בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
המינויים הפסולים ברשות השידור: כך עבדה השיטה 
 
 מוטי שקלאר    צילום: רוני שיצר    
תעשייה |
 

מינויים ללא מכרז, משרות כפולות, הארכות פיקטיביות וסיום עבודה רשמי תוך הצמדות בפועל לתפקיד • מבקר המדינה: "תרבות ארגונית פסולה שסטתה באופן ברור מדרך המלך של המינהל התקין"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 "עובדים רבים מונו לתפקידים רבים ומרכזיים ברשות תוך שימוש בלתי-נאות בהליך המינוי בפועל. בדרך זו איישו העובדים משרות במשך שנים רבות שלא באמצעות הליך מכרזי. מספרם הגדול של המינויים האמורים והתקופה הממושכת שבמהלכה התקבלו ההחלטות לנהוג כך מלמדים ל כשל יסודי ועמוק בניהול מערך כוח האדם של הרשות והגורמים בהנהלת הרשות ובמוסדותיה הם הנושאים באחריות לכשל". כך קובע היום מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס באחד הדוחות החמורים שפורסמו אודות רשות השידור.

 

המבקר ביקר בחריפות את אופן תפקודם של הנהלת הרשות ומוסדותיה במשך שנים בנושא וכתב כי הדבר "הביא להיווצרות תרבות ארגונית פסולה שסטתה באופן ברור מדרך המלך של המינהל התקין".

 

כך לדוגמא מאז שנת 2006 לא אויש תפקיד מנהל הטלוויזיה בעברית במכרז, והמבקר מצא ליקויים בהליכי קבלת ההחלטות בנושא. במרץ 2008 החליט הוועד המנהל כי משה (מושון) מצליח ימונה לתפקיד בפועל אך לא התקיים על כך דיון ממשי. הוא מונה לשלושה חודשים ותקופת מינויו הוארכה פעם אחר פעם עד ליוני 2010. בסוף 2010 כיהן בתפקידו כשלוש שנים בניגוד לנוהל הרשות: הוועד המנהל האריך את תקופת מינויו ליותר משישה חודשים ללא אישור ועדת הביקורת, והרשות לא פרסמה מכרז למינוי בפועל מעל לשנה.

 

מבקר המדינה על רשות השידור והעומד בראשה: "כשל ארגוני וניהולי" >>> 

 

דוח המבקר על הרשות השנייה: "השירות שקיבל הציבור נפגע באורח משמעותי" >>> 

 
 

בבדיקה של מינויים בפועל של מנהלי מחלקות ומנהלי חטיבות בטלוויזיה בעברית וברדיו בערבית נמצא ששלושה מאותם מנהלים מונו לתפקידם באמצעות מכרז, ובתום תקופת הכהונה של שלוש שנים הם קיבלו הודעה על סיום תפקידם, אך התבקשו להישאר בו באופן זמני עד איוש המשרה במכרז. המנהל הרביעי מונה מלכתחילה במינוי בפועל. מפעם לפעם הוארכו תקופות המינויים בפועל בניגוד לנוהלי הרשות

 

המבקר מצא שלרשות היה דפוס קבוע של מינויים, מעין "שיטה": בבדיקה של מינויים בפועל של מנהלי מחלקות ומנהלי חטיבות בטלוויזיה בעברית וברדיו בערבית נמצא ששלושה מאותם מנהלים מונו לתפקידם באמצעות מכרז, ובתום תקופת הכהונה של שלוש שנים הם קיבלו הודעה על סיום תפקידם, אך התבקשו להישאר בו באופן זמני עד איוש המשרה במכרז. המנהל הרביעי מונה מלכתחילה במינוי בפועל. מפעם לפעם הוארכו תקופות המינויים בפועל בניגוד לנוהלי הרשות. במשך שלוש עד שמונה שנים לא פרסמה הרשות מכרזים לאיוש משרות אלה.

 

מינויים ללא מכרז נעשו גם בקרב עובדי מטה: באחד המקרים בחרה הרשות שלא לפרסם מכרז היות שהעובדת שהנהלת הרשות רצתה למנותה לתפקיד לא עמדה בתנאי הסף שלו. היא מונתה לתפקידה במינוי בפועל, והרשות לא פרסמה מכרז 11 שנים. במקרה אחר עובדת ממלאת תפקיד במינוי בפועל במשך תשע שנים בלי שהרשות פרסמה מכרז לאיוש המשרה. גם במקרים אלה הוארך תוקף המינויים בניגוד לנוהלי הרשות. סמנכ"לית משאבי אנוש שהחלה בתפקידה באמצע שנת 2008, הודתה כי זה שנים רבות מתבצעות "פעולות מערכתיות באופן שיטתי בניגוד לנוהל". 

 

מרשות השידור נמסר בתגובה: "הוועד המנהל של רשות השידור קיבל את המלצת ועדת הביקורת, לאמץ באופן מלא את דו"ח מבקר המדינה ולפעול לתיקון כל הליקויים. הוועד המנהל בישיבתו הראשונה החל בתהליך ביטול כל המינויים בפועל והחל בישום מלא של מסקנות דו"ח מבקר המדינה".

 

עוד נמסר כי "הוועד המנהל רואה בחומרה יתרה את מסקנות המבקר המצביעות על כשלים ניהוליים בכל הדרגים לרבות בדרג המנכ"ל".

 
 

שקלאר: "הביקורת עוסקת בתקופה קשה מאד לרשות השידור"

מוטי שקלאר, מנכ"ל רשות השידור, מסר בתגובה, כי הוא "מברך על דוח הביקורת ומודה על הערותיו. ליקויים רבים עליהם מצביע הדוח תוקנו כבר טרם פרסום הדוח". שקלאר הדגיש כי "הליקויים עליהם מצביע המבקר אין בהם משום הטלת דופי או ניקיון כפיים".

 

לדבריו, "הביקורת עוסקת בתקופה קשה מאד לרשות השידור, שבה לא כיהן ועד מנהל, ובה תקציב הרשות קוצץ ביותר מ-40 אחוזים, תקופה קשה שחייבה פעולות שיבטיחו את המשך השידורים ושמירה על איכותם. בכלל זה, גם התקשרויות שהיו חיוניות להמשך השידורים".

 

מנכ"ל הרשות, המשלים 5 שנות כהונה, הדגיש כי בתקופת כהונתו התחזק מעמדה של הרשות כגוף שידור ממלכתי-ציבורי, עצמאי ואיכותי, הנותן ביטוי לתרבות הישראלית ומשקף את מגוון הדעות בחברה. לדבריו, בתקופה זו נחתמו הסכמי הרפורמה וההסכמים האחרים שיובילו את הרשות לדרך חדשה.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by