בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
היוצרים: ראש הממשלה יהיה האחראי הבלעדי להתמוטטות רשות השידור 
 
 ``אם ראש הממשלה יבחר להוליך את הרשות לאבדון, יתייצבו מולו אלפי יוצרים``. רשות השידור    צילום: רוני שיצר    
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

במכתב ששלח ללשכת נתניהו דורש איגוד היוצרים מינוי מידי של יו"ר לרשות השידור: "האם ערוץ שמשדר במשך שעות ארוכות ביממה שקופית שאומרת 'אין שידור בשל עיצומי הטכנאים', הוא הוא החזון המפואר שלך?". מוקדם יותר, בישיבת הממשלה, אמר השר הרצוג כי "הפערים לא גדולים וניתנים לגישור"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
איגוד היוצרים (ממ"ה) נרתם גם הוא למלחמה בעד הצלתה של רשות השידור. במכתב שהוציא היום הארגון ללשכת ראש הממשלה, הפנו היוצרים אצבע מאשימה לבינימין נתניהו באשר לעיכוב הרפורמה ברשות והטילו עליו את האחריות להצלתה.

"הברירה נמצאת עתה בידיו של בנימין נתניהו, ואך ורק בידיו: ברצותו יחיה את הרשות ויגרום לה למלא את תפקידה הציבורי, וברצותו יניח לה לגסוס עוד קצת עד למותה הבלתי נמנע. התנהלותו של נתניהו בשנה האחרונה מאז שנבחר לתפקידו מעלה בלבנו חשד כבד, שראש הממשלה החליט לבחור באופציה השנייה, מטעמים השמורים עמו. אם הרשות אכן תיסגר, יהיה זה אך ורק באשמתו של נתניהו, והוא לעד ייזכר כראש הממשלה שבקדנציה שלו התמוטט השידור הציבורי", כתבו היוצרים.

עוד תקפו היוצרים, את ראש הממשלה בהדחתו של יו"ר הרשות הקודם משה גביש, אשר השלים כידוע חלק גדול מהמהלכים הדרושים לכינון הרפורמה. לטענתם, "כל שנדרש בעת ההיא היה התחייבות פומבית חד משמעית של ראש הממשלה הנכנס ושל שר האוצר שלו כי הם מחויבים להמשך הרפורמה ולהשלמתה, לטובת השידור הציבורי, הציבור כולו והדמוקרטיה. למרבה הצער, ראש הממשלה בחר לנהוג ההיפך. במקום לגבות את גביש, הראתה לו הממשלה את הדלת החוצה, יו"ר חדש לא מונה במקומו עד היום למרות שחלפו כבר 8 חודשים מאז העזיבה של גביש, ההסכמים הרבים שכבר הושגו במסגרת הרפורמה התפוררו, ועכשיו אפילו השר הממונה על הרשות החליט להרים ידיים. מדהים, מביך, ובעיקר עצוב".

בהמשך פנו היוצרים אישית לנתניהו והזכירו לו כיצד נפגש עימם לפני הבחירות. "דיברת על חזון ודיברת על דרך. ובכן מר נתניהו, האם ערוץ שמשדר במשך שעות ארוכות ביממה שקופית שאומרת "אין שידור בשל עיצומי הטכנאים", הוא החזון המפואר שלך לשידור ציבורי בר קיימא?!".

לסיכום, מאיימים היוצרים, "אם ראש הממשלה יבחר להוליך את הרשות לאבדון, יתייצבו מולו אלפי יוצרים עצמאיים שיעשו כל שניתן, במסגרת החוק כמובן, כדי לשמור את השידור הציבורי בחיים לתפארת מדינת ישראל".

בתוך כך, גם שר הרווחה יצחק (בוז'י) הרצוג נדרש היום להצלת רשות השידור ואמר בישיבת הממשלה כי "מדינת ישראל לא יכולה להישאר בלי שידור ציבורי. שליטה בלעדית של תקשורת מסחרית – רייטינגית בשיח הציבורי בישראל משמעותה היחלשות דרמטית של הכלי שמפקח ומבקר את פעולות השלטון. אני דורש מראש הממשלה ומיו"ר ההסתדרות להתערב אישית ואקטיבית ליישום הרפורמה ולהצלת הרשות. הפערים לא גדולים וניתנים לגישור".

סייע בהכנת הכתבה: רונן לייבוביץ'.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by