בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עמוק בכיס 
עופר נמרודי מצא שותף: איש העסקים זכי רכיב יקבל אופציה לשליטה משותפת במעריב 
 
עמוק בכיס |
 
אופיר בר-זוהר, Themarker

מעריב נמצא כבר מספר שנים בקשיים כלכליים כאשר בתקופה האחרונה נעשו מאמצים למצוא עבורו קונה • בהסכם בין הגופים מוזכר גם המו"מ שמנהל העיתון עם גלובס לשיתוף פעולה • רכיב: "זהו אתגר וכבוד גדול להיות חלק מהקבוצה שתוביל את תעשיית התקשורת בישראל לעידן הבא"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
איש העסקים זכי רכיב חתם הלילה על מזכר הבנות עם משפחת נמרודי, לרכישת אופציה לאחזקה שווה בשליטה ב"מעריב" תמורת 15 מיליון דולר, לפי שווי חברה של 35 מיליון דולר לפני הכסף. לעסקה יש 3 שלבים: 10 מ' ד' תמורת 22.5%, עוד 5% עבור עלייה ל-30%, ובשלב השלישי אופציה להשוואת השליטה עם נמרודי. כמו כן, זכי רכיב ימונה ליו"ר הדיקרטוריון.

על פי דיווח מעריב, בכפוף לשיפור מבנה האשראי של מעריב לשביעות רצונו של רכיב, ישקיע רכיב תוך 30 יום לאחר ההשקעה הראשונית סכום נוסף של 5 מיליון דולר, אשר תמורתם תושלם הקצאת המניות, כך שרכיב יחזיק 30% מהון המניות של מעריב בדילול מלא.

משמעות ביצוע העסקה באמצעות הקצאת מניות היא שהכסף שיזרים רכיב יועבר לתוך מעריב עצמה, כלומר למרות שהכשרת היישוב של משפחת נמרודי מדללת את אחזקותיה במעריב, הכסף לא ייכנס לקופתה.

בנוסף, תוקנה לרכיב אופציה, למשך שנה, לרכישה במזומן של מניות נוספות כנגד השקעה נוספת לפי אותו שווי, אשר יביאו את שיעור החזקותיו במעריב לשיעור זהה לזה של הכשרת הישוב.

במקביל לחתימה על מזכר העקרונות עם מעריב, חתם רכיב על מזכר הבנות עם הכשרת הישוב המתייחס למינוי דירקטורים על ידי רכיב בהתאם לשיעור אחזקותיו, ובכלל זה מינויו ליו"ר מעריב בשכר ותנאים שיוסכמו בין הצדדים. כמו כן, הוסכם על זכות סירוב במכירת ורכישת מניות על ידי הצדדים. עוד הוסכם כי במקרה שהכשרת הישוב תמיר את הלוואת הבעלים שהעמידה למעריב (כ-29 מיליון שקל במועד מזכר ההבנות) להון מניות, לא יהיה בכך כדי לשנות את יחס ההצבעה בין הצדדים.

השלמת העסקה והחתימה על מזכר ההבנות כפופות לתנאים מתלים לרבות קבלת אישורים ממוסדות וצדדים שלישיים וכן לאישורם של האורגנים המוסמכים של כל אחד מהצדדים להתקשרות בהסכם.

זקי רכיב אמר כי "זהו אתגר וכבוד גדול להיות חלק מהקבוצה שתוביל את תעשיית התקשורת בישראל לעידן הבא. למעריב יש פוטנציאל עסקי משמעותי ואני מאמין שיחד עם ההנהגה הקיימת, מעריב ימשיך להיות שחקן משפיע, קובע ומעצב את סדר היום הציבורי והלאומי בישראל".
 

נמרודי: זהו רגע מכונן וחשוב לכולנו

"למעריב יש פוטנציאל עסקי משמעותי". רכיב
 "למעריב יש פוטנציאל עסקי משמעותי". רכיב 
 צילום: בוצ'צ'ו 
 
מנכ"ל הכשרת הישוב, עופר נמרודי, בירך על העסקה: "ד"ר רכיב ישקיע במעריב ממיטב הונו, אך בעיקר את ניסיונו וכישרונותיו הברוכים. החלטתו לעשות מעשה והאופן בו מימש אותה, מהווים הבעת אמון מלאה בעתיד מעריב ובעובדיו. זהו רגע מכונן וחשוב לכולנו, כי טמון בו הפוטנציאל לשינוי מפת התחרות בתקשורת בישראל ".

