בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
הרשות להגבלים עסקיים מעכבת את ערוץ הספורט של one: "לא עולה עם תנאי מיזוג חברות הכבלים"  
 
תעשייה |
 

בכך התקבלה חוות דעתו של הממונה לשעבר על ההגבלים העסקיים דרור שטרום שנשכר על ידי מפעילת ערוץ 5

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הרשות להגבלים עסקיים מעכבת את ערוץ הספורט החדש של one. ל-TheMarker נודע כי הרשות שלחה למועצה הכבלים והלוויין את תגובתה שבה היא שוללת את הקמת הערוץ ללא אישור ספציפי בשל תנאי המיזוג.

 

עם זאת, הרשות מציעה לחברת הכבלים להגיש בקשה לממונה להעלאת הערוץ. הרשות כתבה כי "לאחר בדיקה ראשונית, מסקנתנו היא שהעלאת הערוץ המדובר, אשר חלק מתכניו יסופקו על ידי חברה בשליטתה של ידיעות אחרונות, אינו עולה בקנה אחד עם תנאי מיזוג חברות הכבלים, ולכן עלייתו של הערוץ לאוויר תהיה הפרה של התנאים".

 

ברשות להגבלים עסקיים הציעו ל-HOT לפנות לממונה על ההגבלים העסקיים בכתב ומראש, ולבקש בחינה של העלאת הערוץ. הדבר צפוי לעכב את הקמת הערוץ החדש. כפי הנראה בינתיים ישודרו משחקי כדורסל הנשים שבידי אתר one בערוץ הטלוויזיה החינוכית.

 

הסנונית הראשונה של מוזס בשוק הטלוויזיה

ניצן חן
 ניצן חן 
 צילום: יח"צ ערוץ 1 
 

באחרונה, פנו HOT ואף yes וביקשו להעלות ערוץ ספורט חדש של אתר one אשר נמצא בשליטת "ידיעות אחרונות" (51%). בחוות דעת שפורסמה ב-TheMarker לפני כשבוע, טען הממונה לשעבר על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, כי הקמת ערוץ ספורט כזה מנוגדת לתנאי המיזוג של החברות. שטרום כתב את חוות הדעת לפי הזמנת נגה תקשורת המפעילה את ערוצי ספורט 5. שטרום היה הממונה על ההגבלים העסקיים בעת אישור עסקת המיזוג ב-HOT.

 

בעל השליטה ב"ידיעות" אשר מחזיק במניות HOT, ארנון (נוני) מוזס, צפוי לצאת מ-HOT בתקופה הקרובה אך להשאיר בידיו כ-5% מהמניות. מוזס צפוי לנסות להפוך לגורם מכריע בשוק התוכן הישראלי הן על ידי ניסיון כניסה לשוק הטלוויזיה המסחרית והן על ידי הקמת ערוצי כבלים ולוויין, כאשר ערוץ הספורט של one נחשב לסנונית הראשונה בעניין.

 

יו"ר מועצת הכבלים והלוויין ניצן חן מסר בתגובה כי "אני מברך על כך שנמצא פתרון לשדר את המשחקים החשובים של ליגת הנשים בכדורסל בטלוויזיה החינוכית. וזאת עד לבירור שאלת חוקיותו של הערוץ".

 

מ-HOT נמסר כי "טרם התקבלה אצלנו הודעה בנושא". מ-one טרם התקבלה תגובה.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by