בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרסום ושיווק 
נענע10 לבית המשפט: וואלה ניסתה להשיג מידע סודי של מסה באמצעות גיוס חפרפרת 

נענע10 לבית המשפט: וואלה ניסתה להשיג מידע סודי של מסה באמצעות גיוס חפרפרת

 
פרסום ושיווק |
 
מעיין כהן, 140

לטענת נענע10, ניסה מנכ"ל וואלה, אילן ישועה, לגייס עובד בכיר בחברת צ'קמייט (CHECKM8), אשר אחראית לבניית המערכת הטכנולוגית שמאפשרת למסה להציע למפרסמים חבילות פרסום מפולחות על-פי גיל ומין הגולשים • וואלה בתגובה: "העובד שגייסנו הינו עובד של צ'קמייט ולא של נענע10"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נענע10 פנתה השבוע לבית המשפט המחוזי בת"א בבקשה למתן צו מניעה זמני נגד אתר וואלה, בטענה כי וואלה ניסתה להשיג מידע סודי מסחרי של מסה (MASA), גוף המדיה שהקימה נענע10 בשיתוף מיקרוסופט. לטענת נענע10, כפי שעולה מהבקשה, במהלך הקמת מסה עשתה וואלה "ניסיונות לגיוס ושידול חפרפרות באמצעים בלתי כשרים".

לטענת נענע10, ניסה מנכ"ל וואלה, אילן ישועה, לגייס עובד בכיר בחברת צ'קמייט (CHECKM8), אשר אחראית לבניית המערכת הטכנולוגית שמאפשרת למסה להציע למפרסמים חבילות פרסום מפולחות על-פי גיל ומין הגולשים. לדברי החברה, עובד זה היה בין האחראים על פרויקט השקת מסה, ובמסגרת זו ישב מדי יום במשרדי מסה, ראיין את עובדי נענע10, ביקר תכופות במשרדי מיקרוסופט ברעננה, שוחח עם צוותים בארץ ובחו"ל, בירר אסף ולמד לגבי תהליכים, שיטות עבודה ועוד.

עוד עולה, כי חברת צ'קמייט מחויבת לנענע10 בהסכם סודיות, וצו המניעה הוגש לאחר שהעובד לא קיבל את הצעת צ'קמייט לקיום תקופת צינון בת שלושה חודשים בתשלום.
 

"חפרפרת בתוך קודש הקודשים של מסה"

 העובדה שכבר בהשקתו היה מסה גדול יותר מגוף המדיה של וואלה והוא עתיד לקבל תקציבי פרסום אשר עד היום היו מופנים לוואלה היתה לצנינים בעיניה של וואלה עד שמנכ"לה, מר אילן ישועה, החליט לנסות ולהגיע לסודותיה המסחריים של מסה באמצעים בלתי כשרים הגובלים בריגול עסקי, בדרך של גיוס ושידול 'חפרפרת' בתוך קודש הקודשים של מסה 
במסגרת הבקשה לצו מניעה נכתב בין היתר: "העובדה שכבר בהשקתו היה מסה גדול יותר מגוף המדיה של וואלה והוא עתיד לקבל תקציבי פרסום אשר עד היום היו מופנים לוואלה (דבר שיפגע בוואלה שעיקר הכנסותיה מגיעות מתחום זה) כה היתה לצנינים בעיניה של וואלה עד שמנכ"לה, מר אילן ישועה, החליט לנסות ולהגיע לסודותיה המסחריים של מסה באמצעים בלתי כשרים הגובלים בריגול עסקי, בדרך של גיוס ושידול 'חפרפרת' בתוך קודש הקודשים של מסה".

את נענע10 ייצג בבקשה עו"ד רונן ברק. וואלה יוצגה על-ידי עו"ד ברוך כצמן. בדיון נכחו מנכ"ל נענע10 ומסה, גיא אלון אליאב, ומנכ"ל וואלה, אילן ישועה. בתום הדיון הגיעו הצדדים להסדר פשרה, במסגרתה ייאסר על העובד להיכנס למשרדי וואלה במשך חודש וחצי, ייאסר עליו להיפגש עם אנשי וואלה וייאסר עליו להעביר מידע סודי.
 
 

וואלה: "ההצעה התקבלה על ידי בית המשפט"

של מי העובד הזה? ישועה
 של מי העובד הזה? ישועה 
 צילום: יח"צ 
 
מטעם וואלה נמסר בתגובה: "בקשת נענע10 לצו מניעה במעמד צד אחד נגד וואלה לא התקבלה על ידי בית המשפט. העובד שאותו וואלה גייסה הינו עובד של צ'קמייט ולא של נענע10. דרישות שונות ומופרכות של נענע10 לתקופת צינון ארוכה לעובד, בדיקות פוליגרף על פני שנה וקביעת סנקציות כספיות לא התקבלו. הצעתה של וואלה לקביעת צינון מוגבלת של 45 יום, שאחריה יתחיל העובד לעבוד בוואלה, התקבלה על ידי בית המשפט והצדדים".

מטעם מסה נמסר: "לא נתווכח עם וואלה על פרשנות של החלטת בית המשפט. כעובדה נקבע בהסכם, שעל העובד נאסר להיכנס לבית וואלה. מדובר בניסיון לפגוע בתחרות מצד מי שמפחד מתחרות. צר לנו שהמהלכים שנקטה וואלה אילצו אותנו לפנות לבית המשפט, ואנו שבעי רצון מהתוצאה הסופית. מסה תמשיך להוביל מהפכה בשוק הפרסום עבור המפרסמים".

גיא אליאב: "שוק הפרסום המקומי באינטרנט תקוע ב-2000" >>>
נענע10 נכנס לשוק הדרושים: השיק את מנוע החיפוש "נענע ג'ובס" >>>

עוד בבלוג 140 >>>
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by