בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
סיפורים לשעת לילה מאוחרת 
 
 "לאיש אין זכויות יוצרים על המשפט 'נא להתנהג בהתאם"'. אברמוביץ    צילום: יחצ    
תקשורת |
 

בעוד המפרסמים של "האח הגדול" משלמים סכומי עתק כדי לעלות על סיפונה של ספינת הדגל של קשת, ספרו הקרוב של עיתונאי "ישראל היום" יובל אברמוביץ ישען על שם התוכנית המוכרת ללא כל אישור מהזכיינית • קשת: הנושא בבדיקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מתחת לפני השטח מתנהל בימים אלו מסע קידום אינטרנטי ויח"צני שנוי במחלוקת לספרו השני של העיתונאי יובל אברמוביץ', המתהדר בכותרת מעוררת המחלוקת לא פחות, לפחות עבור הזכיינית קשת, והיא "נא להתנהג בהתאם". הספר עוסק ברצח המתקיים בעת הפסקת חשמל קצרה במהלך עונת ה-VIP של משתתפי תוכנית ריאליטי בשם "בית משותף", הכלואים בבית מרושת מצלמות, בדומה מאוד לתוכנית "האח הגדול".

 

לנענע10 נודע כי נוכח תזמון השקת הספר, ב-1.1.10, כשלושה שבועות לאחר השקת עונת "האח הגדול" הנוכחית, כאשר העונה הולכת ומגבירה את כוחה, גרם ללא מעט אי נחת בקרב גורמים בזכיינית.

 

יש להדגיש, כי בעוד שהשותפים המסחריים והמפרסמים של "האח הגדול" משלמים סכומי עתק כדי לעלות על סיפונה של ספינת הדגל של "קשת", אברמוביץ' לא משלם ולו שקל אחד, אך גם על פי שיטתו, נשען על שם התוכנית המוכרת לכל בית בישראל.

 

במסגרת מסעו לשיווק ספרו, הקים אברמוביץ עמוד בפייסבוק תחת השם "הספר 'נא להתנהג בהתאם' - תעלומת רצח בתוכנית הריאליטי", בו הוא מפרסם לינקים שונים למספר סרטונים קידום פשוטים תחת הנראות של כריכת הספר, וכן לא מעט סרטונים שרובם קטעים צהובים במיוחד, אם כי לא על גבול הפורנוגרפיים, מתוך תוכניות "האח הגדול" בעולם, וגם מסדרות ריאליטי אחרות. לכל פוסט מצרף אברמוביץ' את הכיתוב "מה יקרה בבית שלנו?" או "מה יקרה אצלנו", באופן שיכול להשתמע לשתי פנים.

 

"אין זכויות יוצרים למושג "האח הגדול"

אברמוביץ מצידו, מבטל כל טענה לבעיה משפטית עם עצם פרסום הספר ואופן קידומו. לנענע10 הוא מסר כי "מדובר בחופש יצירתי". לטענתו, "הרעיון אמנם עלה בעת הצפייה בתוכנית, אך משם ואילך, הספר מתפתח לכיוונים אחרים לגמרי שלא קשורים לתוכנית. "זה לא שרציתי לעשות באזז ואז התחלתי לכתוב", מוסיף אברמוביץ'.

 

עם זאת, אברמוביץ' מודה שבדק משפטית את הסוגיה עוד בטרם החליט על הכותרת של הספר. "אין זכויות יוצרים על המשפט 'נא להתנהג בהתאם', הוא היה קיים הרבה קודם לכן בשפה העברית. אגב, גם אין זכויות יוצרים למושג 'האח הגדול', למרות שהוטבע בספר '1984', אולם בכל זאת החלטנו לוותר על השם הזה ולקרוא לתוכנית שבספר 'בית משותף'", הוא מציין.

 

לגבי אופן ניסוח הפוסטים בפייסבוק עם המילה "אצלנו", טוען אברמוביץ' כי כוונתנו היא "בספר שלנו" ולא לתוכנית "האח הגדול" המשודרת בימים אלו. "יש שם גם קטעים מתוכניות אחרות" הוא מדגיש. לשאלה האם הספר יהיה פורנוגרפי כמו הקטעים שבחר לצרף הוא עונה ש"גם הספר עוסק בסוגיית קצה - רצח". לגבי התזמון להשקת הספר והתוכנית מסר אברמוביץ כי "זה לא היה בתכנון, ויש פה גם שיקולי הוצאה. אבל עצם זה שהגענו לקו הגמר בנקודה הזו זה מגניב".

 

בקשת אישרו כי הנושא נמצא בבדיקה.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by