בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
לוח השידורים החדש של ערוץ 10 - בהשקעה של 60 מיליון שקלים 
 
 ``פונה אל העתיד במאמצי פיתוח נרחבים``. ערוץ 10 משיק לוח שידורים חדש   
תעשייה |
 
דוד ורטהיים

דרמות חדשות, מתן דגש על תוכניות תחקירים, וכמובן, איך אפשר בלי "הישרדות אולסטארס" • ערוץ 10 הציג היום את לוח שידורי הקיץ שלו והבטיח "נספק אלטרנטיבה ראויה לערוץ 2"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ערוץ 10 השיק היום את לוח שידורי הקיץ שלו, לא בלי לסכם, לפחות חלקית, את שעבר עליו בשנים האחרונות, הקשות בתולדותיו. כזכור, השנתיים האחרונות התאפיינו במאמץ הישרדות הן מול בעלי המניות שלו והן מול הרשות השניה. עם זאת, בערוץ שומרים על אופטימיות, מתגאים היום בכך ש"ערוץ 10 עמד בכל מחויבויות הרגולציה לשנת 2008 כפי שפורסם בדו"ח הרשות השנייה", ומבטיחים שגם בשנת 2010 ערוץ 10 עומד וימשיך לעמוד בכל מחויבויות הרגולציה".

על פי ההצהרות, ערוץ 10 השקיע בלוח שידורי הקיץ (יוני-ספטמבר) שלו כ-60 מיליון שקלים, וראשיו הדגישו כי חרף המאבק שהסתיים זה עתה על עתידו, "מדובר בלוח שידורים שמציג אלטרנטיבה ראויה במעט יותר מחמישה ימי השבוע". בנוסף, הדגישו כי "לוח שידורי הקיץ מציג עוגן בידורי אחד והנו מוטה לדרמה, תחקיר ותעודה". ראשי הערוץ אף הדגישו כי הם עושים מאמץ בחודשים האחרונים לשים מאחוריהם את פרק המאבק על שרידותו של הערוץ ועתה הוא פונה אל העתיד במאמצי פיתוח נרחבים. לראיה, הם אומרים, הערוץ הוציא לפיתוח כ-25 תוכניות.
 

הרימו עוגן: "הישרדות אולסטארס" יוצאת לדרך

בטיפול, הסיטקום. "הצרות שלי עם נשים"
 בטיפול, הסיטקום. "הצרות שלי עם נשים" 
 צילום: יח"צ 
 
העוגן המרכזי של לוח השידורים יהיה כצפוי תוכנית הריאליטי "הישרדות אולסטארס", שתעלה לשידור החל מה 6.6 בימים ראשון ושלישי בשעה 21:00. כידוע, לאחר 3 עונות מצליחות של "הישרדות", בעונה זו יתמודדו שמונה מכוכבי העונות הקודמות נגד קבוצה של שמונה מתמודדים חדשים והיא מבוססת במתכונתה על העונה ה 16 האמריקאית של הסדרה (Survivor: Micronesia— Fans vs. Favorites).

בדומה למתכונת של רשת CBS גם ב "הישרדות אולסטארס" ההתמודדות נמשכת 32 ימים על האי והיא תשודר במשך 3 חודשים (25 פרקים) עד הגמר הצפוי להיערך בתחילת ספטמבר. נתון מעניין נוסף שעתיד לגרוף רייטינג הוא פרק הבכורה של "הישרדות אולסטארס", אשר יפתח בסצנת תלת מימד שתביא את חוויית התלת מימד לכל בית. כפי שפורסם, במסגרת פרויקט התלת מימד ערוץ 10 רכש מיליון זוגות משקפי תלת מימד ממותגי הישרדות אותם ניתן לרכוש עבור 1 ₪ בלבד בכל חנויות רשת שופרסל. "הישרדות" היא התוכנית הכי נצפית בערוץ 10 וסיימה שלוש עונות ברייטינג ממוצע של 20.2% כאשר משדרי הגמר משיגים ממוצע רייטינג של 27.7%.
 
 

3 ימי דרמה בפריים טיים

מצבים מוכרים עד אימה. "כאן גרים בכיף"
 מצבים מוכרים עד אימה. "כאן גרים בכיף" 
 צילום: יח"צ 
 
לוח השידורים החדש של הערוץ יכלול 3 סדרות דרמה חדשות, 2 מהן הנן אדפטציה של פורמטים מצליחים מחו"ל וסדרה אחת שהנה קו-פרודוקציה עם YES ותשודר בשידור שני בערוץ 10.

