בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
יוני קורן תובע את מעריב: שלמו 500 אלף ש"ח והתנצלו 
 
 מיליון וחצי על החשבון. כספית    צילום: יוני המנחם    
תקשורת |
 
הדס גליקו

ראש מטה שר הביטחון יוני קורן תובע את העיתון ואת הפרשן המדיני שלו בן כספית על השחרת שמו בשל כתבות בהן תואר כ"בעל סגנון אלים ובוטה שהכוחניות זועקת ממנו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש מטה משרד הביטחון, יוני קורן, הגיש בקשה לפיצוי בסך 500 אלף שקל נגד עיתון "מעריב" ופרסום מכתב התנצלות על גבי העמוד הראשון של העיתון תוך 48 שעות.

התביעה, אשר הוגשה על ידי עו"ד רם ז'אן ממשרד עמר, רייטר ז'אן ושות', מתייחסת לכתבות פרי עטו של בן כספית, שלטענת קורן "רוויות שקרים גסים וסילופים רבים אשר המכנה המשותף להם הוא אחד: השחרת שמו הטוב של מר קורן והוצאת דיבותו – מסע שהחל מיד עם מינויו".

הכתבות נגדן יוצאת התביעה התפרסמו בעיתון ב-10 וב-12 לפברואר ובהן מתואר קורן כבעל סגנון אלים ובוטה שהכוחניות זועקת ממנו. כך לדוגמא, על פנחס בוכריס המנכ"ל היוצא של משרד הביטחון, כתב כספית כי "הוא נמלט משם כל עוד נפשו בו". זאת כאשר לטענת התביעה "מר פנחס בוכריס סיכם עם שר הביטחון את דבר סיום תפקידו חודשים רבים בטרם נכנס קורן לתפקיד ולכן ברור שמר בוכריס לא יכול היה "לנוס על נפשו" כאשר מונה קורן לתפקיד".

כמו כן, כספית טען כי קורן אחראי למספר מינויים במשרד כמו מתאם הפעולות בשטחים איתן דנגוט, הנחשב למקורבו וכן הבאתו של אודי שני המתואר כ"מועמד לא צפוי וגם לא לגמרי חזק" לתפקיד מנכ"ל משרד הביטחון. "כדי לתדלק את כל זה", כתב כספית, "צריך קורן לדאוג לעצמו לתנאי מנכ"ל והשר שלו יוצא בהתגנבות יחידים להכשיר את המהלך הזה ונתפס בקלקלתו".

בהקשר זה טוען קורן כי מינויו של דנגוט סוכם שלושה חודשים קודם לכניסתו של קורן לתפקיד. לגבי שני נטען כי מתוקף תפקידו כראש אגף תקשוב בצה"ל הוא היה מועמד לתפקיד שנבחר לו מבין מספר מועמדים על ידי שר הביטחון. "הטענה כאילו מר קורן מבקש לקבל לעצמו סכומי כסף על מנת שיוכל לתדלק בעזרתם מינויים", אומרים בתביעה, "חמורה ביותר והיא נועדה ליצור בקרב הציבור מצג כוזב לפיו קורן אינו רק אלין בוטה וכוחני אלא גם מושחת ממש".

תביעתו של קורן מצטרפת לתביעת דיבה נוספת נגד "מעריב" שנידונה בימים אלו בבית המשפט, אותה הגישו בני הזוג נתניהו בגין כתבות שפרסם בן כספית לאחר ששרה נתניהו נתבעה בבית המשפט לעבודה על ידי עוזרת הבית שלה לשעבר ליליאן פרץ.

מ"מעריב" נמסר בתגובה: "לא קיבלנו פנייה מטעמו של קורן ולכן אין ביכולתנו עדיין להגיב".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by