בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
"האגודה לזכות הציבור לדעת" לגדעון לוי: חזור בך מהאשמת צה"ל בהריגתה של המפגינה מבלעין  
 
 "אין אני מחויב, כמובן, לקבל את עמדת צה"ל, כפי שאתם אינכם מחויבים לקבל את עמדת המשפחה". לוי    צילום: רוני שיצר    
תקשורת |
 

"להתעלם מהתחקיר הצה"לי הסותר את מאמרו של לוי, ולהמשיך כאילו לא היו דברים מעולם, אינו מהלך מקצועי המצופה מעיתונאים", אומרים באגודה • לוי: "איני מחוייב לקבל את עמדת צה"ל"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אויב חדש עומד על כוונת "האגודה לזכות הציבור לדעת". במכתב ששלחה האגודה לעיתונאי גדעון לוי, טוענת נילי בן גיגי-וולף, מנכ"לית האגודה,  כי לאחר שהתבררה סיבת מותה של ג'וואהר אבו רחמה מהכפר בילעין, לפני כחודש, עליו לחזור בו מההאשמות שפירסם נגד צה"ל במאמרו בעיתון "הארץ". לוי בתגובה ענה כי הוא אינו מחוייב לקבל את עמדת צה"ל והוא אינו חוזר בו.

 

כזכור, לפני כחודש במהלך הפגנה כנגד הגדר שהתרחשה בכפר בילעין, נפגעה ג'וואהר אבו-רחמה, משאיפת גז מדמיע ולאחר מספר שעות מתה בביה"ח. בעקבות זאת פרסם העיתונאי גדעון לוי, מאמר תחת הכותרת "ילקוט הכזבים של צה"ל", בו הוא כותב כי "ג'וואהר שאפה את הכמויות הגדולות במיוחד של הגז שחיילי צה"ל פיזרו באותו יום". בהמשך כותב לוי כי "למחרת הריגתה של ג'וואהר החל צה"ל בהפצת השקרים". במאמרו מונה לוי את הסיבות השונות שהועלו בתקשורת לגבי נסיבות המוות של ג'וואהר ומסכם "כי טוב לדעת שמותה של ג'וואהר רובץ על מצפונו של צה"ל. כך צריך להיות. כל 21 המפגינים הפלסטינים נגד הגדר שנהרגו במהלך השנים ואתם עשרות הפעילים שנפצעו, צריכים גם הם לרבוץ על מצפונו".

 

אולם, כעשרה ימים לאחר האירוע, פורסם התחקיר הצה"לי שקבע כי ג'וואהר אבו-רחמה, כלל לא השתתפה בהפגנה ולכן היא שאפה רק כמות מזערית בלבד של גז מדמיע. הצוות הרפואי שטיפל בה בביה"ח הזריק לה מנת יתר של אנטרופין, ופעולה זו היא שהביאה למותה. לאור פרסום התחקיר פנתה נילי בן גיגי-וולף, מנכ"לית האגודה לגדעון לוי בשאלה "האם לאור תוצאות התחקיר הצה"לי תחוזר בך מקביעותיך אשר יש בה האשמה לאחריות פלילית כנגד צה"ל?". באגודה טוענים כי גם כותב מאמר פובליציסטי שעובדותיו מתבררות כלא נכונות, ראוי שיפרסם הבהרה או תיקון טעות. באגודה טוענים כי על לוי לדווח על תוצאות התחקיר הצה"לי ואם הוא אינו מסכים עימו, עליו להביא לקוראיו את ההוכחות לדבריו. "להתעלם מהתחקיר הצה"לי הסותר את מאמרו של לוי, ולהמשיך כאילו לא היו דברים מעולם, אינו מהלך מקצועי המצופה מעיתונאים", אומרים באגודה.

 

בתגובה לפנייה, כותב לוי כי הוא אינו מחויב לקבל את גרסת צה"ל. "כשם שאתם סבורים כנראה שיש לקבל את עמדת צה"ל כעובדה מוגמרת וניצחת, אני שומר לעצמי את הזכות להביא עמדה אחרת על בסיס הנימוקים שהובאו במאמרי, שפורסם כאמור לפני פרסומה של גרסת צה"ל. אין אני מחויב, כמובן, לקבל את עמדת צה"ל, כפי שאתם אינכם מחויבים לקבל את עמדת המשפחה". את תשובתו למנכ"לית האגודה מסיים לוי במילים "לפיכך, אין אני חוזר בי ממאמרי".

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by