בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
אילנה דיין חוזרת לבהמ"ש: "האלמן הכפול" תובע 5 מיליון שקל מ"קשת" בשל התחקיר ב"עובדה"  
 
תעשייה |
 

התובע: אלמן שתחקיר אודותיו שודר בתוכנית "עובדה" בחודש מרץ האחרון ורמז כי רצח את שתי נשותיו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"האלמן הכפול", שמעון קופר, שתחקיר אודותיו שודר במסגרת התוכנית "עובדה" הגיש היום תביעה בסך חמישה מיליון שקל נגד שידורי קשת, מגישת התוכנית אילנה דיין, הכתב עמרי אסנהיים, התחקירנית ליאת לוויאן, ועורכי התוכנית אייל רובינשטיין וגלעד טוקטלי.

 

בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה טוען קופר כי הוא הוצג בתחקיר כמי שביצע רצח כפול של שתי נשותיו בעבור בצע כסף. קופר מציין כי בדרמה שיצרו "עובדה" הם הצליחו לשכנע את הצופים שהוא רצח את שתי נשותיו, בלי לומר זאת במפורש. לגרסתו, "העריכה המניפולטיבית, האפקטים הקוליים והחזותיים, העובדות שמוצנעות, חצאי האמיתות שמודגשות, הטקסט ש'רץ' בתחתית המסך, המוסיקה ועוד - כל הארסנל של תעשיית הטלוויזיה התייצב לשירות הנתבעים בדרמת המתח שיצרו בכדי לעצב לצופה מציאות אחת אפשרית בה קופר רצח את נשותיו בעבור בצע כסף".

 

קופר מלין באמצעות עורכי הדין אלי הלם ונטלי יחיאלי ברקוביץ' כי הדרמה שיצרו הנתבעים ציירה אותו באורח חד צדדי תוך הצגת גרסה חד צדדית של האירועים ושלו כרע האולטימטיבי, נבל מהסוג השפל ביותר שרוצח את נשותיו, יורש אותן ובוגד בהן.

לשיטת קופר, גורלו זימן לו צירוף מקרים מצער וטרגי כאשר שתי נשותיו אותן אהב אהבה כנה ועזה נפטרו. אחת שמה קץ לחייה והשנייה נפטרה מאירוע לבבי במהלך שנתה. הוא מבהיר כי המשטרה פתחה בחקירה פעמיים נגדו אך התיק נסגר עם ממצאים חד משמעיים בשל חוסר אשמה. נתיחה פתולוגית לימדה שהאישה השנייה אכן נפטרה כתוצאה מאירוע לבבי ושללה כל קשר אליו. למרות זאת, לטענתו "עובדה" שידרה את דרמת "האלמן הכפול" באופן מעוות ומסולף, בערמומיות שמאפשרת לצופה להבין כי הוא רוצח.

 

קופר מפרט כי הרוב המוחלט של המרואיינים בתחקיר מנהלים, באופן ישיר או עקיף, הליכים משפטיים ארוכים נגדו, דיבר אותו לטענתו לא ציינה התוכנית. הוא מסביר כי חי עם אחת הנשים 12 שנים וניהל עמה מערכת יחסים הרמונית וארוכה. לטענתו, התוכנית נמנעה מלתת לו זכות תגובה מהותית, ולאחר כתבה של 29 דקות נתנו לו 7 שניות להגיב לדברים. זאת למרות שעורכת דין מטעמו נועדה עם נציגי "עובדה" והציגה בפנים חומר רב לעניין תגובתו של קופר.

 

קופר מבהיר כי דיין אמנם הציגה לצופה את סגירת התיק המשטרתי נגדו ואת דו"ח הנתיחה הפתולוגית. ואולם, לדבריו הדבר נעשה בסוף התחקיר, לאחר ש"עובדה" הצליחה לעצב את דעת הקהל באמצעות התחקיר ולכן אין לדברים שום השפעה על דעתו של הצופה לאחר שגובשה.

 

ממערכת עובדה נמסר: "לא התקבלה אצלנו כל תביעה. אם תגיע, נתייחס אל טענותיו במסגרות המתאימות". בקשת הדגישו כי המערכת עומדת מאחורי הכתבה והתחקיר המעמיק שקדם לה.

 

דורון גלעזר עוזב את עובדה: יקים חברת הפקות עצמאית >>>

בית המשפט: אילנה דיין וטלעד ישלמו פיצויים בסך 300 אלף ש' לסרן ר' >>>

חשיפת שחיתויות מרעישה? התנגחות בטייקונים? לא בטלוויזיה שלכם >>>

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by