בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
סערת גבי גזית והחרדים: הרשות השנייה קנסה את רדיו 103 ב-30 אלף שקל 
 
 בנוסף לקנס, מנכ``ל הרדיו יעלה לשידור בשעת שיא להבהיר את הסתייגויות התחנה. גזית    צילום: שפ``מ    
תקשורת |
 
אופיר בר-זוהר, Themarker

בתוכניתו מלפני מספר שבועות השתמש גזית בביטויים כמו "עלוקות", "תולעים", ו"מצחינים" לתיאור העדה • הרשות הודיעה כי הכסף יופנה להפקת תשדיר או תשדירים לקידום הסובלנות, אשר ישודרו בתחנות הרדיו האזורי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשות השנייה קנסה את תחנת רדיו 103 ב-30 אלף שקל, בשל התבטאויותיו של השדרן גבי גזית נגד האוכלוסייה החרדית. הרשות הודיעה כי הכסף יופנה להפקת תשדיר או תשדירים לקידום הסובלנות, אשר ישודרו בתחנות הרדיו האזורי.

בתוכניתו ששודרה ב-21.4 השתמש גזית בביטויים כמו "עלוקות", "תולעים", "מצחינים", "הייתי משלח אותם לאחיהם הפרימיטיוויים בברוקלין" ועוד.

במכתב ששלח מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, למנכ"ל רדיו ללא הפסקה (103), אייל פאר, כותב סמירה כי "חופש הביטוי במשטר דמוקרטי אינו עומד לבדו ולמולו עומדים ערכים נכבדים דוגמת כבוד האדם". סמירה מוסיף כי "בהצגת ביקורתו עשה גזית שימוש בלשון בוטה ביותר החוצה את המותר בחברה דמוקרטית שחופש הביטוי הוא נר לרגליה. ביטויים כגון אלה אין להם מקום בשיח הציבורי בכלל ומעל גלי האתר של תחנת רדיו ציבורית מסחרית בפרט". סמירה מציין כי תגובתה המהירה והרצינית של התחנה לדברים וההבהרה שגזית נתן בתוכניתו קיבלו משקל נכבד בקביעת הסנקציה (שככל הנראה ללא אלה היתה חריפה יותר).

בנוסף קבע סמירה כי מנכ"ל, יו"ר או היועץ המשפטי של התחנה יעלו לשידור תוך עשרה ימים, בשעת שיא האזנה, ויבהירו את הסתייגויות התחנה מהדברים שאמר גזית.

מרדיו ללא הפסקה נמסר כי "למרות ההבהרה שגבי גזית נתן שידור ונימק את דבריו לשביעות רצון הרשות השנייה, קיבלנו היטל כספי גבוה מהמצופה. אנחנו לומדים את החלטת הרשות וסביר מאוד להניח שנערער עליה כי היא נראית תמוהה ומוגזמת".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by