בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
עורך "יומן" משה נסטלבאום נגד מנכ"ל רשות השידור: "מערב שיקולים פוליטיים בעיתונאיים"  
 
 ``כל השכלתי הפורמלית מתועדת בתעודות רשמיות, החל מתעודת הבגרות ועד לתואר השני``. שקלאר    צילום: יח``צ    
תקשורת |
 
דוד ורטהיים

בכתב תביעה שהגיש היום לבית הדין לעבודה נגד פיטוריו טוען נסטלבאום כי שקלאר שיבש את קורות החיים שלו ו"מעולם לא למד באוניברסיטה העברית", ומפנה אצבע מאשימה לגבי עבודתו העיתונאית של שקלאר "העמוסה ניסיונות להטות את השידור בכדי לרצות את שולחיו". מוטי שקלאר: "הכל קישקוש"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"עצותיו והנחיותיו של מנכ"ל הרשות בכל הקשור לחטיבת החדשות, מתמצות בעירוב שיקולים פוליטיים עם שיקולים עיתונאיים מקצועיים ובניסיונות להטות את השידור בכדי לרצות את שולחיו". כך טוען היום עורך מהדורת "יומן" בשבע השנים האחרונות ומבין ותיקי רשות השידור, משה נסטלבאום, שהגיש הבוקר (ה') לבית הדין לעבודה בקשה לצו מניעה, זאת לטענתו, לאחר שנודע לו כי מנכ"ל רשות השידור מוטי שקלאר עומד לפטרו.

בכתב התביעה מבקש נסטלבאום למעשה להשהות את הליך העברתו מתפקידו עד למינוי ועד מנהל חדש לרשות, שבפניו תובא המחלוקת בין בין הצדדים. לטענתו, אין זו הפעם הראשונה בה שקלאר מנסה להדיחו מהתפקיד וכי גם בתקופת כהונתו של יו"ר הרשות הקודם משה גביש, ניסה לעשות כן.

בכתב התביעה מפנה נסטלבאום אצבע מאשימה לגבי שיקוליו המקצועיים של שקלאר וטוען כי "עצותיו והנחיותיו של מנכ"ל הרשות בכל הקשור לחטיבת החדשות, מתמצות בעירוב שיקולים פוליטיים עם שיקולים עיתונאיים מקצועיים ובניסיונות להטות את השידור בכדי לרצות את שולחיו". עדות כך מביא נסטלבאום בדמות מקרה בו לטענתו במהלך הבחירות ב-2009, "נכנס מנכ"ל הרשות לחדר העריכה והורה להשמיט מכתבה שעסקה בפריימריז בעבודה ובליכוד קטעים עיתונאיים בהם הופיעו השר משה כחלון וח"כ דניאל בן סימון".

בתוך כך, נסטלבאום חושף בכתב התביעה כי שקלאר שיקר לכאורה בפרטים הקשורים לקורות החיים שלו. לטענתו, "בקורות החיים אותם הגיש לוועדת המינויים, ציין מר שקלאר שבין 1992-1994 למד באוניברסיטה העברית בירושלים, במסגרת בית הספר למנהיגות בקורסים ללימודי תקשורת. ואולם, על פי המידע המצוי בידי, מר שקלאר מעולם לא למד באוניברסיטה העברית".
 

שקלאר: נסטלבאום שכח שיש עורך ראשי

"השמצות חסרות שחר של אדם המנסה להיאחז בקרנות המזבח". שקלאר על נסטלבאום
 "השמצות חסרות שחר של אדם המנסה להיאחז בקרנות המזבח". שקלאר על נסטלבאום 
 צילום: יח"צ 
 
מנכ"ל רשות השידור, מוטי שקלאר, מסר בתגובה להאשמות: "איני מתכוון להשיב מעל דפי העיתונות על ההשמצות הגובלות בהוצאת דיבה, לשם כך קיימים מוסדות שיפוט. אך יחד עם זאת, על מנת למנוע הטעיית הקוראים, ברצוני להדגיש כי מדובר בהשמצות חסרות שחר של אדם המנסה להיאחז בקרנות המזבח, בעקבות החלטה סוברנית של הנהלת הרשות.

"יש להדגיש כי מר נסטלבאום משמש עורך שותף של היומן מזה שבע שנים. רק לאחרונה ראינו לאן הגיעו דברים של אנשים שלא ידעו לקבל החלטות. מדובר בניסיון הזוי להטיל דופי ולהשמיץ תוך התיימרות להיות חוקר ובודק מעל הוועדה לבדיקת מינויים בשירות המדינה, הבוחנת את המינויים בשרות המדינה. כל השכלתי הפורמלית מתועדת בתעודות רשמיות, החל מתעודת הבגרות ועד לתואר השני.

"נראה שמר נסטלבאום שכח שיש עורך ראשי וההתייחסות לאיזונים ולתכנים היא חלק מתפקידו של העורך הראשי, כמו בכל גוף תקשורת. באשר לשידורים שקדמו לקיום הפריימריז במפלגת העבודה, המנכ"ל פעל על-פי הנחיות הלשכה המשפטית של רשות השידור, אשר הכל חייבים לפעול על פיהן".

עוד לפני תגובתו הרשמית של יו"ר רשות השידור, אמר שקלאר ל-Themarker בתגובה לדברים כי "הכל קישקוש".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by