בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
צב השעה של גדי סוקניק: תנו לי רצועה יומית קבועה 
 
 תוכניות בידור הן לא על הפרק וגם לא מה שדומה לבידור. סוקניק סוגר שנה    צילום: אביב חופי    
תעשייה |
 
רותי זוארץ

עם שליטה כמעט דיקטטורית על תכני התוכנית, ספק חרטה על "הפוליגרף" והקמפיין ההוא עם הצב שצבעו אותו בצהוב גס, ואפס בעיות עם היות המשבצת שלו פלטפורמה לקידום אגרסיבי של תוכניות הזכיינית, אין פלא שגדי סוקניק מרוצה מהחיים. בראיון ראשון מאז עליית תוכניתו לאוויר לפני כשנה, הוא מסביר למה אם רק יתנו לו שעה יציבה (ועגולה!) ויסכמו על רצועה יומית, הוא יהיה מרוצה אפילו יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמעט שלוש שנים אחרי שנטש בלי לחשוב פעמיים את כס מגיש החדשות של ערוץ 2, ואחרי שהספיק בדרך להפוך לאויב העם בעקבות קמפיין מתוקשר לבנק לאומי ולאויב הברנז'ה בעקבות האפיזודה החד פעמית של ה"פוליגרף", גדי סוקניק סוגר שנה, מבחינתו מוצלחת ביותר, של תוכנית האקטואליה "אנשי היום" בזכיינית ערוץ 2, רשת.

בראיון ל-nana10 מצהיר סוקניק על שאיפתו הגדולה יותר מכל - הפיכת התוכנית לרצועה יומית, בדומה לזו שהוסכמה על שתי הזכייניות רשת וקשת סביב "שש עם עודד בן עמי", שתתחרה מול לונדון וקירשנבאום שממול בערוץ 10, ביתר שאת.

"הבעיה היא שהתוכנית יושבת במשבצת בלתי סבירה מבחינת זמנים. היא מתחילה בעשרה ל-19.00 בערב, שזו שעה לא הגונה. לא באמצע שעה ולא ב-19:00. זה יוצר קושי לאנשים להתאפס. מעבר לכך, צריך לזכור שהיא שודרה פעמיים בשבוע ברוב החודשים שהיא קיימת ורק מינואר שהתחלפו הזכייניות היא משודרת שלושה ימים, ובאוגוסט בגלל קשיים כלכליים של רשת ירדנו לחופשה של חודש ונעלמנו וגם זו מכשלה. כך שנקודת הפתיחה שלנו היא קשה", מסביר סוקניק את רצונו.
 

יותר קל לעשות שלום עם שכנינו מאשר שרשת וקשת יסכימו

אני לא היחיד, וגם היום אם תהיה הצעה טובה אשקול אותה. סוקניק והקמפיין ההוא, עם הצב
 אני לא היחיד, וגם היום אם תהיה הצעה טובה אשקול אותה. סוקניק והקמפיין ההוא, עם הצב  
 צילום: צילומסך 
 
- אבל בכל זאת, הרייטינג דווקא בעלייה, ולאחרונה אף בשיעורים גבוהים

- "נכון. רק בחודשים האחרונים התחלנו לתפוס חזק והרייטינג התחיל לטוס. הממוצע החודשי היום הוא מעל 12%. בחודשים שלפני שעברנו ל-3 ימים זה היה בין 10%-11%. עלינו מדרגה. באחת התוכניות הגענו לפיק של 14.2%".

- אז למה לשנות, עם האוכל בא התיאבון?

"אני אשמח מאוד אם שעת התוכנית תשתנה ותהפוך לעגולה כזו או אחרת. הפיצולים של התוכניות כל חצי שעה הם טיפשיים ומיותרים".

- אתה תפעל לשנות את זה?

- "אני בהחלט תומך ואיפה שיש לי הזדמנות אני גם אומר את זה. בהחלט הייתי שמח אם זו היתה רצועה יומית בשעות עגולות".

- יש מצב שזה יקרה?

- "בוודאי, אבל כל הצדדים (רשת וקשת) צריכים לרצות את זה וצריך להתגבר על מכשלות, אבל נראה לי שיותר קל לעשות שלום עם שכנינו מאשר להגיע להסכמה בין כל הגופים המשדרים".
 
 

מחפשים זהות

"הכל עובר דרכי ובלי אישור שלי שום אייטם לא עובר". סוקניק
 "הכל עובר דרכי ובלי אישור שלי שום אייטם לא עובר". סוקניק  
 צילום: צילומסך 
 
- למה אתה משייך את העלייה ברייטינג בחודשים האחרונים, רק לשינוי השיבוץ?

