בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
מימד מאלצת את קשת לרכוש את יתרת מניותיה בערוץ 24 
 
תעשייה |
 

קשת תשלם למימד כ-6 מיליון דולר עבור 44% נוספים מהערוץ - ותעלה לאחזקה של כ-90% בערוץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מסתמן: זכיינית ערוץ 2 קשת תשלם לאולפני מימד 6 מיליון דולר עבור 44% נוספים מערוץ 24. ל-TheMarker נודע כי אולפני מימד פנו לקשת ודרשו ליישם אופציה בחוזה בין הצדדים, שמחייבת את קשת לרכוש את המניות הנוספות שבידי מימד.

 

העסקה נחתמה בין הצדדים ב-2008 (ואושרה ב-2009) על סכום של כ-10 מיליון דולר לכ-90% ממניות הערוץ, כאשר קשת שילמה 4 מיליון דולר בזמנו עבור 44% מהמניות. אופציה בחוזה מאפשרת למימד לאלץ את קשת לרכוש כ-44% נוספים תמורת 6 מיליון דולר, שלוש שנים לאחר חתימת החוזה. כעת מממשת מימד אופציה זו ומאלצת את קשת לרכוש את יתרת המניות.

 

בכך תעלה קשת לאחזקה של קרוב ל-90% בערוץ. יתרת המניות נמצאות בידי מנהלי עבר של מימד, ובידיהם של בעלי ערוץ הופ אלונה ותמיר אבט. העסקה קיבלה את אישור מועצת הכבלים והלוויין וצפויה לקבל את אישור הרשות השנייה, שכן האופציה בחוזה היא חלק מההסכם שכבר אושר לפני כ-3 שנים. אלמלא מימד היתה מפעילה את האופציה, קשת לא היתה בוחרת להגדיל את אחזקותיה בערוץ, שלו הפסדים מצטברים של כ-45 מיליון שקל.

 

הערוץ מתמודד מול תחרות גוברת, כשהזכיינית המתחרה רשת צפויה להשיק בחודשים הקרובים ערוץ ים תיכוני (25) שיתחרה בו. גם ההשקה מחדש של ערוץ MTV, שמתרגם כעת את כל תכניו לעברית, מהווה חלק מהתחרות המתגברת.

 

ממימד נמסר כי "לאחר התלבטות ארוכה בדירקטוריון הוחלט לממש את האופציה". בחברה הוסיפו כי "ערוץ המוזיקה נולד בבית מימד ומהווה יצירה ייחודית בהוויה הישראלית. הערוץ תופס נפח יוצא דופן בשיח התרבותי-מוסיקלי במדינת ישראל ומייצג את המגמות השונות בשיח זה. מימד גאה בהגשמת חזונה ובהצלחתו התרבותית של הערוץ ומפקידה אותו בידיים טובות". מקשת נמסר: "החלטתה של מימד ציערה אותנו אך אנו מכבדים את ההסכם ונפעל להמשך השקעה מוגברת בערוץ ולפיתוחו. נהנינו משיתוף פעולה פורה שהניב תקופה של השקעה ויצירה בערוץ".

 

ערוץ 24 הוא ערוץ ייעודי לשידורי מוסיקה, ולפיכך מורשה לשדר פרסומות. עם הרחבת מערך ה-DTT בשנים הקרובות יעלה הערוץ גם לפלטפורמה זו. מאז רכשה קשת את הערוץ ב-2009 הוא עומד במחוייבויות התוכן שלו מחד, וזוכה לטענות רבות על מה שהוא בוחר לשדר - החל מהשידור הנרחב של מוסיקה ים תיכונית, המשך בתוכניות שבהן כוכבי הערוץ תרים אחר מנת הקוסקוס המוצלחת בשכונה וכלה בזליגה רבה של תכני ריאליטי וכן "פליטי" ריאליטי לערוץ. על אף הטענות, עלה הרייטינג של הערוץ בתקופה שבה קשת מחזיקה בו.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by