות נוספות כגון נווה אילן, הגן הטכנולוגי במלחה ובנייני האומה, אך הוחלט לפסול את אלה עקב העלויות הגבוהות ולמקד את המשא-ומתן עם עיריית ירושלים והעומד בראשה ניר ברקת בסוגיית התמריצים למעבר לתוך העיר.

 

העירייה הודיעה כי תעניק לערוץ ולעובדיו הקלות בארנונה, כמו כן סיועים כלכליים נוספים, כחלק ממאמציו של ברקת לנכס את אולפני ערוץ 10 לעיר עצמה ולא לסביבתה.  

 

על פי התיקון לחוק הרשות השנייה רק המהדורה המרכזית צריכה לפעול מירושלים, ולכן לא קיים הכרך להעביר את כל מערכת החדשות אל העיר. כך למשל יכולים בערוץ להשאיר מערכות הפקה שונות בבית הוורד בגבעתיים שם בכל מקרה יישאר בסיסו של הערוץ. חוק הרשות השנייה נחקק ב-1990, והתיקון המחייב מעבר לבירה (סעיף 3א') נוסף לו בשנת 1992. לפי כללי הרשות השנייה, על המעבר להתבצע עד ה-15 בדצמבר השנה- כלומר תוך חצי שנה.

 

בתוך כך הוגשה השבוע לבית המשפט המחוזי בירושלים עתירתם של עובדי חברת החדשות נגד המעבר הצפוי לירושלים בטענה כי הדבר ייפגע בתנאי העסקתם. חלקם, וביניהם ירון לונדון, הודיעו כי אם המעבר יתבצע הם יתפטרו ממשרותיהם. בערוץ 10 מועסקים כיום כ-600 עובדים, מתוכם 400 הם עובדי חברת החדשות. העברת אולפני ערוץ 10 לירושלים או לסביבתה צפויה לעלות כ-25 מיליון שקל.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by