בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
הפוסל, בממיר פוסל 
 
 יותר ערוצים חינם. ממיר ה-DTT    צילום: מתוך לילה כלכלי    
תקשורת |
 

ביום ראשון תובא להחלטת הממשלה התוכנית להרחבת שידורי הממיר הדיגיטלי החינמי "עידן+" (DTT) כך שיכלול עד 18 ערוצים • ב-HOT זועמים: "מדובר במהלך נחפז, מהיר ופופוליסטי" • שר התקשורת לעומתם מבטיח: "נוריד מחירים לצרכן"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בשורה רעה עבור חברות הכבלים והלווין: הצוות המשותף של משרד התקשורת ומשרד האוצר יגיש להחלטת הממשלה ביום ראשון הקרוב את תוכניתו להרחיב את שידורי הממיר הדיגיטלי החינמי "עידן+" (DTT) כך שיכלול עד 18 ערוצים.

 

כזכור, מטרת המהלך להגדיל את התחרות בשוק השידור הרב ערוצי הדואופוליסטי של הוט ויס ולהוריד את המחירים לצרכן, כך בהמשך להחלטה מה-18 בינואר, שעוררה את זעמו של מנכ"ל HOT, הרצל עוזר, שכן הנזק להוט ויס בהצעת חבילה שכזו  מוערך בכ-100-50 מיליון שקל ועד 400 מיליון שקל בשנה לשתי החברות, על פי פרסומים שונים. חברת יס בחרה בזמנו שלא להגיב לפרסום זה.

 

שר התקשורת, משה כחלון, ושר האוצר, יובל שטייניץ, מציעים בתוכניתם כי מערך ה-DTT, הכולל היום את שידורי הערוץ הראשון, ערוץ 2, ערוץ 10, ערוץ 33 וערוץ הכנסת, ישולש באופן שיאפשר שידור של 12-13 ערוצים רגילים (SD) וכן 3-4 ערוצי HD. השרים מסתמכים על העובדה כי המערכת תוכל לשאת כמות כזו של ערוצים בתוך כשנה וחצי.

 

על פי ההצעה, שתוגש להחלטת הממשלה, בשלב הראשון  יתווספו לחמשת הערוצים הערוצים כל ערוצי הרדיו האזורי והארצי, ערוץ חינוכית 23, הערוץ בשפה הרוסית (9), ערוץ המוסיקה (24), וערוץ ה-HD של הערוץ הראשון. בשלב השני מוצע לצרף ערוצים ייעודיים נוספים - ערוץ בשפה ערבית, ערוץ חדשות , ערוץ מורשת וערוצי HD נוספים.

 

משרד התקשורת: "בכוונתנו להוזיל בתוך זמן קצר את מחיר השידור הרב ערוצי"

"נוזיל את השירות". כחלון
 "נוזיל את השירות". כחלון 
 צילום: אתר הליכוד 
 

שני המשרדים מסרו היום בהודעתם כי הסוגיה נבחנה על ידם בשיתוף מועצת הכבלים והלווין והרשות השנייה, וכי ההצעה מתבססת על החלטת הממשלה מ-15 ביולי 2010, ובהתאם למסקנות דו"ח גרונאו מ-2008. הדו"ח קבע כי "העדרם של מתחרים נוספים במגזר הטלוויזיה הרב- ערוצית מתבטא במחיר... בסך 196 ₪ לחודש (תוך התחייבות לשנתיים), הגבוה במידה נכרת מהמחירים הרווחים במדיניות המערב".

 

דו"ח גרונאו התייחס גם לעובדה שאין בידי הצרכן הישראלי האפשרות לבחור לעצמו חבילת ערוצים קטנה של 10-20 ערוצים, או לרכוש את הממירים בנפרד לשם הוזלת העלויות. כזכור, באוגוסט האחרון הודיעו חברות הוט ויס בתיאום כי יבנו מיוזמתן חבילת ערוצים צרה, זאת במטרה להקדים תרופה למכה ולנסות למנוע את המהלך הנוכחי. יוזכר כי עד היום לא מוצעת חבילה כזו לציבור, אם כי מנכ"ל הוט, הרצל עוזר, טען לפני כשבועיים כי הוא ממתין לפגישה עם שר התקשורת לאישור החבילה שבנה.

