בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
המשבר ברשות השידור: ועד הטכנאים ישעה את העיצומים  
 
תקשורת |
 
אופיר בר-זוהר, Themarker

העובדים קבלו את הצעת הפשרה של ההנהלה הכוללת הורדת שכר מדורגת בשכר תוך הבטחה להפסקת הקיצוצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועד הטכנאים בערוץ 1 של רשות השידור מפסיק את עיצומיו. ייתכן כי גם עיתונאי ערוץ 1 יודיעו מאוחר יותר על הפסקת העיצומים. במסגרת העיצומים, נמנעו הטכנאים מהקלטת חומרים מלוויינים, מה שפגע קשות בחדשות החוץ, וכן מנעו עבודה עם החדשות המקומיות.

כפי שפורסם אתמול ב-TheMarker, הנהלת הרשות הציעה לוועדים פשרה לפיה יסכימו לקיצוץ בשכר לזמן מוגבל כאשר ההנהלה מצדה תפסיק את הקיצוצים השונים וועדי העובדים יפסיקו את העיצומים.

לפי ההצעה שהגישה ההנהלה לוועדים, עובדים ששכרם מגיע ל10,000 שקל בחודש (ברוטו) יקצצו ב-5% משכרם ואילו אלה שמרוויחים למעלה מסכום זה - שכרם יקוצץ ב7%. הצעה חלופית היא שכלל העובדים יסכימו לקיצוץ של כ-15% מהשעות הנוספות. הדבר כרוך באישור הוועד המנהל. ההנהלה מנסה בצורה זו להביא לחיסכון בהסכמה אותו היא משיגה כיום על ידי קיצוצים חד צדדיים, כאשר העובדים מגיבים מצדם בעיצומים.

מאז תחילת השנה, יחסי העבודה ברשות הידרדרו באופן משמעותי. ההנהלה מקצצת לעובדים בשעות הנוספות ובכוננויות אשר מהווים חלק גדול משכרם, והעובדים משבשים את השידורים. בין צעדי הקיצוץ שנרשמו קיצור מהדורת מבט, הפסקת השידורים בערוץ 1 בשעה 23:00, צמצום משמרות וניידות שידור. העובדים מצדם מונעים הקלטת חומרים מלוויינים, מה שמשבש משמעותית את העבודה. טכנאי הרדיו מונעים מכתבים ומרואיינים לעלות לאוויר דרך הטלפון, מה שמחייב אותם להגיע לאולפן.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by