בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
ערוץ 10: יש כאן ספין שלא נהיה מוכנים לקבל  
 
 יוסי ורשבסקי    צילום: אלדד רפאלי    
תעשייה |
 

מנכ"ל חדשות 2 לכחלון בתגובה על מכתבו של ורשבסקי לשר התקשורת: ערוץ 10 לא יכול להתחרות בנו - אז הוא מנסה לפגוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מנכ"ל חדשות 2, אבי וייס, משיב מלחמה למנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי, שפנה אתמול (ב') במכתב לשר התקשורת שבו טען כי אין לאפשר לקשת ולרשת להמשיך להחזיק בחברת החדשות לאחר המעבר למשטר הרישיונות.

 

במכתב נגדי לשר, שנשלח בלילה, כתב וייס: "על-פי הפרסום, מעלה מר ורשבסקי רעיונות שונים שתכליתם אחת: פירוק חברת החדשות של ערוץ 2. מצער הדבר, כי חברת החדשות של ערוץ 10 מנסה לנצל את תוכניתך לרפורמה בשוק הטלוויזיה המסחרית על מנת לנסות להשיג הישגים, שלא עלה בידה להשיג במסגרת התחרות המתקיימת בין שתי החברות בשמונה השנים האחרונות".

 

וייס טען עוד, כי "חדשות 10 אכן מצליחה להגיע רק לשליש משיעורי הצפייה של חדשות ערוץ 2, אך הסיבה לכך אינה כפי שטוען מר ורשבסקי, אלא נובעת מכך שציבור הצופים מעדיף את המוצר העיתונאי המקצועי, האמין והבלתי תלוי שאנו מביאים בפניו מדי ערב על פני זה של המתחרים. עובדה היא, שערוץ 10 הוכיח כי ביכולתו להביא נתוני צפייה גבוהים בשעות ה-Prime Time, וזאת לאו דווקא בתוכניות החדשות. מכאן אפשר ללמוד שהבעיה איננה במסגרת, אלא בתוכן. אם התכנים החדשותיים המשודרים על-ידי חדשות 10 אינם טובים דיים על מנת להשיג שיעורי צפייה גבוהים יותר, מוטב לחדשות 10 להשקיע מאמצים בשיפורם ולא בניסיון לפגוע בחברה המתחרה".

 

ורשבסקי: "מונופול רייטינג זה גם מונופול על הדעות"

אפשר ללמוד שהבעיה איננה במסגרת, אלא בתוכן. וייס
 אפשר ללמוד שהבעיה איננה במסגרת, אלא בתוכן. וייס 
 צילום: יח"צ 
 

בהמשך התלונן וייס על חוסר הקולגיאליות שבפנייתו של ורשבסקי: "כאשר ערוץ 10 עמד בסכנת סגירה לאור מצבו הכלכלי, אנחנו היינו הראשונים לומר - בכתבות ששידרנו ובראיונות שנתנו לכלי תקשורת אחרים - שצריך לשמור על התחרות בתחום החדשות ולמנוע את סגירת הערוץ. אנו עדיין מאמינים בכך וסבורים שתחרות משרתת בראש ובראשונה את הצופים. הצטערנו לגלות שערוץ 10 לא נוהג באותה צורה ועושה הכל על מנת לפגוע בחברת החדשות של ערוץ 2".

 

בימים אלה דנה ועדת הכלכלה בעתיד חברת החדשות כחלק מהשינויים המתוכננים בשוק הטלוויזיה עם המעבר הצפוי למשטר רישיונות לערוצים ב-2012, במקום שיטת הזיכיונות הנהוגה היום.

 

בתגובה לדבריו של וייס, נמסר הבוקר מערוץ 10: "אנחנו מאמינים שחברת החדשות של קשת ורשת היא גוף מרכזי וחשוב בדמוקרטיה הישראלית. אסור לפגוע בחברת החדשות, אך אסור להתיר לה לחזק כוח מונופוליסטי בשוק הטלוויזיה.

 

חברת החדשות של ערוץ 2 לא תיפגע מהמעבר לרישיונות. היא תמשיך להיות בדיוק אותה חברה גם כשתישאר בבעלות קשת או רשת ולא בבעלות משותפת. זכיין אחד ימשיך להחזיק בחברת חדשות חזקה והזכיין המוכר יחזיק במספיק מזומנים כדי להקים חברה חדשה או כדי לרכוש שירות מצד שלישי. אם ערוץ 10 יכול להחזיק על גבו חברת חדשות עצמאית גם קשת וגם רשת יוכלו לעשות זאת.

 

יש כאן ספין שלא נהיה מוכנים לקבל. הרפורמה נועדה לפתוח תחרות ולא לאפשר לחדשות 2 את המהדורה שלה באפיק נוסף. זה לא רק מונופול מבחינת רייטינג זה גם מונופול על הדעות ועל הידיעות".

 

רשות ההגבלים: "לאסור כל בעלות משותפת של קשת ורשת בחברת החדשות" >>> 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by