בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשייה 
ביהמ"ש העליון לכנסת: העבירו קלטות האבטחה לערוץ 2 
 
 ``מצער שהכנסת נאבקה במשך שנים נגד יישומו של חוק שהיא בעצמה חוקקה``. סגל    צילום: צילומסך מקו    
תעשייה |
 
הדס גליקו

אחרי מאבק של 4 שנים החליט היום ביהמ"ש העליון שלא להתערב בהחלטה דומה שקיבל המחוזי. המשמעות: הכנסת תחוייב להעביר לעמית סגל וחדשות 2 קלטות בהן נראים חה"כ סופה לנדבר והח"כ לשעבר יחיאל חזן מבצעים עברות פליליות ואתיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הישג לחדשות 2: ביהמ"ש העליון הורה היום לכנסת להעביר לידי התנועה לחופש המידע והעיתונאי עמית סגל קלטות ממצלמות האבטחה שבהם נראים ח"כים מבצעים עבירות פליליות ואתיות. את התנועה לחופש המידע ואת סגל ייצג עו"ד בועז בן-צור.

פסיקת בית המשפט נוגעת לקלטות שצולמו במסדרונות הכנסת שעוררו סערה ציבורית, בהן השרה סופה לנדבר נראית נכנסת לחדרה של ח"כ רוחמה אברהם ללא רשות בעוד שעוזרותיה נוטלות משם ציוד. בקלטת אחרת נראה ח"כ לשעבר יחיאל חזן (הליכוד) גונב את "המוח", מכונות ההצבעה, ממחסן הכנסת. בעקבות פרסום הפרשות הורשעה לנדבר בוועדת האתיקה של הכנסת ונגד חזן נפתחה חקירה פלילית במשטרה.

כזכור, יו"ר הכנסת הקודמת דליה איציק והיו"ר הנוכחי ראובן ריבלין סירבו למסור את הקלטות על פי חוק חופש המידע. איציק אף איימה לחוקק חוק נגד פרסום חומרים ממצלמות אבטחה והודיעה כי כל עוד היא יו"ר לא תסכים לפירסום הקלטות.

הכנסת ערערה לעליון על החלטה דומה שקיבל ביהמ"ש המחוזי, אולם הבוקר נאלצה למשוך את הערעור לאחר שהרכב בראשות הנשיאה דורית ביניש הבהיר כי לא יתערב בהחלטה. המשנה לנשיאה השופט אליעזר ריבלין שאל בדיון את נציגי הכנסת אם בכוונתם באמת לטעון לזכותם של ח"כים לפרטיות, באותה שעה שבה אותם ח"כים הפרו את פרטיותם של חבריהם למשכן. בעקבות הדברים החליטה הכנסת למשוך את ערעורה.

רועי פלד, מנכ"ל התנועה לחופש המידע, מסר בתגובה: "מצער שהכנסת ניהלה מאבק חורמה כדי למנוע מעיתונאים ומהציבור הליחשף באופן בלתי אמצעי למעשיהם של חזן ולנדבר. אנחנו מקווים שבעתיד הכנסת תאזן באופן שונה בין זכות הציבור אותו היא מייצגת לבין מניעת מבוכה מהנבחרים".

עמית סגל מסר: "מצער שהכנסת נאבקה במשך שנים נגד יישומו של חוק שהיא בעצמה חוקקה. החלטת ביהמ"ש העליון משמעותה אחת: לח"כים שסרחו אין זכויות יתר על פני עבריינים שנלכדים במצלמות אבטחה של פיצוציות ותמונותיהם מתפרסמות מדי ערב במהדורות החדשות".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by