בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקשורת 
מרכז שלם הגיש תביעת דיבה בסך 4 מליון שקלים כנגד אמנון אברמוביץ'  
 
תקשורת |
 
הדס גליקו

אין התנצלות, יש תביעה: המרכז החליט לממש את איומיו והגיש אמש תביעת דיבה כנגד הפרשן הפוליטי של חדשות 2 וכנגד חברת החדשות בגין התבטאויותיו של אברמוביץ' "באולפן שישי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגיע זמן מימוש האיומים. בחלוף שבועיים בלבד מהתוכנית "אולפן שישי" בה התבטא הפרשן הפוליטי של חדשות 2 כנגד הקשר המושחת לדבריו בין מרכז שלם לבין המיליארדר והבעלים של עיתון "ישראל היום", הגיש אמש המרכז תביעת דיבה בסך 4 מליון שקלים כנגד אמנון אברמוביץ' וחברת החדשות.

כזכור, אברמוביץ' טען ב"אולפן שישי" כי "מתקיים היום בישראל קשר הון-שלטון שלא היה בתולדות המדינה. שלדון אדלסון, ביבי, מכון שלם, ליתר דיוק מכון משלם". בהקשר זה, יצויין כי דווקא מטעם "ישראל היום" ואדלסון עצמו, טרם הוגשה תביעה בנושא, זאת בשל ארכה של שבוע שנתן העיתון לחברת החדשות בהתאם לבקשתה, כפי שדווח בשבוע שעבר ב-nana10.

בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עורכי הדין נדב העצני ואורית יפת, טוענים במרכז שלם כי "המרכז נוסד ב 1994 ומתנהל באמצעות חבר נאמנים, ועדות אקדמיות והנהלה, ואדלסון או נציג שלו לא היה חבר באף אחת מן המסגרות הללו". לטענתם, "המימון לפעילות המרכז מגיע לטענתם באמצעות מאות תורמים בסכומים שונים לאורך השנים. "הקשר עם מר אדלסון החל רק בשנת 2007 , ונמשך פחות משלוש שנים. בשנים אלה קרן אדלסון לא היתה התורם הגדול ביותר למרכז, ותרומתו לא עלתה על 15 אחוז מסך התרומות של שנה כלשהי".

התביעה מתייחסת גם לשמות שמנה אברמוביץ', אשר לטענתו קשורים בקשר פסול למכון אדלסון. במרכז טוענים כי "נתן אשל שהוזכר - כלל אינו קשור למרכז שלם. מייקל אורן, חוקר מצטיין שלימד באוניברסיטאות הטובות בעולם, מעולם לא קיבל תמיכה או מימון ממכון אדלסון או מקרן אדלסון. נתן שרנסקי ומשה יעלון, הידועים לציבור הישראלי כבעלי תפקידים ציבוריים בכירים זמן רב טרם הצטרפותם למרכז שלם ולמכון אדלסון, החלו לכהן כעמיתים במרכז (כל אחד בנפרד) זמן רב לפני נוצר הקשר עם אדלסון".

לסיום, כך בכתב התביעה, "במרכז מצרים על כך שעצם הפרסום ב'אולפן שישי' בוצע ללא כל פניה אל המרכז לבירור העובדות או בקשת תגובה של המרכז. וועל כך שלא התקבלה שום התנצלות מצידם "למרות הדרישה ושלא התקבל כל מענה ענייני, ואף נטען ע"י חדשות ערוץ 2 שהם לא הוציאו דיבה, ולא טעו באף אחת מהאשמות היסוד שייחסו למרכז שלם ואין בכוונתם להתנצל".

טרם התקבלה תגובת חדשות 2.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by