בימי שני בשעה 21.00 בחרו לשבץ בערוץ את "כאן גרים בכיף" - סיטקום משפחתי המתייחס ל"עולם הסוער של יחסי הורים וילדים". על פי הערוץ, "כאן גרים בכף" היא אלבום משפחתי טלוויזיוני, המוצג כאוסף מערכונים הנמשכים בין 30 שניות לשתי דקות. כל פרק מטפל בנושא ספציפי אחד. כל מערכון לקוח מתצפיות על האינטראקציות בין הורים לבין ילדיהם. הסדרה מבוססת על פורמט קנדי מצליח בשם "THE PARENTS" ובארץ כתבה את התסריט שירילי דשא וביים רועי פלורנטין.

דרמה קומית נוספת שתעלה לקראת סוף השבוע (ימי חמישי ב-21.00) היא "הצרות שלי עם נשים". על פי הערוץ, הדרמה עוסקת בארי שניידר (דן שפירא), רווק גברי, נאה, שנון וטוב לב, אבל גם אטום, ילדותי ומרוכז לחלוטין בעצמו, שמתחיל טיפול ב"שיטת בביוף", פרי פיתוחה של הפסיכולוגית האקסצנטרית עדינה בביוף (חנה לסלאו), שמבטיחה למטופליה תוצאות תוך 26 פגישות. בכל פגישה עדינה שולחת את ארי לבצע משימות קיצוניות/ פרועות/ מלחיצות/ שמכניסות אותו למצבים קומיים בלתי צפויים, ואשר עם רובן הוא מתמודד בהצלחה חלקית בלבד.

במקביל לטיפול החדשני, מתחיל ארי לנהל רומן מהוסס ומלא מהמורות עם לילך תורג'מן (טלי שרון), הבוסית החדשה שלו בחברת הקוסמטיקה בה הוא עובד כמעצב מוצר בכיר. השילוב בין המשימות הטיפוליות לרומן בתחילת דרכו מניב שפע של אי הבנות, הסתבכויות וקצרים בתקשורת, שרק הולכים ומחמירים בשל נטייתו של ארי לכבות שריפות בעצמו ולשדר נינוחות וקלילות גם כשהכל קורס לו בין הידיים. הסדרה היא בת 26 פרקים.

את הסדרה מביימים רני סער ("עספור", "חשופים") ואלון בנארי ("מתי נתנשק?") ומפיקות דנה עדן ושולה שפיגל, אשר הפיקו בעבר את "תמיד אותו חלום", "לונדון פינת בן יהודה", "לא לפני הילדים", "חמישה גברים וחתונה" וכו'. תסריטאים: מיכל קופר קרן ויזהר הר לב.

הדרמה האחרונה כאמור היא העונה השניה של רביעיית רן, הקו-פרודוקציה המצליחה עם YES, שתשודר בימי שבת ב 22:00.
 

תחקירים וצרכנות - "יותר ממחוייבויות הערוץ"

חוזרת בתלת מימד. "הישרדות אולסטארס"
 חוזרת בתלת מימד. "הישרדות אולסטארס" 
 צילום: יח"צ 
 
הערוץ ישדר 3 תוכניות תחקיר קבועות, כולן בהמשך לעונות מקדימות ומוצלחות. ראשונה תחזור תוכנית הצרכנות - אורלי וגיא בעמ, ששובצה בימי שני ב 21:30. בערוץ מבטיחים כי התוכנית תמשיך להציג גם בעונה הזו תחקירים "שייטיבו עם מעמד הביניים". בין היתר מדובר הפעם בתחקיר על חברות הביטוח שחושף 15מיליארד שקל של חשבונות רדומים/אבודים/בלתי נמצאים של כולנו. בנוסף, תבצע התוכנית פרויקט מיוחד – תיעוד דוקומנטארי של משפחת בטיטו שהסכימה לחיות על משכורת ממוצעת לפרק זמן של שלושים יום.

תוכנית התחקירים אורלי וגיא בעמ משיגה ממוצע צפייה של 7.4% והגיע לשיא צפייה של 10.2%.

מי שעוד יחזור הקיץ הוא "שומר מסך" של אמנון לוי לעונתה השישית. תוכנית התחקירים שכידוע מתמקדת במשפחות הפשע ובנעשה במגזר החרדי תשודר בימי חמישי בשעה 21:00 ובערוץ מבטיחים כי התכנית תמשיך לשדר תחקירים כגון אלו על אורן זריף, אליקו כהן, הזמר תמיר גל, טקסים חרדיים כגון טקס החליצה, והכת הסודית "יחד לנצח". עוד מספרים בערוץ כי למערכת הצטרף העיתונאי המוערך חיים שדמי שיביא קול ייחודי וחדש לתכנית. בעונותיה הקודמות קבלה תוכניתו של לוי ממוצע צפייה של 10.5% על פני חמש עונות ושיא צפייה של 13.8%.

