בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
עיתונאים ליועמ"ש: לא להעמיד לדין את אורי בלאו 
 
תקשורת |
 

שורת עיתונאים מכלי תקשורת שונים חתמו על עצומה בנושא: "אי אפשר לחשוף ?שחיתויות, בכל תחום שהוא, מבלי להחזיק במסמכים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שורת עיתונאים מכלל גופי התקשורת, בניהם רביב דרוקר מערוץ 10, אורי משגב ויגאל סרנה מ"ידיעות אחרונות", שורת עורכים מ Themarker ועוד, קוראים ליועה"מ לבטל את החלטתו להעמיד לדין את עיתונאי "הארץ" אורי בלאו.

 

כזכור, פרקליטות המדינה הודיעה לפני מספר חודשים על הכוונה להעמיד לדין את בלאו בגין "החזקת ידיעות? ?סודיות על-ידי מי שאינו מוסמך לכך (בלי כוונה לפגוע בבטחון המדינה)", בכפוף לשימוע? ?שיערך בפני היועץ המשפטי לממשלה.?

 

"חלקנו מסוייג מההתנהלות של בלאו ועיתון 'הארץ' לאורך ?הפרשה. אך כולנו מודאגים מההשלכות של החלטת היועץ המשפטי לממשלה על עבודתם? ?השוטפת של כלל אנשי התקשורת בישראל", כתבו העיתונאים בעצומה שהעלו לרשת.

 

לדבריהם, "??העמדת עיתונאי לדין בגין החזקת מסמכים סודיים מהווה פגיעה מהותית בעצמאותם של? ?כלי התקשורת. המשמעות המיידית של ההחלטה היא הצרת צעדינו ויכולתינו לחשוף? ?עוולות ושחיתויות שאין להן מקום בחברה הישראלית. זהו תקדים שיפגע אנושות? ?בעיתונות התחקירית, שהיא נשמת אפה של העיתונות החופשית. אי אפשר לחשוף ?שחיתויות, בכל תחום שהוא, מבלי להחזיק במסמכים - גם כאלו הנחשבים מסווגים -? ?שיספקו את התשתית העובדתית. חשוב להזכיר כאן, כי הכתבה שהתבססה על ?המסמכים האמורים הוגשה טרם הפרסום על ידי בלאו ועיתון 'הארץ' לצנזורה? ?הצבאית ואושרה לפרסום כנדרש על פי דין".?

 

?לסיכום, הוסיפו החותמים כי הם "קוראות וקוראים ליועץ המשפטי לממשלה לא להעמיד את בלאו לדין ולהסתפק ?בכך שהחזיר את כל המסמכים הסודיים שהיו בידיו, על פי הסיכום שהושג בין הארץ' ?לבין מערכת הביטחון. הגשת כתב אישום נגד עיתונאי בנסיבות אלו - לראשונה בישראל - ?היא פסיעה לא זהירה במדרון תלול, שבתחתיתו יבצר מכלי ואנשי התקשורת למלא את? ?תפקידם כמגני הדמוקרטיה".?

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by