בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
ח"כ יואל חסון: גורמים פלסטינים ואסלאמיים השתלטו על הטלוויזיה הישראלית  
 
 ``העובדים מתרברבים ברבים כי כל חבריהם לספסל הלימודים היו חברי ארגוני החמאס והג`יהאד האסלאמי``. חסון    צילום: ערוץ 10    
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

לטענת יו"ר הועדה לביקורת המדינה, "הטלוויזיה הישראלית בערבית הפכה לערוץ המקדם באופן בלתי אחראי ומסוכן תכנים פרו-פלסטיניים - מתוך שלושה עורכים ראשיים בטלוויזיה הישראלית בערבית, שניים הם פלסטינים תושבי מזרח ירושלים". רשות השידור: "איננו פוסלים עיתונאים בשל מוצאם או מקום מגוריהם"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
התבטאות חסרת תקדים בחריפותה של פולטיקאי כפי רשות השידור. במכתב ששלח הבוקר חה"כ יואל חסון (קדימה) המשמש גם כיו"ר הועדה לביקורת המדינה, למנכ"ל רשות השידור מוטי שקלאר ולראש הממשלה, גינה הראשון בחריפות את מה שהוא מכנה "מצבה של הטלוויזיה הישראלית בערבית, שהפכה לערוץ המקדם באופן בלתי אחראי ומסוכן תכנים פרו-פלסטיניים ואסלאמיים על ידי עובדים פלסטינים תושבי מזרח ירושלים".

לטענת חסון, "הטלוויזיה הישראלית בערבית אמורה להציג תמונה חדשותית אמינה ומאוזנת אל מול מאות ערוצי לוויין ערביים. לנוכח מציאות תקשורתית עוינת זו, מטרידה במיוחד העובדה, שהטלוויזיה הישראלית בוחרת לקדם לתפקידים מרכזיים דווקא עובדים פלסטינים תושבי מזרח ירושלים, חסרי אזרחות ישראלית, ובעלי השקפת עולם ואג'נדה פרו-ערבית ופרו-אסלאמית. עובדים אלה מנצלים את מעמדם הבכיר בטלוויזיה כדי לתקוף את מדינת ישראל וצה"ל ולקדם את השקפתם האנטי-ישראלית".

כדי לבסס את דבריו, מונה חסון שלושה עורכים ראשיים בטלוויזיה הישראלית בערבית, מהם שניים הם פלסטינים תושבי מזרח ירושלים. "בהיותם עובדים ראשיים", הוא כותב בהמשך, "בידיהם הכוח לקבוע את סדר היום במהדורת החדשות לכל הצופים, למרות שהם אינם מזוהים עם המדינה ואף לא עם הצרכים החדשותיים של ערביי ישראל".
 

"העורך הלשוני של הטלוויזיה הערבית - אף הוא פלסטיני"

"מחקו את הביטוי מחבלות בביטוי 'נשים פלסטיניות'". רשות השידור
 "מחקו את הביטוי מחבלות בביטוי 'נשים פלסטיניות'". רשות השידור  
 צילום: רוני שיצר 
 
בהמשך המכתב ממשיך חסון לפרט את המאיישים משרות ברשות הנושאים בדעות לאומיות פלסטיניות קיצוניות. כך לדבריו, "העורך הלשוני של הטלוויזיה הערבית אף הוא פלסטיני יליד חברון ותושב מזרח ירושלים, שנתמנה לאחרונה על ידי מנהל החדשות הזמני, מיכאל דנה, והועדף על פני מגישת החדשות הראשית, על אף שאין לו רקע וניסיון עיתונאיים. הובא לידיעתי, כי עובד זה מתרברב ברבים כי כל חבריו לספסל הלימודים היו חברי ארגוני החמאס והג'יהאד האסלאמי".