- "ראשית, יש כאן עניין של ראיונות בלעדיים שבתקופה האחרונה הצלחנו להביא. זה נכון שתמיד השתדלנו, אבל את הכיוון המדויק שלנו קבלנו רק בחודשים האחרונים. לפני זה לא ידענו אם ללכת על יותר רציני או יותר צהוב, לפנות לנשים או לגברים. ואחרי כמה חודשים התחלנו להבין מה אנחנו רוצים".

- ומה אתם רוצים?

- "מה שאנחנו רוצים זה שיהיה מינימום נושא פותח אחד חדשותי, רציני שיביא משהו שאחרים לא מביאים והחלטנו ללכת על כיוון רציני על חשבון הקליל. כשהתמהיל הוא שיש גם וגם. זה לוקח זמן, ויש גם את העורכת עליזה ארנון שהגיעה רק לאחרונה".

"השאיפה שלנו להיות תוכנית אקטואליה רכה יחסית, קלה לעיכול שהיא משהו מאוד זריז, מקורית שעושה דברים שמסתמכים בעיקר על ניסיוני ואישיותי ויכולתי הייחודית להלך בין הטיפות, לעשות את הדברים הכי רציניים והכי קלילים באותה מיומנות. אם תסתכלי מסביב אין הרבה כאלה. אז אנחנו שואפים לתת את הזוית המיוחדת שלנו. הדגש הוא על אולפן שאפשר לעשות בו הכל. ואני גם אומר לאורחים תהיו משוחררים, תצחקו אם בא לכם, תבכו אם בא לכם. הרעיון המרכזי הוא לתקוף את האקטואליה מזוית אחרת".
 

"אנחנו לא כבולים לאף פורמט"

 אני אוהב את התוכנית כי היא שלי. אני לא צריך לחלוק אותה עם אף אחד ולא להתפשר על כלום. ברור שהייתי רוצה עוד תקציב ועוד אפשרויות טכניות. אני מרוצה שאני לבד ושאני עושה מה שאני רוצה. זו תחנה בדרך. יכול להיות שהתחנה הזו תהפוך לארוכת טווח. לא יודע כמו שכל הזמן אני לא סוגר שום דבר לאף כיוון 
- זה אפשרי עם כל תוכניות האקטואליה והסופט ניוז?

- "העובדה היא שכן. בחודשים האחרונים מאז שעברנו לשלושה ימים, שאנחנו חצי רצועה יומית העניינים השתפרו. קל לנו להתחרות בתוכניות אחרות. אנחנו סוגרים אנשים שלא מוכנים ללכת לתוכניות אחרות כמו גיל שוויד, נשותיו של גואל רצון ועד הרוצח השכיר עם סכיני הגילוח מהדרום".

- ואיפה רשת בתמונה, אין תחרות על אייטמים מגזרת החדשות?

- "רשת נותנת לנו מנדט לעשות כל מה שאנחנו רוצים. זה נכון שלקח להם זמן לעכל את התוכנית הזו, אחרי ששנים שודרו בזמנים האלה תוכניות אוכל. אבל העובדה שהם קיבלו את ההחלטה ועומדים מאחוריה התוכנית והם לא מצטערים כי ההישגים שלה והרייטינג שלה מעל ומעבר למצופה. מעבר לכך, לזכות הזכיינית יאמר כי היא לא מגבילה אותנו בשום פורמט. אני יכול לעשות אייטם אחד כל התוכנית. אני יכול לפתוח את האולפן שישירו בו וירקדו בו. אחת מנשותיו של גואל רצון היתה מוכנה לבוא לדבר באולפן רק בתנאי שבתה תרקוד ריקוד הודי ואפשרנו את זה. אנחנו גם מוציאים מצלמה אם צריך למרות שאין לנו תקציב לזה".
 

"התקציב זעום עד כדי לא יאומן"

אני לא רואה תחרות, שתי התוכניות שונות במהות. המתחרים מבית הורד
 אני לא רואה תחרות, שתי התוכניות שונות במהות. המתחרים מבית הורד 
 צילום: ערוץ 10 
 
- אין תקציב למצלמה?

- "התקציב זעום עד כדי לא יאומן. מנסיוני התקציב שלנו נמוך להפליא יחסית לתכניות מן הסוג הזה. אז אנחנו מאלתרים. יש לנו צוות לא גדול בגלל זה אבל הוא מצוין".

- אפרופו צוות ושינויים, לא כולם אהבו את כניסתה של עליזה ארנון (עורכת התוכנית) לתפקיד. קולות רבים טענו שהיא בעייתית

- "עליזה היא בעייתית למי שלא יודע לעבוד כמו שצריך. היא בעייתית כי היא בלתי מתפשרת אבל זה מה שעושה את התוכנית. אני מעדיף עורך מקצוען על פני עורך נוח על הבריות ופשרן".

- עד כמה אתה מעורב בעשייה העיתונאית של התוכנית?

