בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
בכיר ברשות השידור: שקלאר יתפטר עם הגשת דוח מבקר המדינה 
 
 ``האוצר לא יתן שקל לרפורמה כל עוד הוא מכהן כי הוא כשלון ניהולי``. גורמים ברשות על שקלאר   
תקשורת |
 
רותי זוארץ

על פי הערכות גורמים ברשות, שקלאר יאולץ להתפטר לאחר הגשת הדוח שיצביע על כשלים בתיפקודו. שקלאר: "אני לא מתייחס לרכילויות, עברתי את השלב"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסערה ברשות השידור לא שוככת. בצל ביקורת קשה על תיפקודו ואיום הסגירה המרחף מעל הרשות, ל-nana10 נודע כי גוברים הקולות ברשות הקוראים למנכ"ל רשות השידור מוטי שקלאר לפרוש מתפקידו, זאת אם לא יעשה כן בעצמו.

לטענת בכיר ברשות הסיבה המרכזית לתביעתם זו היא דוח מבקר המדינה שאמור להתפרסם בשבועות הקרובים, אשר על פי אותו גורם "יהיה חמור ממה שחושבים כעת ויצביע על כשלים בתיפקודו".

לטענתו, כבר בישיבת ההנהלה האחרונה שהתקיימה בדלתיים סגורות מיד אחרי היוודע דבר חקירת מבקר המדינה את הנושא, אמר שקלאר כי הוא יודע שנותר לו עוד זמן קצר והסביר כי הסיבה היחידה שהוא לא עוזב עכשיו היא כי הוא "חושש שהספינה תטבע". על פי אותו גורם "אם שקלאר לא יחליט להתפטר בעצמו, תדרוש מליאת הרשות את הדחתו משום שאחרי דוח כמו זה שיפורסם, האוצר לא יתן שקל לרפורמה כל עוד הוא מכהן, כי הוא כשלון ניהולי".

כזכור, מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, הודיע אמש בישיבת הועדה לענייני ביקורת המדינה שדנה ברשות השידור כי משרדו עורך בימים אלה ביקורת על רשות השידור, זאת בשל דוח השכר הציבורי של משרד האוצר, שפורסם לפני כארבעה חודשים, אשר חשף שעובדים רבים - בחוזה קיבוצי ובחוזה אישי - מרוויחים עשרות אלפי שקלים בחודש, בהרבה מעל המקובל בתעשיית הטלוויזיה והרדיו. לינדנשטראוס הסביר את מניעי התערבותו ב"עשרות פניות, גם מעיתונאים וגם עובדי מינהל של רשות השידור" שהגיעו לפתחו.
 

"לעיתים צריך לשלם שכר גבוה לאנשים שיש להם ביקוש"

"הוא לא חבר שלי". מגל
 "הוא לא חבר שלי". מגל 
 צילום: משה שי 
 
היום פורסמו ב"מעריב" משכורות בכירים ברשות השידור, ובהם מגיש מבט, ינון מגל, שנחשב מקורב לשקלאר ושמשכורתו מגיעה לכ-55 אלף שקלים, מה שעורר ביקורת גלויה של רבים מחברי הרשות על תפקודו של המנכ"ל.

בשיחה עם nana10 שקלאר עצמו לא הכחיש את דבריו מישיבת ההנהלה האחרונה. "אכן אמרתי שזמני קצר, כי נותרה לי פחות משנה וחצי זה לא הרבה זמן. ולהערכתי תהיה רפורמה".

- להערכת בכירים ברשות, האוצר לא יסכים לקדם את הרפורמה כל עוד אתה מכהן

- "אני לא מתייחס לרכילויות, עברתי את השלב. אנחנו הולכים בכיוון נחרץ ונחוש להבריא את הרשות או להתייעל באמצעות קיצוצים".

- מה לגבי המשכורות הגבוהות שהתפרסמו היום?

- "חלק מהרפורמה זה להוריד את המשכורות. אני מתכוון לקצץ גם בחוזים אישיים ומקווה שהעובדים יבינו".

- גם את משכורתו של ינון מגל, שנחשב מקורבך?

- "כל המשכורות יקוצצו. ולגבי שכרו הגבוה של מגל, לעיתים צריך לשלם שכר גבוה לאנשים שיש להם ביקוש. הוא מגיש 'מבט', הבאנו אותו מערוץ 10, ויש לו תרומה גדולה לרשות. וכל המושג של מקורבים לא מקובל עלי. הוא לא חבר שלי".

- ומה עם הקולות הקוראים לך להתפטר, והאחרים שטוענים שאין לך ממש ברירה?

- "מבקר המדינה בודק תופעות שלא ניתן למנוע. עיקר ההשקעה צריכה להיות בהבראה, ונשמח אם יעזרו לנו בזה".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by