בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
האגודה לזכות הציבור לדעת: חדשות 2 שידרה פרומו לאח הגדול במסווה של כתבה 
 
תעשייה |
 

"מדובר בהפרה בוטה ומתמשכת של תקנות הרשות" • חדשות 2: "מצאנו לנכון להתייחס גם לתופעת האח הגדול שמעלה סוגיות תרבותיות שנויות במחלוקת"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

האם פרומו לתוכנית "האח הגדול" הינו בעל ערך חדשותי המצדיק כתבה בחדשות ערוץ 2? על פי "האגודה לזכות הציבור לדעת" לא רק שלא מדובר בנושא בעל ערך חדשותי, אלא מדובר בהפרה בוטה ומתמשכת של תקנות מועצת הרשות השנייה.

 

בתלונה נגד חברת החדשות של ערוץ 2 שהגישה האגודה לד"ר אילן אבישר - יו"ר מועצת הרשות השנייה, טוענת הראשונה כי כתבה ששודרה במהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 2 בתאריך 07/12/10 הנה כתבה יח"צנית מבית קשת לתוכנית "האח הגדול" שעתידה הייתה לעלות ביום שלמחרת. בכתבה, בת קרוב ל- 3 דקות, רואיינה אחת המשתתפות בתכנית על כניסתה לבית, רואיינו בני משפחתה ומשתתפים מעונות קודמות. זאת במטרה לקדם את הצפייה בתוכנית.

 

על פי האגודה, שידור הכתבה מהווה הפרה של החלטת וועדת הטלוויזיה של הרשות השנייה משנת 2007, בה נקבע כי "במהדורת חדשות 2 לא ישודרו עוד אייטמים הנוגעים לקידום תוכניות של זכייני ערוץ 2, אלא אם קיבלו אישור מראש ע"י יו"ר דירקטוריון חדשות 2".

 

באגודה אף מציינים כי בעקבות סדרה של הפרות וקידום תוכניות של הזכייניות באמצעות כתבות במהדורת החדשות, במרץ 2010, פנתה האגודה אל יו"ר דירקטוריון חדשות ערוץ 2, ד"ר יהודה לנקרי, על מנת שיבדוק את הנושא. תשובתו אז הייתה כי תיערך בדיקת מערכת, ולאחריה תכונס ועדת העריכה בראשותו וכי האגודה לזכות הציבור לדעת תעודכן בתוצאות.

 

בפניה ליו"ר מועצת הרשות השניה תהה ישראל מידד, מ"מ יו"ר האגודה, "מהו התוכן חדשותי אשר הצדיק שידור קדימון שכזה במסווה של כתבה חדשותית". לדבריו, "בדיוק עבור מופעי יח"צנות שכאלה חוקקה המועצה את התקנה". באגודה מבקשים לדעת, כיצד מתכוונת לפעול מועצת הרשות השנייה לאור הפרה חמורה ומתמשכת זו.

 

מחדשות 2 נמסר כי "איננו רואים בכתבה המדוברת פרומו. במסגרת המנדט הרחב של חברת החדשות לטפל בעולמות תוכן מגוונים מצאנו לנכון להתייחס גם לתופעת האח הגדול שמעלה סוגיות תרבותיות שנויות במחלוקת".

 

טרם התקבלה תגובת הרשות השנייה.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by