בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
הוקפאה ההצעה לצינון של אנשי תקשורת לפני כניסתם לפוליטיקה 
 
תקשורת |
 

ועדת החוקה של הכנסת אשר דנה היום בהצעת חוק צינון אנשי תקשורת, החליטה להעביר את הנושא לדיון במועצת העיתונות על מנת לגבש כללי אתיקה בעניין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

יאיר לפיד להשאר רגוע ככל הנראה. ועדת החוקה של הכנסת אשר דנה היום בהכנה לקריאה ראשונה בהצעת חוק צינון אנשי תקשורת, קיבלה את הצעת יו"ר הוועדה ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו), כי זאת תועבר לדיון משותף בין יוזמי החוק לאנשי מועצת העיתונות בראשות השופטת בדימוס דליה דורנר, על מנת לקדם כללי אתיקה בעניין.

 

ח"כ רונית תירוש (קדימה) מיוזמי הצעת החוק, טענה בוועדה כי זו נולדה בעקבות ראיון שהעניק יו"ר מפלגת העבודה בעבר, ח"כ עמיר פרץ לשלי יחימוביץ, "ויום לאחר שנתנה לו במה תקשורתית נרחבת, היא הצטרפה למפלגתו. זה ניצול ציני של תפקיד העיתונאי שיש לשים לו סייגים", אמרה ח"כ תירוש.

 

לדבריה הצטרף יוזם נוסף של החוק ח"כ כרמל שאמה (ליכוד), שטען כי "מגיש או עיתונאי עם אספירציות פוליטיות לא יכול לסקר באובייקטיביות ראש ממשלה או ראש אופוזיציה".

 

 

 

"מה תעשו אם ג'סטין ביבר יעשה עלייה"

תחליט ותמליץ בנושא. דורנר
 תחליט ותמליץ בנושא. דורנר 
 צילום: ניצן מקובר, יח"צ 
 

יו"ר הוועדה, המתנגד לחוק, ענה לדברים ואמר "אתם פשוט רוצים למנוע מאנשי תקשורת להתמודד לכנסת, זו פגיעה חמורה בהליך הדמוקרטי ביותר - זכותו של אדם להבחר. מה תעשו אם ג'סטין ביבר יעשה עלייה ויחליט להתמודד לכנסת, יש לו השפעה רבה יותר מהרבה עיתונאים", אמר ח"כ רותם בציניות.

 

"גם לרבנים רבים יש השפעה גדולה על ציבור נרחב, ואף אחד לא מבקש מהם תקופת צינון", הוסיף ח"כ רותם, וציין כי על פי החוק ממילא כל מי שמופיע ברשימה של מפלגה לכנסת, איננו יכול להופיע בתקשורת כמעט חמישים יום לפני מועד הבחירות.

 

ח"כ דניאל בן סימון (עבודה), שכזכור עשה את המעבר מהעיתונות לפוליטיקה סיפר בוועדה כי הוא פרש מכתיבתו בעיתון "הארץ" יותר משנתיים ממועד הבחירות לכנסת, תקופה שהתקצרה בסופו של דבר בשל הקדמת הבחירות. "צריך לעודד אנשים להיות ח"כים, ובעיקר כאלה בעלי רקע ציבורי שיפעלו לטובת הציבור, ולדעתי עיתונאים הם מהסוג הזה", הוסיף  ח"כ בן סימון. 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by