 

"בכוונתנו להוזיל בתוך זמן קצר את מחיר השידור הרב ערוצי לצרכנים באמצעות הגדלת מספר הערוצים וגיוון התכנים בממיר 'עידן +' כך שיכיל עד 18 ערוצי שידור איכותיים" מסר שר התקשורת, משה כחלון, ושר האוצר ד"ר יובל שטייניץ הוסיף כי "הרחבת מערך השידורים עידן + נדרשת על מנת לאפשר לציבור הרחב לצפות בחבילת ערוצים משמעותית בחינם וכן במטרה לגרום להפחתת מחירים בתחום הטלוויזיה הרב ערוצית".

 
 

ב- HOT זועמים: "מדובר במהלך פופוליסטי"

"פעולה קשה נגד המגזר הפרטי". הוט
 "פעולה קשה נגד המגזר הפרטי". הוט 
 צילום: רוני שיצר 
 

בחברת יס בחרו שלא להגיב לידיעה, ולעומתם בחרת HOT מסרו בתגובה כי: "מדובר במהלך פופוליסטי של הלאמת מערך השידורים, ופעולה קשה נגד המגזר הפרטי הפועל בתחום הטלוויזיה הרב ערוצית בישראל. המהלך יפגע לא רק בחברות הפרטיות ובעובדיהן, אלא בכל הגורמים המעורבים בתחום, החל מיוצרים ואנשי תוכן ועד משקיעים פרטיים ופעילי שוק ההון. 

כניסת הממשלה כמפעיל שלישי, מחזירה אותנו עשרות שנים אחורה, ועומדת בניגוד להצהרות של הממשלות הקודמות ולפעולות שנעשו לעידוד המגזר הפרטי". 

בנוסף, ההחלטה עומדת בסתירה לעמדת הוועדות המקצועיות, שבחנו את הנושא באופן מעמיק ומקצועי בעבר, והמליצו על הקמת מערך בסיסי בן 5 ערוצים".


שוב אנו עדים למהלך נחפז ומהיר, שמקדם הרחבה של מערך מיושן, שמבוסס על טכנולוגיית עבר, וגורם להוצאות כבדות של המדינה בהיקף של מאות מיליוני שקלים, שבסופו של דבר יושתו חזרה על תושבי המדינה".

עוד הוסיפו ב-HOT כי "אנו בטוחים, כי לקוחות HOT יבחרו להמשיך ליהנות מעולם התוכן העשיר, מגוון השירותים המתקדמים, ואיכות הצפייה הבלתי מתפשרת שמציע החברה וכי מערך ה - DTT הממשלתי ימשיך לדשדש".

 

בקרוב הקמפיין

יסבירו לציבור כיצד לכוון את האנטנה. גיא אריאלי בפרסומת (הקודמת) לעידן פלוס
 יסבירו לציבור כיצד לכוון את האנטנה. גיא אריאלי בפרסומת (הקודמת) לעידן פלוס 
 צילום: צילומסך 
 

יצויין כי לפני כחצי שנה פורסם בערוץ 10 תחקיר של נגה ניר נאמן, שהעלה כי לממיר "עידן+" הדיגיטלי תקלות קליטה חמורות בערים רבות במרכז הארץ. עם זאת, השידורים האנלוגיים יופסקו כבר בסוף החודש הבא.

 

מהרשות השניה, האמונה על התחזוקה הטכנית ופריסת התשדירים של הרשת הדיגיטלית הציבורית נמסר היום בתגובה בעניין זה, כי בעיות הקליטה נובעות מסיבות שנוגעות לציוד הקצה והממירים.


"בחודשים האחרונים הרחיבה הרשות השנייה את מערך השידורים לשם שיפור הקליטה בהתאם למדידות ולבדיקות שנעשו ברחבי הארץ. לצד זאת, לצורך השגת קליטה מיטבית של השידורים, על הציבור לדאוג לרכוש ציוד איכותי העונה על כל המאפיינים הטכניים הנדרשים ואשר מפורסמים באתר האינטרנט של הרשות השנייה", נמסר.

 

בנוסף נמסר כי "יש למקם את האנטנה המצורפת בערכת הממיר בחדר בצורה מיטבית לקליטת השידורים. הרשות השנייה מפעילה אתר אינטרנט ומוקד שירות הפועל 24 שעות ביממה במגוון שפות, אשר מסייע ומלווה את הצופה עד שהוא קולט כראוי את השידורים."

 

עוד נודע לנענע10 כי בקרוב תעלה הרשות השניה בקמפיין שיסביר לציבור כיצד יש לכוון את האנטנה של הממיר כדי לקלוט את השידורים באיכות המירבית.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by