בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
קדימה נגד ישראל היום: "המצאה היא סוג חדש של עיתונות"  
 
 ציפי לבני במצעד הגאווה    צילום: איציק אדרי    
תקשורת |
 

במפלגה זועמים על העיתון הנחשב מזוהה עם הקו של ראש הממשלה בשל כתבה שפרסם הבוקר בה נכתב כי סיעת קדימה נטלה אתמול לידיה את סמכויות קביעת תקציב התנועה והוציאה אותו מידיהם של יו"ר ומנכ"ל המפלגה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"הבוקר חציתם קו אדום חמור וקיצוני של שקר ובדיה ... המצאה היא סוג חדש של עיתונות", במילים חריפות אלה תוקפים הבוקר (שלישי) במפלגת קדימה את עיתון "ישראל היום" בעקבות כתבה לפיה תקציב התנועה הוצא מידיה של ציפי לבני. במכתב הנושא את הכותרת "המצאות ובדיות - ישראל היום" שנשלח לעורך העיתון, עמוס רגב, מאשים דובר קדימה שמוליק דהן את העיתון בסיקור "מגמתי ובוטה" של המפלגה ודורש מרגב לבצע בדיקה של הנושא.

 

בכתבה שפרסם הבוקר מתי טוכפלד, כתב המפלגות של העיתון, נכתב כי סיעת קדימה נטלה אתמול לידיה את סמכויות קביעת תקציב התנועה והוציאה אותו מידיהם של יו"ר ומנכ"ל המפלגה. עוד נכתב כי הליך אישור תקציב המפלגה שונה ומעתה יאושר על ידי ועדה מיוחדת.

 

הפרסום עורר את זעמם של גורמים במפלגת האופוזיציה, ובמכתב מכחישים במפלגה את הפרסום מכל וכל: "בניגוד גמור וחמור לנכתב בעיתון - לא היה כל שינוי ביחס לסמכויות התקציב בקדימה. כמו כן, הליך אישור התקציב נמשך, לעת עתה, בשנה זו בדיוק כשם שהיה בשנים הקודמות ללא שינוי. יתרה מזאת, לא התקבלה בסיעת קדימה ולו החלטה אחת שמשנה את סדר הדברים, חלוקת הסמכויות, קבלת האחריות או כל נושא אחר", נכתב בפנייה לעיתון. "למרות כל זאת הידיעה בעיתון מספרת סיפור הפוך".

 

הידיעה בעיתון הגיעה בעקבות תחקיר שפורסם בתכנית "המקור" בערוץ 10 ובו נחשף כי למרות שעל פי התקנון של קדימה הסיעה היא זו שצריכה לאשר את התקציב, עד היום התקציב האמיתי לא נחשף גם לא לחברי הכנסת ולא אושר עדיין התקציב לשנת 2011. בכתבה של "ישראל היום" מצוטטים דברי ח"כים לפיהם "הדבר מעיד על המצב הפוליטי הקשה של ציפי לבני". ב"קדימה" מנגד מאשימים את העיתון בהטיה על רקע פוליטי: "נדמה כי אמנם העיתון מחשיב עצמו בפרסומיו כ׳ישר ולעניין׳ - אך העובדות הן פרט שולי בכל הקשור ליריביו של רה"מ נתניהו", טוענים במפלגה.

 

ב"ישראל היום" בחרו שלא להגיב לדברים.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by