- "אני מעורב מאוד, הכל עובר דרכי ובלי אישור שלי שום אייטם לא עובר. ואני גם פוסל לפעמים, אם זה לא מתאים לי או לא מתאים לתוכנית. אני מוריד נושאים אחרי שאושרו".

- מה הורדת למשל?

- "השבוע היה נושא שלקח הרבה זמן לסגור אבל היו תנאים ונמאס לי ולא הייתי מוכן לזה והפלתי את זה אחרי שעבדו על זה במערכת שבועות".

- עם יד הלב, לא מדגדג לך לחזור לחדשות ולא לשדר חצי שעה לפניהן, ולקבל חצי מהרייטינג? יודע מה, עזוב חדשות, מה עם פריים טיים?

"אני אוהב את התוכנית כי היא שלי. אני לא צריך לחלוק אותה עם אף אחד ולא להתפשר על כלום. ברור שהייתי רוצה עוד תקציב ועוד אפשרויות טכניות. אני מרוצה שאני לבד ושאני עושה מה שאני רוצה. זו תחנה בדרך. יכול להיות שהתחנה הזו תהפוך לארוכת טווח. לא יודע כמו שכל הזמן אני לא סוגר שום דבר לאף כיוון".
 

"תוכניות בידור הן לא על הפרק"

בשלב זה של חיי אשאר בתחומי האקטואליה. זיכרון מ"הפוליגרף"
 בשלב זה של חיי אשאר בתחומי האקטואליה. זיכרון מ"הפוליגרף" 
 צילום: צילומסך 
 
- אתה מקבל הצעות אחרות?

- "כן. לאורך כל הדרך היו דברים קטנים חד פעמיים או רב פעמיים. יש דברים שאני לא יכול לקבל עלי כי זה מתנגש בתוכנית כמו סדרות ותוכניות. היו דברים שעלו ונפלו לא בגללי. זה צריך להיות משהו מאוד מעניין כדי שאשקול לנטוש תוכנית כמו 'אנשי היום'".

- מה עם בידור, מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננים?

- "תוכניות בידור הן לא על הפרק וגם לא מה שדומה לבידור. בשלב זה של חיי אשאר בתחומי האקטואליה, דוקומנטריה ושלוחותיהן".
 

"הקמפיין הפריע רק לכמה קנאים מהברנז'ה"

 רשת נותנת לנו מנדט לעשות כל מה שאנחנו רוצים. זה נכון שלקח להם זמן לעכל את התוכנית הזו, אחרי ששנים שודרו בזמנים האלה תוכניות אוכל. אבל העובדה היא שהם קיבלו את ההחלטה ועומדים מאחוריה. מעבר לכך, לזכות הזכיינית יאמר כי היא לא מגבילה אותנו בשום פורמט. אני יכול לעשות אייטם אחד כל התוכנית 
- התחושה היא שעדיין לא הצלחת להתאושש תדמיתית מהקמפיין שעשית לבנק לאומי. יתכן שהוא פגע פגיעה בלתי הפיכה באמינותך העיתונאית?

- "לא. בפירוש לא. אני לא היחיד, וגם היום אם תהיה הצעה טובה אשקול אותה במלוא הרצינות. זה סוג הדברים שמציקים רק לכמה קנאים מהברנז'ה אבל לא לציבור הרחב".

- אם כבר תוכן שיווקי, לעתים נדמה שרוב התוכנית מוקדשת לקידום תוכניות של רשת, זה מקובל עליך?

- "כמו כל התוכניות של זכיין, גם אנחנו מחויבים להקדיש מקום מצומצם בשולי התוכנית כדי לקדם את התוכניות של הזכיין ואנחנו מבינים את זה ועושים את זה. לפעמים אנחנו יוצאים נשכרים, לפעמים אנחנו בולעים צפרדע. זה עסק מסחרי ואלה הם הכללים וזה מקובל עלינו".

- מה לגבי התחרות מול לונדון וקירשנבאום, אתם אולי עולים, אבל הם לא ממש יורדים

- "אני לא רואה תחרות. שתי התוכניות שונות במהות בתכלית. התוכנית שלהם היא יותר כבדה עם סבר פנים רציני וזה מהונדס על פי האופי שלהם. בלי קשר, תחרות זה דבר בריא, והעובדה שמולנו בחלק מהזמן יש תוכניות מאותו ז'אנר-תוכניות אקטואליה מבחינתי זה מרחיב את הנחיריים".

- אתה תשלם למרואיינים כדי שיגיעו לתוכנית?

"בשמחה אם היה לי, אבל אין לנו כסף ואנו שומרים על מצפוננו נקי. אם היה לי והייתי חייב, וזה היה מצדיק את עצמו, הייתי מוכן לעתים לשלם".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by