בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
מכה לרדיו האזורי: הרשות השנייה מתכוונת למנוע תוכן שיווקי, משדרי התרמה ופרסום אלכוהול 
 
תקשורת |
 
אופיר בר-זוהר, Themarker

הרשות פרסמה שימועים בנושאים אלה • בין היתר, בכוונתה לאסור מבעל תפקיד בתחנה כדוגמת מגיש, כתב וכו' להתייחס בשידור לעסק, שירות, מוצר או חברה אשר תשדיר פרסומת שלהם משודר במקבצי הפרסומות בגבולות התוכנית או במהלכה • התוצאה עלולה להיות מכה כלכלית משמעותית לתחנות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מכה לתחנות הרדיו האזורי: משלושה שימועים שפרסמה הרשות השנייה השבוע עולה כי היא מתעתדת למנוע מהתחנות השגת הכנסות הנובעות מתוכן שיווקי במשדרים, משדרי התרמה שונים וכן הגבלות על פרסום אלכוהול. בשימועים שפרסמה הרשות באתר האינטרנט שלה היא מזמינה את בעלי התחנות וכן את הציבור למסור עמדתם בנושאים אלה.

נושא התוכן השיווקי עלול להוות מכה לתחנות, אשר משיגות הכנסות בין השאר מאזכור מותגים בשידור - לעתים במהלך משחקים בהשתתפות מאזינים. מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה כתב בשימוע שנשלח לתחנות הרדיו האזוריות: "בעת האחרונה רבו המקרים שבהם נמצא טשטוש בין תשדירי פרסומת לבין תוכניות רדיו, באופן שיש בו להביא להטעיית הציבור". לפיכך מוצע כי "בעל תפקיד בתחנה כדוגמת מגיש, כתב וכו' לא יתייחס בשידור לעסק, שירות, מוצר או חברה אשר תשדיר פרסומת שלהם משודר במקבצי הפרסומות בגבולות התוכנית או במהלכה. הוראה זו לא תחול על אזכור בדרך של מתן חסות או פרס". כמו כן מוצע כי "פרסומת ששודרה במהלך מקבץ לא תכלול את קולו של בעל תפקיד בתחנה או משתתף בתוכנית שקולם נשמע במסגרת אותה תוכנית".

הצעה נוספת תמנע עזרה לבני משפחה: "בעל תפקיד בתחנה לא יתייחס במהלך תוכנית לעסק שירות או מוצר אשר הוא או קרובו קשורים בהם". כמו כן מוצע כי התחנה תוכל לשדר פרסומות אשר הוקלטו מראש בלבד, וכי אות המעבר לפרסומות יהיה באורך של שלוש שניות ותוזכר בו המלה פרסומות, והוא לא יכלול כל תוכן פרסומי או קדימון. הרשות אף שוקלת להחיל אות יציאה אחיד לפרסומות בכל התחנות האזוריות. בנוסף, אותות הפתיחה והסיום של כל משדר לא יכללו תוכן שיווקי כלשהו.
 

פרסום למוצר עם 1.2% אלכוהול או יותר? אסור לשידור

סוף למשחקים בפקקים? ברמן וקיסוס
 סוף למשחקים בפקקים? ברמן וקיסוס 
 צילום: יח"צ 
 
נושא נוסף שהרשות מוציאה לשימוע הוא משדרי ההתרמה בתחנות הרדיו. במכתב שהוציאה סמנכ"ל הרדיו ברשות, עידית צרנוביץ', היא מציינת כי הרשות בוחנת למנוע מבעלי הרדיו לקבל כל הכנסה ממשדרים אלה, ומבקשת נתונים בנוגע לאופי ההסדרים בין התחנה למבקש התרומה בכל הנוגע לקבלת הכנסות על ידי התחנה. בנוסף שוקלת הרשות לקבוע כי לבעל התחנה לא יהיה שום קשר ישיר או עקיף עם מערך גביית התרומות המתקבלות, וכי ידאגו לאישור מוקדם של הרשות לכל משדר התרמה. עוד שוקלת הרשות לדרוש מבעלי התחנות להעביר לידיה כל הסכם בעניין משדר התרמה.

עוד בוחנת הרשות הליך שבו כל תחנה תצהיר כי הגורם המבקש תרומה הינו מוסד ציבורי; כי התרומות ישמשו למטרה שלשמן נלקחו בלבד; שלא ייעשה שימוש נוסף ברשימת התורמים; וכי אין למנהלי המוסד או לעובדיו עניין אישי או תועלת אישית בתרומות. כמו כן ייאסרו מניפולציות שונות כגון שימוש בקטינים, רמיזה בדבר פגיעה שתיגרם לגורם כלשהו אם לא תיעשה תרומה, איסור על חלוקת הטבות לתורמים כמו קמעות או ברכות וכן איסורים שונים הנגעים בכמות המשדרים הכוללת ואורכם.

הנושא השלישי שייבחן הוא פרסום של משקאות אלכוהוליים בתוכניות שילדים מאזינים להן. בנוסח השימוע שנשלח לתחנות נכתב כי "בעל זיכיון לא ישדר תשדיר פרסומת למשקה אלכוהולי המכיל 1.2% אלכוהול או יותר, בתוכנית המיועדת או מופנית לילדים או העשויה למצוא חן במיוחד בעיניהם, או בגבולות תוכנית כאמור".

הציבור יכול להעביר עמדותיו בעניינים אלו במהלך חודש יולי. את נוסח השימועים המלא ניתן לראות באתר הרשות.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by