בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
הישג לדן מרגלית: חוזר להנחות את "ערב חדש" בחמישי הקרוב  
 
 דן מרגלית    צילום: דניאל פלג, יח"צ    
תעשייה |
 

על פי הסכם פשרה ינחה מרגלית את התוכנית עד שיסתיים תהליך המכרז • במקביל, יסיר את התנגדותו למהלך המכרז החדש, ויאפשר בכך את קיומו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

לאחר חודש וחצי, בהם נעדר דן מרגלית מהגשת התוכנית "ערב חדש", ובעקבות צו ביניים שעצר את המכרז החדש להנחיית התוכנית, הושגה היום פשרה בין הצדדים והתקבלה דרישתו של מרגלית לבטל את השעייתו מערב חדש. המשמעות: מרגלית ישוב להגיש את התוכנית כבר ביום חמישי.

 

על פי ההסכם שהושג בין הצדדים עבודתו בתוכנית תהיה עד אשר יסתיים תהליך המכרז להנחיית התוכנית. במקביל, מסיר מרגלית את התנגדותו למהלך המכרז החדש, ומאפשר למעשה יאפשר את קיומו. בנוסף, הצהירו נציגי משרד האוצר, כי מעטה ואילך, יחול תהליך מכרזי, על כל תפקיד דומה בשידור הממלכתי. הצדדים פנו היום יחדיו לבית המשפט, על מנת שייתן תוקף של פס"ד להסכם שהושג. במעמד החתימה הצהיר מרגלית כי בכוונתו להתמודד במכרז החדש על ידי הגשת מועמדותו.

 

כזכור ב-31 באוגוסט פג הסכם העבודה של מרגלית. זמן מה לפני כן הודלפו לכלי התקשורת פרטי תנאי העסקתו באופן שקרי. עם סיום מועד ההסכם, הודח מרגלית עד לסיום המכרז. מרגלית ביקש להמשיך ולהגיש את התוכנית עד שיוכרע גורל המכרז, אך החשב הכללי סירב. 

 

ב-13 בספטמבר נערך מכרז, בהשתתפות מרגלית. על פי דיווח מנהל המחלקה האחראי על "ערב חדש', בטלוויזיה החינוכית, נודע כי לאחר שנפתחו מעטפות המתמודדים, התערב החשב הכללי באוצר והודיע כי יש לו השגות על תנאי המכרז, ויש לעכבו. 

 

התנהלות זו הביאה את מרגלית לפנות לבית המשפט על מנת שיוציא צווי בינים לטלוויזיה החינוכית (והחשב הכללי), להמשיך בהליכי המכרז לאיתור מנחה "לערב חדש" ולהורות על השבתו המיידית לעיסוקו בהנחיית התוכנית עד לקבלת החלטה במכרז. בעקבות פנייה דחופה לביהמ"ש, הוציא השופט יהודה זפט צו ביניים העוצר את המשך המכרז והמתוח ביקורת חריפה על התנהלות פקידי האוצר.

 

עורכי הדין של דן מרגלית, עו"ד אמנון זכרוני וברי רוזנטל, מסרו כי "אנו שבעי רצון מהסיכום שהושג בין הצדדים. היה ברור מפס"ד לצו הביניים שההחלטה הסופית של ביהמ"ש תראה באופן בו בוצע המכרז הפומבי, הליך לא תקין. אנו שמחים שנציגי משרד האוצר הבינו זאת ופעלו בצורה כזו שאפשרה לאחד מבכירי העיתונאים, לשוב לעבודתו בהקדם".

 

דן מרגלית אמר כי: "ההתעקשות לא להחזרי לתפקיד, עד שייקבעו תנאי המכרז הבא, הייתה התנכלות לשמה, כמו כן התערבותו של החשב לאחר פתיחת המעטפות, הייתה מעשה חמור. יחד עם זאת, "ערב חדש" היא ביתי העיתונאי. אני מרוצה לפיכך, מהסיכום המאפשר לי לחזור מיד לעבודתי".

 

"זה לא הכסף, אני מרוויח 35 אלף שקלים בחודש" >>> 

"ערב חדש" מחפשת מגיש דרך מודעת דרושים >>> 

עובדי החינוכית יוצאים למלחמה על דן מרגלית: "חברים לא משליכים" >>> 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by