בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
טלטלה לערוצים המסחריים: צפויים לעבור לאפיקים 16-12  
 
תעשייה |
 

כחלון פנה ליו"ר מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו וליו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין על מנת להתייעץ איתם בעניין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מסתמן: הערוצים המסחריים יעברו לאפיקים 12-16. כפי שפורסם בTheMarke לפני כשבוע, אלה האפיקים שההתנגדות לגביהם היתה הפחותה ביותר מצד פלטפורמות השידור yes ו-Hot בשימוע שערך כחלון בעניין. זכייני ערוץ 2 היו מעוניינים לקבל את האפיקים החד ספרתיים, אך לאפשרות זו התנגדו חברות הלווין והכבלים באופן נחרץ. שהשינוי ייכנס לתוקף עם המעבר לרישיונות שיקרה ב2013 או 2015.

 

שר התקשורת, משה כחלון, הודיע כי הוא מבקש להתייעץ עם יו"ר מועצת הרשות השנייה ועם יו"ר מועצת הכבלים והלוויין בעניין. ראשי המועצות התבקשו להעביר התייחסותם עד לתאריך 27 בפברואר 2011. במכתבו ציין השר, בין היתר, כי "בכוונתי לפעול לקביעת רשימת אפיקים כאמור מכוח סמכותי לחוק התקשורת. לעניין זה הנני שוקל כי רשימת האפיקים תכלול את אפיקים 12 עד 16. אני סבור כי רשימה זו מביאה בחשבון את החשיבות בהעברת שידוריהם של בעלי הרישיון לשידורי טלוויזיה באפיקים אשר לציבור נגישות גבוהה אליהם, באופן שעולה בקנה אחד עם תכלית החקיקה".

 

כחלון בחר באופציה שדובר בה עוד במסגרת דיוני ועדת כלכלה. במסגרת חקיקת הרישיונות הוחלט כי לאחר השינוי ייפרד ערוצים2 ו10 והאפיקים הנוכחיים שלהם, זאת על מנת לאפשר נקודת פתיחה שווה לכולם וכדי לאפשר לגופים חדשים להיכנס לשוק מנקודת פתיחה מאוזנת. בהתאם לאמור בחוק הרשות השנייה בעניין המעבר משיטת הזיכיונות לשיטת הרישיונות בשידור המסחרי, השר לאחר התייעצות עם המועצות, רשאי להורות עד לתאריך 1 במרס 2011 על פינוי חמישה אפיקים רצופים לשידור המסחרי.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by