מקרה נוסף שמתאר חסון הוא של מנהל החדשות הזמני, אף הוא פלסטיני ממזרח ירושלים. "עובד זה ידוע בדעותיו הקיצוניות ואינו מוכן להשתמש במונח 'מחבל', שבו עושים שימוש כל ערוצי הרדיו והטלוויזיה הישראליים. עורך זה מחק בזמנו את המונח 'מחבלות' בו עשה שימוש עורך המבזק בידיעה על סיכול פיגוע ההתאבדות במחסום ארז, והחליפו במילים 'נשים פלסטיניות'".

"יש לציין, כי עובד זה אף מחדיר ביטויים אסלאמיים שאין להם מקום במהדורת החדשות של הטלוויזיה הישראלית בערבית. לדוגמא, הוא מוסיף לשמו של הנביא מוחמד את כל התארים הדתיים האפשריים וכאשר מדווחים על פטירת אדם מוסלמי, מתעקש להוסיף ציטטות מהקוראן", כותב חסון.
 
 

"אייטמים של מזכ"ל חיזבאללה גם כשאין להם ערך חדשותי"

"משמשים שופר לעמדותיהם של אויבי ישראל". שקלאר
 "משמשים שופר לעמדותיהם של אויבי ישראל". שקלאר 
 צילום: רוני שיצר 
 
ובזאת לא מסתפק הח"כ לאישוש טענותיו. "חשוב להדגיש כי אותו עורך מהדורת חדשות מקפיד לבקש מראש דסק מזרח-תיכון להכניס אייטמים של מזכ"ל חיזבאללה וחאלד משעל גם כשאין להם ערך חדשותי. למעשה, העורך עושה שימוש בטלוויזיה הישראלית כדי לשמש שופר לעמדותיהם של אויבי ישראל", הוא מסכם.

לבסוף, מבקש יו"ר הועדה משקלאר כי לאור "השתלטות הגורמים העוינים על השידור הציבורי בישראל" לבלום את התופעה ו"לפעול כנגד העובדים המדוברים".

טרם התקבלה תגובת רשות השידור.
 

שקלאר: איננו פוסלים פוסלים עיתונאים בשל מוצאם

ממנכ"ל רשות השידור מוטי שקלאר נמסר בתגובה כי "כיום, בהיעדר מוסדות ציבור וקודם לכן בשל צווי בית משפט - לא ניתן לקיים מכרז לבחירת מנהל קבוע לטלוויזיה בערבית ומנהל לחטיבת החדשות בערבית. בנסיבות אלה, אני (שקלאר) משמש כיום כמנהל בפועל של הטלוויזיה בערבית. לדאבוני, אינני דובר ערבית.

בינתיים, נאלצתי למנות את מר מיכאל דנה לתפקיד ממלא המקום למנהל בפועל של חטיבת החדשות (עקב הליך משמעתי).

הטלוויזיה הישראלית בערבית פועלת עם אנשי המקצוע הקיימים. מר דנה שימש עד לאחרונה בתפקיד הכתב המדיני של הטלוויזיה בערבית והוא מסתייע בעובדי החטיבה, יהודים, ערבים ודרוזים, לקיום השידור. רשות השידור מקפידה על כך שהטלוויזיה תשקף תמונה חדשותית אמינה ומאוזנת, על פי אמות המידה המקצועיות הנהוגות ברשות השידור.

בימים הקרובים יש בכוונתי לקדם מינוי של מנהל בפועל לטלוויזיה בערבית, מבין עובדי הרשות, השולט היטב בשפה הערבית וברזי מקצוע העיתונות בכלל והחדשות בפרט. איננו פוסלים עיתונאים בשל מוצאם או מקום מגוריהם".

עוד מסר שקלאר כי "הטענות כבדות המשקל העולות ממכתבך ייבדקו בידי גורם מקצועי שאינו עובד בטלוויזיה בערבית. עם סיום הבדיקה - אעביר לך תוצאותיה. אני מקווה כי חברי הכנסת יתגייסו לתמוך בהבראת רשות השידור ולאפשר לנו לקיים שידור ציבורי ראוי".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by