בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
פרס הרשות השנייה - לפרוייקט "ישראלים 10" של חדשות ערוץ 10  
 
 פרוייקט ישראלים עשר    צילום: ערוץ 10    
תקשורת |
 

המקום השני בפרס ע"ש רחל פרימור לתחקיר עיתונאי או כתבה בנושא חברתי ניתן לסדרת הכתבות "תכנית ויסקונסין – כשלים ומחדלים" ששודרה בחדשות ערוץ 2

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פרס הרשות השנייה השנתי ע"ש רחל פרימור לכתבה בנושא חברתי יוענק השנה לפרויקט "ישראלים 10", אשר שודר מדי שבוע במהדורה המרכזית של חדשות ערוץ 10. כך הודיעה היום הרשות.

 

מטרת הפרס, הומענק לתחקיר עיתונאי או כתבה בנושא חברתי, היא להביע הערכה והוקרה לעבודתם של העיתונאים המועסקים על ידי גופי הטלוויזיה והרדיו ובעבודתם חושפים ומטפלים בנושא או בעיה בתחום החברתי. בנוסף, המטרה היא לעודד עיתונאים לתיקון עוולות חברתיות במסגרת עבודתם העיתונאית, באמצעות תחקירים עיתונאיים איכותיים.

 

הוועדה נימקה בחירתה בכך "שהכתבות מפנות זרקור לנושאים וקהלים אשר אינם זוכים בדרך כלל לחשיפה תקשורתית בשעות הפריים טיים, החל באימוץ משפחות מרקע מוחלש, עובר להשבה לטבע של עופות דורסים וכלה בהקמת מרכז חירום רפואי. פסיפס הסיפורים לאורך זמן יוצר שלם הגדול מסכום חלקיו". לזוכה הוענק פרס בסך 10,000 ₪.

 

במקום השני זכתה סדרת הכתבות "תכנית ויסקונסין - כשלים ומחדלים", אשר שודרה במספר מהדורות המרכזיות של חדשות ערוץ 2, לזוכה הוענק פרס בסך 5,000 ₪. הוועדה סברה כי סדרת הכתבות העוסקת בכשלי היישום של תוכנית וויסקונסין, ראויה לציון. "הכתבות הקיפו את הנושא מצדדים שונים, והצליחו לאתר את החוליות החלשות שבתהליך, ובייחוד את תוצאותיה הקשות של התפרקות המדינה מאחריותה הישירה כלפי שכבות חברתיות קשות-יום הנזקקות לרשת הביטחון הסוציאלי של המדינה, ומיקור חוץ של אחריות זו לקבלני משנה, פעמים בהליך מינהלי בלתי תקין. הכתבות חשפו את מערכת היחסים העשויה להסתבר כבעייתית, כאשר המדינה מתקשרת עם עמותות שונות לביצוע ולפיקוח על מהלכים של השמת מובטלים לעבודה.

 

על פי וועדת הפרס, בכתבות נעשה שימוש בכלים תחקיריים מגוונים, החל ממצלמה נסתרת וכלה בראיונות ועיון במסמכים. הסדרה הקיפה את הנושא מצדדים שונים, והתחקיר שימש כמקור ראשוני ומקורי של מידע ותובנות בתחום".

וועדת השיפוט כללה את: יו"ר הוועדה - השופט בדימוס - גבריאל שטרסמן, רו"ח אבי פרומרמן - אחיה של רחל, יפעת בן חי שגב - מנכ"ל הוועדה הישראלית למדרוג ותהילה אלטשולר - מ"מ מנהלת מחקר ופיתוח הרשות השנייה.

 

חלוקת הפרסים לזוכים תיערך בטקס מיוחד במסגרת כנס אילת לעיתונות 2010.

 

מחדשות 10 נמסר בתגובה להחלטת הרשות: "פרויקט 'ישראלים 10' שיזמה מיקי חיימוביץ', אותו היא גם מגישה ועורכת, הוא פרויקט חשוב שמטרתו להביא לידיעת הציבור אזרחים מעוררי השראה ששמו להם למטרה לעזור לקהילה ושלרוב אינם זוכים להכרה. אנו שמחים וגאים על קבלת הפרס ועל כך שגם וועדת הפרס ראתה את חשיבות הפרויקט".

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by