אחרונים חביבים בז'אנר הם רביב דרוקר ועפר שלח שחוזרים לעונה שניה של "המקור", הפעם בימי רביעי בשעה 21:00. כזכור, בעונה הקודמת בה שודרה התוכנית מול האח הגדול היה לתוכנית ממוצע צפייה של 9.5% שמהווה גידול של כ 30% ביחס לעונה הראשונה בה היא שודרה, באותן הפעמים בה שובצה התוכנית עובדה מול המקור עלה הרייטינג של התוכנית והיא אף השיגה את שיא הצפייה בה (13.2%) כשמולה שודרה התוכנית עובדה בערוץ 2.
 

ספי ריבלין ואביעד קיסוס עושים דוקו

לא משקשק מול לפיד. רוזנטל
 לא משקשק מול לפיד. רוזנטל 
 צילום: ערוץ 10 
 
שינוי נוסף שמתוכנן בערוץ נוגע לז'אנר שנחשב אף הוא מניב רייטינג (יחסית) - הסרטים הדוקומנטריים. בערוץ מצהירים כי בכוונתם למסד את הז'אנר בלוח השידורים וכי מעתה תהיה רצועה קבועה שתציג מגוון רחב של סרטים דוקומנטאריים במשבצת שידור קבועה בימי שבת בשעה 21:00.

בין הסרטים שמובטחים לצפייה:

לבד על הגג - "סרט המציג מי הן אותם נשים המקיימות מערכת יחסים עם גברים לא פנויים, מה גורם להם להישאר במצב הזה במשך שנים, וכיצד הן מתמודדות". ספי ריבלין - "סרט רציני על איש מצחיק, שיעקוב אחר היומיום של אחד מחשובי הבדרנים של ישראל, כשהוא נלחם בסרטן ומנסה לשמור על שפיות". אנטארקטיקה - "מוטי קירשנבאום, מספר סיפורים מחונן, ממשיך במסעותיו בעולם. הפעם קירשנבאום מתעד את מסעו המרהיב ליבשת הקרח".

בנוסף, יעלה סרט דוקו קומי עם אביעד קיסוס תחת השם "שדיים", אשר עוסק בשאלה המטרידה את כולנו: למי שייכים השדיים האלו? הסרט בוחן באופן קומי את היחס לשדיים הן מזווית מבט הגברית והון מזו הנשית ועוסק בשאלות כגון: סקס, פלסטיקה, חזיות, גודל, דימוי עצמי וכן הלאה. וכן, "מוטי השמן", פרק נוסף במעקב והליווי של ערוץ 10 אחר מוטי זוכה "לרדת בגדול" שהצליח להשיל 84 ק"ג ממשקלו במהלך התוכנית.
 

רצועות הלילה: גיא פינס חתם לשנתיים נוספות

רייטינג מעל הציפיות. פינס
 רייטינג מעל הציפיות. פינס 
 צילום: ניב קלדרון 
 
אחת הצלחות הבולטות של שידורי החורף היתה רצועת הלילה של הערוץ, אשר עם המעבר של תוכנית חדשות הבידור של גיא פינס לשורותיה, הפכה לנצפית אפילו יותר. אין בכוונת הערוץ לקלקל את החגיגה, ובאופן רשמי הערוץ הצהיר על רצונו להמשיך לשדר "סיום איכותי, מוקפד ויציב של הפריים-טיים".

בהתאם לכך, "ערב טוב עם גיא פינס", שמציגה ממוצע צפייה של 7.5% ושיא צפייה של 13.1%, חתמה לשנתיים נוספות עם הערוץ - באותה מתכונת. התוכנית כאמור תמשיך להיות משודרת באותה שעה. "היום שהיה" עם גיא זוהר, שהציגה השנה ממוצע צפייה של 6% ושיא צפייה של 9.9%, תמשיך אף היא באותה שעת שידור. את ליל השידורים תסכם "לילה כלכלי" עם שרון גל.

גם "השבוע" עם מיקי רוזנטל, שרק החלה את דרכה לפני כשבועיים, תמשיך לתוך חודשי הקיץ תוך שבערוץ מבטחים "אלטרנטיבה מובחנת לתוכנית המשודרת בערוץ 2".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by