בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
האם "אחר" של רון מיברג על סף קריסה?  
 
 רון מיברג    צילום: ערוץ 10    
תקשורת |
 
עדי דקל

אחד מכותבי המגזין המקוון של עיתונאי מעריב לשעבר פרסם הבוקר פוסט זועם הטוען כי מיברג לא עומד בתשלומים • אליו מצטרפים קולות נוספים המספרים כי האחרון הציע להם לכתוב בחינם • האם מדובר בתחילת הסוף של האקספירימנט העיתונאי? • גורם המעורב בפרטים: "העסק יקרוס בסוף יולי אם לא לפני" • מיברג בתגובה: "האתר עליו נאמר שלא יקום, פועל כבר חצי שנה. האנשים איתם דיברתם טועים והטעו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם המגזין המקוון "אחר" של רון מיברג נמצא בקשיים כלכליים? על פי כמה כותבים בכירים במגזין, התשובה היא - בהחלט. הבוקר פרסם אחד מכותביו, איתמר שאלתיאל שמו, פוסט בבלוג שלו "הסיפור האמיתי והמזעזע של", מבית "ההם", בו קבל על כך שלא קיבל תשלום עבור ששה מתוך עשרת הטורים שכתב למגזין.

כזכור, המגזין המקוון "אחר" הוקם על ידי רון מיברג, לאחר פרישתו הסופית מ"מעריב", ומבוסס על מודל מסחרי של קריאת תכנים בתשלום של 1 ₪ - 1.30 ₪ ליום, במנוי חודשי, חצי שנתי או שנתי. על פי שאלתיאל, פנייתו למיברג בבקשה לקבל את התשלום המגיע לו נענתה ממיברג בתשובה כי "המגזין נמצא בקשיים כרגע, ושהוא ישלם את שאר הסכום בעתיד". מאז, על פי שאלתיאל, עבר חודש כתיבה נוסף ללא תשלום בצידו, ועוד שבועיים ללא תגובה ממיברג, היושב במיין שבארצות הברית, ומכאן בלתי נגיש, לפחות עבורו.

שאלתיאל מספר, שהחליט לכתוב את הפוסט על מנת להזהיר כותבים אחרים, וגם את הקוראים המשלמים "אז דעו, למקרה שתרצו לכתוב גם אתם ב'אחר', למקרה שתרצו לעשות מנוי, לתמוך ב'עיתונות אמיצה, מקצועית, מעמיקה, חכמה [...] מן הסוג שהיה ואינו עוד' (ציטוט מתוך עמוד "מי אנחנו" של "אחר". ע.ד.)". שאלתיאל הוסיף בפוסט כי גם מעצבת האתר, פזית בנימין, עדיין לא קיבלה כל תשלום עבור עבודתה, ועוד ממתינה ל-5,000 השקלים שהובטחו לה.

בתוך כך, לנענע10 נודע ששאלתיאל ובנימין אינם היחידים. אחד השותפים להקמה עזב לאחר מספר חודשים את המגזין, וכן עוד עיתונאים הכותבים למגזין, קיבלו בחודשים האחרונים הודעות על איחור בתשלומים. בנוסף, לפני שבועיים, באמצע יוני, קיבלו אחדים מהם הצעות מהן השתמע כי נשאלו אם יהיו מוכנים לכתוב ללא תשלום.

זאת ועוד, גורם ב"מערכת" המגזין העריך היום בפני נענע10 כי "העסק יקרוס בסוף יולי אם לא לפני", זאת על פי גורמים אחרים, בשל השכר הנאה יחסית המשולם לכותבים בו, הנע סביב 100$ לאייטם, ונוכח הצהרותיו של מיברג עצמו עם הקמת המגזין כי בכוונתו לשלם לכל הכותבים שכר הוגן.

לאחר פרסום הפוסט של שאלתיאל, מסר רון מיברג את תגובתו לבלוג "וולווט אנרגראונד" של דבורית שרגל, בה התנצל בפני שאלתיאל, והסביר שהאתר טרם הגיע לאיזון כלכלי כיוון שהוא ממומן מכיסו הפרטי, ושהתשלום לשאלתיאל התעכב עקב עיסוקיו האחרים והתחייבויותיו הקודמות; "עיסוקיי אינם מצדיקים את העובדה ששאלתיאל וכמה אחרים מהכותבים שאני נהנה לעבוד איתם, לא שמעו ממני בשבועות האחרונים. אני בטוח שעם תשלום כספו בשבוע הבא, במועד התשלום, יהיה העניין סגור."

באשר לטענת הגורמים הנוספים הנזכרים כאן, לפיהן האתר עומד בפני סגירה, מסר מיברג בתגובה לנענע10 כי: "האתר שנאמר עליו שלא יקום, פועל כבר חצי שנה. במידה והוא יתעדכן מחר ומחרתיים וכן הלאה, כנראה שהאנשים שאיתם דיברת טועים והטעו".

רביב דרוקר לרון מיברג: "אתה עושה דבר מכוער" >>>
רון מיברג שוקל קריירה חדשה כבלוגר בתשלום >>>
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by