בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
הרשות השנייה: לא ייתכן שיאיר לפיד יגיש חדשות ויתייחס לנושאים פוליטיים - הוא צריך לבחור  
 
תקשורת |
 
אופיר בר-זוהר, Themarker

לדברי יעקב שחם, יו"ר ועדת טלוויזיה במועצת הרשות, "יש להפריד באופן מוחלט את יאיר לפיד נותן ההרצאות לבין יאיר לפיד מגיש מהדורת חדשות שישי" • נשיאת מועצת העיתונות דליה דורנר לעומתו, "לא רואה בעיה אתית בעניין"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר ועדת טלווזייה במועצת הרשות השנייה, יעקב שחם, מביע אי שביעות רצון מהכנס שערך יאיר לפיד. לדבריו, "אני בדעה שיש להפריד באופן מוחלט את יאיר לפיד נותן ההרצאות שיש בהן גוון פוליטי למרות שלדבריו הרצאות אלה ניתנות כבר מספר שנים לבין יאיר לפיד מגיש מהדורת חדשות שישי. הפרדה זו צריכה להתבטא בהחלטה של לפיד באיזה מן השניים הוא בוחר - לא ייתכן מצב שלפיד ישמש מגיש חדשות מצד אחד ובמקביל יתייחס לנושאים פוליטיים שחלקם רלבנטיים. מה עוד שבתקשורת הועלתה סברה שייתכן שלפיד יתמודד בבחירות הבאות לכנסת. לסברה זו למיטב ידיעתי לא הגיעה כל הכחשה גורפת מלפיד". שחם הסביר כי באופן יותר אופרטיבי "בשלב זה אבקש לקבל את הפרטים המדויקים ולאחר מכן אחליט כיצד לנהוג".

בתוך כך, פנתה חברת מועצת הרשות השנייה, רונית אנטלר, ליו"ר המועצה אמנון נדב וביקשה ממנו לקייןם דיון דחוף בעניין. לדברי נדב, "קיבלתי את הפנייה ואני מתכוון לדון בהקדם בנושא, הדברים ידרשו יותר הבהרות בנוגע לכוונתו העתידית להתמודד בבחירות".
 
"לא רואה שום בעיה". דורנר
 "לא רואה שום בעיה". דורנר 
 צילום: ניצן מקובר, יח"צ 
 
נשיאת מועצת העיתונות דליה דורנר אמרה בעניין זה כי "אני לא רואה שום בעיה. אין בתקנון האתיקה בעיה כזאת. לפי תחושתי, אני לא רואה סיבה שעיתונאי לא יוכל לעסוק בפוליטיקה. אין שום הגבלה בחוק ואני לא חושבת שאפשר להגביל אותו כאשר הוא לא בתפקידו". דורנר הבהירה כי היא אינה מכירה את החוזה של לפיד או התחייבויות אחרות שלקח על עצמו במסגרת ההסכם ואמרה שמבחינה אתית בלבד אין בעיה בעניין. לדבריה, "מבחינת אתיקה עיתונאית אין שום מגבלה שלעיתונאי תהיה אג'נדה פוליטית. בתקנון האתיקה אין שום מגבלה עם פעילות פוליטית של עיתונאי".

כפי שנחשף הבוקר בקול ישראל על ידי העיתונאי יואב קרקובסקי, לפיד הופיע אתמול בכנס בקרב 250 בני אדם ודיבר על נושאים פוליטיים: "פתחתי במסע כי הבטחתי לבן שלי יואב, שיושב כאן, אני הבטחתי לו איזושהי מדינה, ואני מעדיף למות בעודי מנסה לתת לו את המדינה הזו", אמר לפיד. הוא הוסיף שהוא "הולך לכל מקום שמוכנים להקשיב לי, ומצלצל בפעמון כי אין מבוגר אחראי".

"אם אני מסתכל על המשט ועל מלחמת לבנון השנייה", המשיך לפיד, "אז יכול להיות שגם מלחמה אנחנו לא יודעים לנהל, כי גם בשביל לנהל מלחמה צריך שהמדינה תתנהל, והמדינה לא מתנהלת כי כולם כל כך עוסקים בלפחד מכולם".

את תגובת לפיד לא ניתן היה להשיג. תגובת חדשות 2 טרם התקבלה.

האם יאיר לפיד בדרך לפוליטיקה? >>>
לפיד מבקש תרומה >>>
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by