בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
חברי כנסת: רשות השידור מנצלת את העובדים  
 
 רשות השידור    צילום: רוני שיצר    
תקשורת |
 

ח"כ יחימוביץ': "אתם משלמים לעובדים שכר גלובלי של 5,600 שקלים – זה ניצול המנוגד לחוק" • איתי לנדסברג, עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת התעודה בערוץ 1: "אני בן 56 ושכר היסוד שלי הוא 6,500 שקלים בחודש" • כך בדיון סוער בוועדת העבודה של הכנסת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בדיון סוער בנושא הסכם העבודה המתגבש ברשות השידור, אשר התקיים היום בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, אמר יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ (ליכוד): "יש 13 ועדים המייצגים את עובדי רשות השידור מול ההנהלה. זה המון. אי אפשר לנהל כך משא ומתן שיביא לתוצאות שיירצו הן את העובדים והן את ההנהלה, תוך שימור צביונה ואיתנותה הפיננסית של רשות השידור. אני ממליץ לוועדים השונים ברשות להתאחד לכדי ועד אחד מרוכז ומסודר, ורק כך יימנעו הסכמים מפלים ושביתות".

 

במהלך הדיון תקפו נציגי הוועדים השונים את איגוד העיתונאים, אשר חתם על הסכם עבודה מול הנהלת רשות השידור, ובכך קבע לטענתם תקדימי תנאים שאינם מקובלים בהכרח על כלל העובדים ברשות.

 

איתי לנדסברג, מנהל מחלקת התעודה בערוץ 1 ועורך התכנית "מבט שני" אמר: "אני בן 56 ושכר היסוד שלי הוא 6,500 שקלים בחודש. התחקירנים שלי מרוויחים 3,800. מקצוע העיתונות הפך להיות מלצרות. ברגע שהצעירים צוברים ניסיון הם עוברים לערוץ 2 שמציע להם יותר. אין אצלנו דור ביניים. אם חלילה תיחתם הרפורמה, רשות השידור תחוסל; שלא יספרו לי שאין כסף - מקימים ערוץ הסברה בתקציב אדיר על חשבון תקציב העובדים, חותמים עם ההתאחדות לכדורגל על חוזה שידור בסך 15 מיליון שקלים - ולנו, העובדים, לא נשאר כסף לשעות נוספות, אחרי שמסיימים את יומנו באחת בלילה".

 

רשות השידור: הסכמי השכר נעשים בעבודה צמודה מול היועה"מש

"מדובר בדיור ענייני". שקלאר
 "מדובר בדיור ענייני". שקלאר 
 צילום: רוני שיצר 
 

עובדי רשות השידור הבהירו כי יש עובדים המועסקים בשכר גלובלי, הכולל שעות נוספות, אשר עומד על 5,600 שקלים בחודש ואף פחות מכך. ח"כ חיים כץ בתגובה: "זה ניצול עובדים, זה אסור ומנוגד לחוק".

 

ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) אמרה כי "התיקון לחוק הגנת השכר שיזמתי אוסר על העסקה בשעות נוספות מבלי לשלם עליהן, גם בשכר גלובלי. בתי הדין קבעו שזה מותר רק במקרים של שכר גבוה במיוחד. לכן, כשאני הרווחתי 54 אלף שקלים בערוץ 2 בשכר בכירים מותר היה להעסיק אותי גם בשבת בלא תמורה, ובצדק רב.  אבל להעסיק עובד בשכר של 5,600 שקלים ולחייב אותו לעבוד לילות כימים זו עבירה על החוק וניצול".

 

ח"כ אילן גילאון (מרצ) חיזק את דבריה והוסיף: "אני מבין שרוצים יעילות ורוצים חיסכון ברשות השידור, אבל אנחנו דואגים גם לעובדים עצמם ונמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות. בינתיים אני מתרשם שיש לנו ממה להיות מוטרדים".

 

יו"ר הוועדה ח"כ כץ סיכם את הדיון, ואמר: "אני מציע להנהלת רשות השידור לגשת למשרד האוצר ולהציע להם לאפשר לעובדים המעוניינים לפרוש מרצון לעשות כן, מבלי שהאוצר יתנה  את המהלך באישור הרפורמה כולה. בנוסף, הוועדה בראשותי מוכנה לשבת עם כל ועד מהרשות בנפרד, לעבור יחד על ההסכמים ולנסות לגבש פיתרון. נוכל גם להעביר ליו"ר ההסתדרות עופר עיני את המסר שלא כל עובדי רשות השידור מרוצים מההסכמים המוצעים".

 

מנכ"ל רשות השידור מוטי שקלאר אמר בתגובה לדברים שנאמרו בדיון בכנסת כי "מדובר בדיון ענייני בו כל אחד הציג את עמדותיו ביחס לרפורמה. חלק מהוועדים לא מרוצים מהגופים המייצגים אותם במשא ומתן, אנחנו נאמנים לגופים היציגים שאנו עובדים מולם.

 

עבודתנו ביחס להסכמי השכר נעשית בעבודה צמודה מול היועץ המשפטי והפרקליטות, לא נפר חוק  וכמובן שההסכם תואם לרוח החוק".

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by