בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
מנכ"ל רשת: "אני מודאג מהבהייה באח הגדול. זו התמכרות לטלוויזיה שלא מספקת שום צורך" 
 
תקשורת |
 

אבי קושניר, טאלנט הזכיינית, לא חס אף הוא על המתחרה והביע תרעומת על שב"אח הגדול" העישון על המרקע מותר – ואילו ב"החיים זה לא הכל" שבכיכובו ובתכניות אחרות הוא אסור • כך ביום ציון מיוחד שערכה הרשות השנייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בכירי משרד התקשורת, הרשות השנייה, ערוצי הטלוויזיה והרדיו האזורי הגיעו היום (שני) לאשדוד, שם נערך כנס של הרשות בסימן 20 שנים לחוק הרשות השנייה ו-15 שנים לרדיו האזורי.

 

לאחר שהוצגו ממצאי סקר שערכה הרשות בדבר עמדות בני-נוער בנוגע לשידורי הטלוויזיה והרדיו בישראל, נערכו פאנלים בהשתתפות תלמידי תיכון ששוחחו על הרגלי הצפייה שלהם עם הבכירים.

 

כשהעלו בני הנוער את סוגיית תכניות הריאליטי כבעלת השפעה שלילית על הצופים, אמר מנכ"ל רשת אבי צבי כי "יש עודף של ריאליטי על מסכי הטלוויזיה בישראל, כמו עודף של ריאליטי בעולם. ההגדרה של ריאליטי התרחבה ותכניות שהיו קיימות גם לפני שנים רבות היום מסווגות כריאליטי", והתייחס באופן ספציפי ל"אח הגדול" מבית "קשת" שנציגיה לא נכחו בדיון. "אני מודאג מהבהייה באח הגדול. זו התמכרות לטלוויזיה שלא מספקת שום צורך", אמר צבי והוסיף כי למרות זאת "אם תכניות ריאליטי מאפשרות לנו לייצר תכנים אחרים ששומרים על התמהיל שאנחנו רוצים לשמור - זה מחיר שאני מוכן לשלם".  צבי קרא לבני נוער "לא ללכת עם העדר" ולהפעיל שיקל דעת בעת הצפייה בטלוויזיה.

 

אבי קושניר, שנכח גם הוא בפאנל, תקף את "האח הגדול" אף יותר בחריפות כשאמר כי "מי שצופה בערוץ 20 צריך ללכת לאשפוז דחוף". קושניר הביע תרעומת בפני מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, כי ב"האח הגדול" העישון על המרקע מותר לפי תנאי הרשות למרות השפעתו השלילית - ואילו ב"החיים זה לא הכל" שבכיכובו ובתכניות אחרות הוא אסור.

 

מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה התייחס לקידום תוכניות הזכייניות באמצעות פרומואים ובדבריו לאבי צבי אמר "אתם עושים טעות נוראה בכמות הפרומואים, תכניות אחרות הולכות לאיבוד בניסיונות לדחוף תוכניות אחרות וזה פוגע בחוויית הצפייה". יצוין כי בעבר הייתה קיימת מגבלה על כמות הפרומואים המותרים לשידור, אך זו הוסרה לאחרונה.

 

"הצעירים מחוברים לטלוויזיה המסורתית"

הדברים התקיפים שנאמרו היו על רקע ממצאי סקר עמדות בני-הנוער שפרסמה הרשות השנייה במהלך הכנס, אשר העלו כי 66% מבני הנוער עושים בטלוויזיה שימוש לצפייה רגילה, אך יותר בני נוער (22%) עושים שימוש רחב יותר מבעבר בצפייה נדחית כשימוש עיקרי בטלוויזיה (באמצעות VOD או ממירים מקליטים) ורבים דווחו כי הוריהם אינם מגבילים את זמני הצפייה שלהם (78%).

 

בנוגע לתכנים, 41% דיווחו על ריבוי מין וגסויות, ו-35% דיווחו על ריבוי אלימות על המסך. "הנתונים מוכרים ולא מפתיעים אותנו", אמר מנכ"ל הרשות השנייה מנשה סמירה לנענע 10, "אך כן הופתענו מעד כמה הנוער איתנו ועד כמה הם מחוברים לטלוויזיה המסורתית במתכונת מדורת השבט, וזאת למרות צריכת התכנים הנרחבת שלהם באינטרנט".

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by