בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
כוכב אחד מעז, ומשלם: הרשות השניה קנסה את "קשת" בעקבות חריגה בשעות שידור "כוכב נולד" 
 
 כוכב נולד 8. חריגה בשעות השידור    צילום: יח``צ, אלעד וייסמן    
תעשייה |
 

קשת תאלץ להיפרד מ-37 דקות פרסום בפריים-טיים בשל חריגה ממכסת שעות השידור המותרות לריאליטי • משמעות הגזירה: אובדן הכנסות בגובה של מיליונים • קשת: "צר לנו שהרשות בוחרת להתעלם מיתרונות התוכנית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הרשות השניה הודיעה היום, כי היא נוטלת מקשת 37 דקות פרסום בפריים-טיים, בעקבות הפרות של 'קשת' בחודשים יוני ויולי השנה. בבסיס ההפרות, התוכנית "כוכב נולד" - ששודרה בחודשים אלו שלוש פעמים בשבוע, בהיקף שחרג מהנחיות הרשות השניה, המגבילות את שעות השידור לעד 3 שעות של ריאליטי בשבוע בשעות הפריים.

 

המשמעות הכספית של הסנקציה משמעותית, ויכולה להגיע לאובדן של מיליונים אחדים בהכנסותיה של 'קשת'. ההחלטה של המועצה לנקוט בהליך זה באה לאור העובדה שהזכיינית התעלמה מההתראות החוזרות ונישנות של הרשות בעניין.

 

 

 

 

חריגה גם בהיקף הסוגה העלית לא מחפה

הרשות מציינת בהודעתה, כי היא מודעת לעובדה ש'קשת' עומדת בהיקף הגדול מהנדרש גם בשידורי הסוגה העלית, אולם לטענתה עובדה זו לא מחפה על החריגה החמורה.

 

"חשוב לציין שהחלטת הרשות השנייה להגביל את שעות הריאליטי והבידור נועדה להבטיח את עמידת הזכייניות בהיקפי שעות השידור של סוגה עילית, ובעיקר להבטיח תמהיל שידורים מגוון וראוי", נטען במסמך שהוציאה המועצה, שאף רומזת כי יש להתנהלות של 'קשת' השפעה על החלטתה בבחינתה את שינוי מדיניות זו בעתיד: "כאשר תבחן המדיניות ניתן להניח כי תהיה למידת העמידה של הזכיין במחוייבויות השפעה על המלצות הנהלת הרשות".

 
 

" המועצה מקצה מחמת מיאוס את כל תוכניות הבידור והריאליטי"

 

מ'קשת' נמסר בתגובה כי היא "מלינה בפני הרשות על אי-סבירותה של ההנחיה שבנדון, מהיום הראשון בו התקבלה ההנחיה. בדצמבר 2008, כשהחליטה המועצה להתנות את שידור תוכניות הבידור והריאליטי בשידורן של תוכניות מסוגה עילית, היתה בכך כוונה לחייב את הזכיינים לשדר לוח מגוון ועשיר הכולל תוכניות סוגה עילית כמתחייב. בשנת 2009 הוכח מעל לכל ספק כי המטרה הושגה. הלוח של קשת היה מגוון וכלל את כל מחויבויות הסוגה שלנו לאותה שנה".

 

עוד נמסר מהכזיינית כי "הנחיה המחייבת את מנהל התוכניות לשבץ לוח שידורים ממוספר ונקודתי שנבדק באופן יומי, פוגעת באפשרות לתכנון ארוך-טווח, מושכל ומקצועי. מלאכת תכנון לוח השידורים סבוכה ממילא. תפקידו לשבץ לוח מעניין, מגוון, איכותי, המכיל תמהיל של תכנים ואף עומד במחויבויות השונות, קשה גם מבלי לעשות זאת תוך ספירה מדוקדקת של דקות שידור ומספור תכנים.

 

"כשהמועצה מכלילה את כל תוכניות הבידור והריאליטי תחת כפיפה אחת, ושמה מולן את כל תוכניות הסוגה, היא קובעת כי ז'אנרים מסוימים 'נחותים' יחסית לאחרים - ולמעשה מקצה מחמת מיאוס את כל תוכניות הבידור והריאליטי. זוהי הכללה פושעת - הן לז'אנרים השונים הנכללים בהגדרה זו והן ליוצרים שעוסקים במלאכת יצירת התוכניות הללו".

 

קשת: "ערוץ 10 מקבל יחס מיוחד"

 בהמשך תגובתה, 'קשת' קובלת על העובדה שההנחיה שניתנה לערוץ 10 מאפשרת שעות שידור סוגה רבות יותר לצד שעות שידור ריאליטי רבות יותר, וכן יחס שידור נוח יותר לבניית לוח שידורים.

 

"קשת שידרה בשבועות האחרונים את התוכנית 'כוכב נולד' פעמיים בשבוע כתוכנית מרכזית. זוהי אחת מתוכניות הדגל שלנו, וצר לנו שהרשות והמועצה בוחרות להתעלם מיתרונותיה וממעלותיה הרבות - מהעובדה שהיא מצליחה להנגיש את הפריפריה למרכז, לתת הזדמנות לצעירים באשר הם, ועל כך שהיא החזירה את הזמר העברי והעיסוק בו לעם".

 

"לצד תוכנית זו, שהרשות מגדירה כבידור", טוענת הזכיינית, "שידרנו במהלך שבועות אלה כ-10 תוכניות סוגה עילית בשידור ראשון, מדי שבוע. בכל אחד מהשבועות בהם שודרה התוכנית, שידרה קשת כמות כפולה של תוכניות סוגה מזו הנדרשת בהנחיה. אנו מבקשים שהרשות תתייחס לשני צידי המשוואה ותבדוק לא רק את כמות הבידור, אלא את היחס שבין הבידור לריאליטי, כפי שעושה ההנחיה מיסודה.

 

"אגב, ההנחיה שניתנה לערוץ 10 בעניין זה מאפשרת את שידורן של שעות סוגה רבות לצד שידור שעות ריאליטי רבות יותר, ואנו מבקשים לאפשר גם לנו שידור בהתאם לאותו יחס. ערוץ 10 יכול לשדר 6 שעות ריאליטי לצד 8 תוכניות סוגה בלבד, ואילו קשת - המשדרת הרבה פחות מ-6 שעות ריאליטי והרבה יותר מ-8 שעות סוגה - נאלצת להתמודד עם הפרה לכאורה", כך לשון ההודעה.

 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by