זקי רכיב יוצג בעסקה על ידי עו"ד דוד חודק ועו"ד ניצן הירש ואת הכשרת הישוב ומעריב ייצג עו"ד ברק לוכטנשטיין.

באחרונה דווח כי חברת מעריב אחזקות, המוציאה לאור של עיתון "מעריב", מקומונים מגזינים ואתר האינטרנט NRG, מתכננת הנפקת אג"ח להמרה ואופציות. ההנפקה צפויה להתבצע בתשואה אפקטיבית של כ-15%-16%. משפחת נמרודי, בעלת השליטה במעריב, מקווה לחזק באמצעות הגיוס את מבנה ההון על ידי הגדלת ההון העצמי והקטנת החוב. ההנפקה צפויה להיערך ביום חמישי הבא.

לצורך מטרה זו גיבשו במעריב מבנה גיוס מיוחד: החברה תנפיק 60 מיליון ערך נקוב של אג"ח להמרה עם מח"מ (משך חיים ממוצע) של חמש שנים, שיישאו ריבית שתיקבע על פי מרווח של 2% מעל גילון ממשלתי (שהריבית שלו עומדת היום על כ-2%). התשואה האפקטיבית תהיה הרבה יותר גבוהה מכך, שכן האג"ח להמרה יונפקו בדיסקאונט של 25%, כך שמעריב תגייס 45 מיליון שקל. 33 מיליון שקל יגיעו מהחברה האם - הכשרת הישוב - והיתר אמור להגיע מהציבור. בשנה הראשונה מחיר ההמרה יעמוד על כ-5 שקלים.
 
 

גם שיתוף הפעולה של מעריב עם גלובס בתמונה

מחזיק באחד הבתים היקרים בישראל. עכשיו גם בזה של מעריב
 מחזיק באחד הבתים היקרים בישראל. עכשיו גם בזה של מעריב 
 צילום: דוד שי 
 
מעריב סיימה את הרבעון השלישי עם רווח תפעולי (לפני מס פחת והפחתות) שלילי של 900 אלף שקל. מדובר בשיפור לעומת רווח תפעולי (לפני מס פחת והפחתות) שלילי של 11.7 מיליון שקל שהציגה ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הגולמי של מעריב גדל ב-3.8 מיליון שקל.

במעריב טוענים כי השיפור הוא תוצאה של תוכנית היערכות חדשה במעריב, במסגרתה חוזקה השדרה הניהולית של הקבוצה. ההודעה לעיתונות של מעריב מזכירה גם את המו"מ שהיא מנהלת עם המו"ל של עיתון "גלובס" לשיתוף פעולה, על פיו יצורף לעיתון "מעריב" מידי בוקר מוסף כלכלי שייקרא "גלובס עסקים" או בשם דומה אחר.

ד"ר זכי רכיב ואחיו שלמה, מהנדסים במקצועם, הרוויחו את מירב כספם מחברת טראיון תקשורת שהקימו ב-1993. טראיון גייסה כחצי מיליארד דולר באיגרות חוב להמרה וכ-160 מיליון דולר בהנפקת מניות. החברה נמכרה ב-2007 למוטורולה תמורת כ-140 מיליון דולר.

ב-2006 רכיב גיבש קבוצת משקיעים כדי לרכוש 51.8% במניות פרטנר מידי האצ'יסון הסינית. הוא צירף לקבוצתו את חברת אל.אר, העוסקת בסחר והקמה של מערכות צבאיות בעיקר בארצות מתפתחות. זכי רכיב התעניין באחרונה ברכישת 012 סמייל מידי שאול אלוביץ' אך בסופו של דבר נמכרה החברה ליוסי מימן. רכיב גם התעניין ברכישת קבוצת מכבי תל אביב בכדורגל, רעיון שלא יצא אל הפועל. ב-2008 פורסם כי האחים רכיב רכשו את חברת השבבים טרנסמטה ב-256 מיליון דולר.

רכיב הוא בעליו של אחד הבתים היקרים בישראל: לפני שנתיים הוא רכש מידי מרטין שלאף את הבית שנמצא על הצוק שנושק לים בשכונת הרצליה פיתוח - בסך של כ-20 מיליון דולר. הבית בשטח של 2,000 מ"ר בנויים, מקלט אטומי בשטח של 200 מ"ר, מרתף יינות, חדר קולנוע, והוא כולל מעלית המובילה לחוף הים.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by